Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jacek500

Bezpieczeństwo - firewalle, antyviry, spam, reklamy ect.

Polecane posty

Mam nastepujący problem:

W zeszły czwartek zauważyłem, że do kompa przmycił się trojan który uruchamiał wielokrotnie pewien plik o nazwie winoldap. Po przejrzeniu paru forów wykasowałem dziada. Teraz mam inny problem i jak sądzę bezie on powiąznay z poprzednim ze względu na podobny okres wystepowania.

Mianowicie W katalogu głównym dysku C pojawił sie dziwny plik wsadowy MS-DOS o rozszerzeniu .bat i nazwie $$$$$$. Wchodząc w jego edycje znalazłem takie coś:

:start

del "C:WINDOWSDXSETU.EXE"

if exist "C:WINDOWSDXSETU.EXE" goto start

del "c:$$$$$$.bat"

Plik ten znajdsuje się także w Katalogu WINDOWS, po jednoczesnym usunięciu obu plików ten z dysku C zniknął jednak ten w katalogu WINDOWS sie odradza po restarcie kompa. Jak usunąc to dziadostwo. Z góry dzięki za każdą rade .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NiGhTsHaDe
Mam nastepujący problem:

W zeszły czwartek zauważyłem, że do kompa przmycił się trojan który uruchamiał wielokrotnie pewien plik o nazwie winoldap. Po przejrzeniu paru forów wykasowałem dziada. Teraz mam inny problem i jak sądzę bezie on powiąznay z poprzednim ze względu na podobny okres wystepowania.

Mianowicie W katalogu głównym dysku C pojawił sie dziwny plik wsadowy MS-DOS o rozszerzeniu .bat i nazwie $$$$$$. Wchodząc w jego edycje znalazłem takie coś:

:start

del "C:WINDOWSDXSETU.EXE"

if exist "C:WINDOWSDXSETU.EXE" goto start

del "c:$$$$$$.bat"

Plik ten znajdsuje się także w Katalogu WINDOWS, po jednoczesnym usunięciu obu plików ten z dysku C zniknął jednak ten w katalogu WINDOWS sie odradza po restarcie kompa. Jak usunąc to dziadostwo. Z góry dzięki za każdą rade .

Wejdź Tu i zapodaj loga z HijackThis. Na stówe dostaniesz szybką odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ja sugeruje? Otóż większość trojanów, szpiegów i tego całego badziewia wchodzi do C:WINDOWS może więc warto zmienić sobie nazwe folderu windowsa na np. C:WINDOZA? Tylko nie wiem czy przy instalacji windy jest taka opcja, aby zmienić folder do któęrego się ją instaluje :? Myśle jednak, że powinna taka opcja być, a ułatwiłaby znacznie życie IMO oczywiście

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje cos takiego jak zmienne srodowiskowe i tak np wpisz w explorerze %windir% i prosze jestesmy w folderze windowsa... Alez to bylo trudne i zaawansowane ;) Tworcy trojanow i wirusow dobrze o tym wiedza, wiec zmiana folderu C:Windows nawet na X:sgsdsdg nic tu nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że większość wirusów instaluje się do katalogu Windows. I teraz moje pytanie, czy przeistalowywując windowsa pozbywam się tego wszystkiego, czy może potrzebny jest format. Bo wiecie nie chciałbym tracić wszystkich danych, a nie wiem czy przeinstalowanie systemu coś da, mam tu na myśli kopie wirusów w innych folderach, albo formy przetrwalnikowe. I jeszcze jedno czy wystarczy format tej partycji na której jest system,bo utrata drugiej partycji bułaby tragedią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERIO PERSONAL FIREWALL 4.1.2

Wie ktoś może gdzie w tym firewallu można znaleźć jakie porty blokuje? Chodzi o to, że chyba Kerio blokuje mi port 110 i 25 ( a pewni i jeszcze więcej...). Ja nie umiem( albo źle patrze) gdzie by byłą taka opcja/funkcja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diego, czy mówimy o tym samym firewallu? Tam nie ma żadnego podglądu stanów.

daje prawy przycisk na ikonkę-> konfiguracja( innej opcji nie ma gdzie mogłoby to być) i gdzie teraz mam iść bo nie mam pojęcia. Przeszukałem sieć, system, ustawienia no chyba wszystko...Gdzie można znaleźć ustawienia portów w Kerio Personal Firewall 4.1.2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z pewnym "programem" :( Dokadniej: MyWebSearch - NIE MOGE GO USUNĄĆ. Tzn. mogłem, i go usunąłem "normalnie"(przez uninstal), ale zostalo duuużo plików na kompie. Najgorsze jest to, że mi został w IE jego pasek"zadań" - NIE moge go wyłączyć(jeszcze nie dawno była taka opcja, ale po tym jak zrobiłem scan Spybotem S&D i chyba coś tam usunąłem to już nie). Na dysku widać tylko 1 folder, którego nie moge usunąć, ponieważ plik który jest w środku jest nadal używany. Plik ten z tego co mi się zdaje jest..... tym paskiem "zdań" w IE !! Ten plik(który jest używany) nazywa się... MWSBAR.dll

EDIT: W trakcie pisania tego postu zauważyłem, że znowu pojawiło się 3 foldery z plikami, te moge ręcznie usuwać...

Czy jest jakiś sposób na zniszczenie tego "shita" ?? :) Format dysku nie wchodzi w gre(chociaż wiem, że mi jest potrzebny)

Jak bym coś niezrozumiale napisał to jeszcze raz napisze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia rejestru używam RegCleanera :) Programik jest dobry(nawet bardzo), ale z tym sobie nie poradził, znalazłem "bar" firmy MyWebSearch i go wywaliłem, ale to nic nie dało, dalej to samo :( Nadal mam w IE ten głupi pasek z buttonami :( Nie moge go wyłączyć, a on jest(pasek) nieźle wkurzający, czasami spamuje. Mnie najbardziej zależy na usunięciu tego paska, śmieci po tym gów*** sobie będą, powoli bym je jakoś pousuwał, ale tan pasek.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ashampoo WinOptimizer Suit

Dajesz Driver/regedit/dll cleaner i on usuwa skutecznie niepotrzebne dll i wpisy w rejestrze, pliki, które do niczego sie nie odnoszą. Jest też opcja usunięcia foldeu używanego przez jakiś program, w tym przypadku przez tego dll

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NiGhTsHaDe

1. Wyłączasz przywracanie systemu

2. Startujesz do trybu awaryjnego

3. Skanujesz HijackThis 1.99.1

4. Znajdujesz na liście szkodnika, zaznaczasz i klikasz Fix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuje za pomoc :D Udało się :!: Szczerze mówiąc nie wiem(dokładnie), jakim sposobem, cudem ale się udało i usunąłem ten program(już nie chce pisać nazwy). Ehh, co ja bym bez was zrobił ? 8)

Teraz ostrzeżenie do wszystkich: nigdy nie instalujcie programu "MyWebSearch" - ktoś, kto go programował był naprawde złośliwy. Kiedy (wydawało się) go usunąłem spodobem "uninstal" to (hehe) pisało "succes" :) Któregoś pięknego dnia wszedłem sobie do Programu Files i zobaczyłem folder z nazwą w/w "programu". No to: "usuń", czekam chwile..... błąd(!) "aplikacje nie może zostać usunięta, sprawdź czy nie jest ona używana itd" no itak było aż do teraz...

Jeszcze raz THX

PS: Dzięki Kuubba, to chyba jednak ten twój sposób zadziałał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie Kerio - beznadziejny firewall :/...do zastapienia przez ZoneAlarma

no dobra, faktycznie jest fajny, sporo opcji i w ogóle, ale ja ciągle nie umiem znaleźć opcji co by mi odblokowała porty 110 i 25( pierwszy POP3 a drugi SMPT). W ZA znalazłem tylko "przepuszczanie" protokołów TCP i UDP. Co prawda można sobie tam wybrać port, ale co mi po porcie skoro to nie ten protokół na którym mi zależy...Wie ktoś jak otworzyć port 110 POP3 i 25 SMPT w ZoneAlarm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magelan84

CZeść mam takie pytanie uruchamiajac komputer xp z service pack 2 dostaje informacje , że mam wyłączony firewall w żaden sposób niemoge go właczyć . Wyskakuje komunikat ze system windows nie moze wlaczyć i tyle. Mogę zainstalować inne firewall? nie równiocześnie z windosowym?

(acha pomimo tego wciaz mam blokowane wyskakujące okienka...czyli tak jakby firewall działał?) Nic juz nierozumiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...