Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Nie pamiętam już dokładnie więc moja odpowiedź może być błędna, ale wydaje mi się, że musisz nacisnąć jednocześnie klawisz akcji i klawisz odpowiedzialny za ruch do przodu (czyli "W" albo strzałkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Fajnie kombosy :D

Jak wyciągnąć przedmioty ze skrzyń?

I jak się bić nawet chrząszcza nie potrafie udeżyć , gość macha w powietrzy rękami tylko :( i nie trafia w robala .

Wywala mi errora Akces Violation . Gra chce skorzystać z adresu pamięci 00000 !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnąć przedmioty ze skrzyń?

Prosto...Najpierw wchodzisz do "okna" skrzyni (czyli lewy ctrl + strzałka w górę). Gdy już tam jesteś to ze skrzyni do ekwipunku "przerzucasz" przedmioty za pomocą kombinacji lewy ctrl + strzałka w bok (w ten bok po którym jest ekwipunek gracza, nie pamiętam który to). Możesz też użyć kombinacja shift + bok, jedyna różnica jest taka, że shiftem się bierze od razu 100 sztuk jakiegoś przedmiot, a controlem jedną sztukę. Shift jest przydatny przy dużej liczbie przedmiotów.

jak się bić nawet chrząszcza nie potrafie udeżyć , gość macha w powietrzy rękami tylko i nie trafia w robala

Musisz jakoś trafić, ustaw się w pewnej odłegłości i nawalaj...A jeśli się nie uda to niedaleko w kopalni jest kilof - użyj go, nim już łatwo trafić jest w te przeklęte robale (rękami trudno to rzeczywiście zrobić, ale przy dobrym ustawieniu da się).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ludzie! Może nie jestem jakimś tam Gieromaniakiem przez duże "G" i dlatego tego nie wiem. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zmienić broń w gothicu? ( a tak na marginesie to troche głupie sterowanie jest w gothicu [możecie sie ze mną nie zgadać]) :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ludzie! Może nie jestem jakimś tam Gieromaniakiem przez duże "G" i dlatego tego nie wiem. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zmienić broń w gothicu? ( a tak na marginesie to troche głupie sterowanie jest w gothicu [możecie sie ze mną nie zgadać]) :lol:

Ciekawe czy jeszcze długo będę tłumaczył sterowanie. :) Trudne, owszem jest, ale ja sam wszystko odkryłem. Schemat zmieniania broni:

1. Naciskasz TAB, żeby wejść do inventory.

2. Jeśli nie jest włączona szukasz zakładki "broń" (jak będzie jakaś inna to naciskaj strzałkę w lewo, broń jest na samym początku).

3. Gdy już jesteś na tej zakładce strzałkami góra i dół szukasz interesującą Cię broń.

4. Naciskasz ctrl + strzałka do góry i już hero jest uzbrojony w stary miecz czy inną broń.

Proste jak konstrukcja cepa. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś gra sypie :cry: , kiedy ide spać, to wpadam w łóżko, no dobra wyjść moge, ale znika mi pasek zdrowia i nie moge wcisnac ESC, nie reaguje!! Co robic?

Ja tak mam w GII spróbuj wcisnąć Alt+Tab (mu się wtedy wszystko pojawia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś gra sypie :cry: , kiedy ide spać, to wpadam w łóżko, no dobra wyjść moge, ale znika mi pasek zdrowia i nie moge wcisnac ESC, nie reaguje!! Co robic?

Ja tak mam w GII spróbuj wcisnąć Alt+Tab (mu się wtedy wszystko pojawia)

A umnie na takie zagranie Alt+Tab wyskakuje Akces Violation . Gra chce skorzystać z adresu pamięci 00000 !! A to jest niedopuszczlne :D

Zna ktoś rozwiązanie na ten problem .

Rzeczywiście sterowanie jest mocno nieintuycyjne (OSZ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujacy problem. Odpalam Gothica, wszystko idzie dobrze, wybieram "Nowa Gre", zaczyna sie wczytywanie, potem wlacza sie intro, a po intrze przez chwile widze gre [juz w widoku za postacia] i zaraz potem gra wywala do windowsa, i pokazuje taki komunikat:

error9vv.th.jpg

Mam Celerona 1,1GHz, GF MX400 64MB, 704 ram, WinXP SP2.

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

Nie wiem co robić? Mapy od tego gościa w obozie nie da się kupić - potwierdzenie nie działa :evil: Dostałem zadanie od tego gościa przy bramie do zamku - też nie moge go znaleźć. Nie moge rówież znaleźć gościa który sprzedaje ekwipunek :o

Pomocy :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

Nie wiem co robić? Mapy od tego gościa w obozie nie da się kupić - potwierdzenie nie działa :evil: Dostałem zadanie od tego gościa przy bramie do zamku - też nie moge go znaleźć. Nie moge rówież znaleźć gościa który sprzedaje ekwipunek :o

Pomocy :!:

Ja Ci moge pomóc co do jednego punktu z twoich problemów z Gothiciem. Zdaje mi się, że gościem, który sprzedaje ekwipunek jest Mordrag, który jest przy południowej bramie. Jak odbierzesz zadanie od Thorusa żeby się nim zająć to od razu idź w lewo icały czas przed siebiej kawiedzie ściezka aż zobaczysz takie średnio strome szare podejście i na dole tego podejścia powinien być Mordrag czyli gośc od ekwipunku. Nie jestem w 100% czy o to chodzi, ale wydaje mi się, że trafiłem z odpowiedzią. Jesli nie to przepraszam za pomyłkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd mam wziaść kase

Ogólnie kasę ? Raczej tak wnioskuję - mów jaśniej na przyszłość, bo wszyscy muszą się domyślać o co chodzi. A pieniądze (właściwie to rudę) można na bardzo wiele sposobów zdobyć. Najlepszym jest chyba handel wymienny z kupcami - sprzedajesz im wszelkie niepotrzebne duperele (biorą i tak wszystko) i bierzesz w zamian za te przedmioty rudę. Poza tym można jeszcze myszkować postaciom po domach - trochę kasy też się uzbiera, ale tutaj jest ryzyko wykrycia spore. Jest też kilka (mało) skrzyń z rudą na terenie kolonii, ale nie radziłbym chwilowo się do nich zbliżać - na ogół orkowie ich strzegą. No i najprostszy sposób - wykonywać zadania i zgarniać nagrody. Jeśli coś źle zrozumiałem z tą kasą to sorry, ale szyfrów to ja nie umiem odczytywać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedno poytanie jak podnosi się COKOLWIEK w tej grze?? naciskam control(przycisk za to odpowiedzialny i nic :/ hmmm. Help ??

To też jest łatwe. Najpierw nakieruj wzrok herosa na dany przedmiot tak, aby była jakaś nazwa, np. "strzała". No i naciśnij control + strzałka do góry. Najprawdopodobniej naciskałeś SAM control miast control + strzałka do góry. Jeśli nie poskutkuje to zobacz do sterowanie czy czegoś przypadkiem nie zmieniłeś.

EDIT:

No to jest najlepsze, w godzinkę nagle okazało się, że żaden sprzedawca w starym obozie nie ma już rudy na wymianę Tylko te wytrychy się łamią na 1 poziomie otwierania zamków, ale warto.

Wytrychy ? Żaden problem, jest na to jeden, prosty sposób. Najpierw się psuje wielką liczbę wytrychów odkrywając konfigurację i pisząc ją na jakiejś kartce lub zapamiętując i potem po prostu load i mamy 0 wytrychów zużytych. A w Starym Obozie aż tyle kasy nie widziałem - jeno kopalnią rudy i towarów jest takie miejsce za drzwiami w siedzibie magnatów, jakieś składowisko czy coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd mam wziaść kase

Ogólnie kasę ? (...) Poza tym można jeszcze myszkować postaciom po domach - trochę kasy też się uzbiera (...)

No to jest najlepsze, w godzinkę nagle okazało się, że żaden sprzedawca w starym obozie nie ma już rudy na wymianę :) Tylko te wytrychy się łamią na 1 poziomie otwierania zamków, ale warto.

Edit:

Zresztą gra ma masę, hm, niedoróbek? Można np. pójść na układ z Baalem Isidro, że opchnie się stuff na mieście. Bierzesz bryłki, i od razu mówisz mu że je sprzedałeś i dajesz jego dolę. Zadanie wykonane, teraz z nim handlujesz i sprzedajesz mu część jego ziela z powrotem i odberasz swoją gotówkę - efekt - jesteś jakieś 300 do przodu, bo możesz resztę towaru opchnąć na mieście. Zresztą takich pomyłek widzę trochę w tej grze... Czasem okazywało się, że po handlu miałem 2 razy więcej przedmiotów w ekwipunku (choć kupowałem tylko jedną rzecz). Ale to da się przeżyć.

To co mnie wkurza w tej grze to:

- kierowanie, niezbyt intuicyjne

- kwestie Wrzoda, które mają tendencje do nie wyłączania się na klawisz ESC, przez co zginąłem już kilka razy

- program nie pozwala zapisać stanu gry, gdy kończy animację - ale nie pyta o potwierdzenie, czy na pewno chcesz rozpocząć nową grę... Dziwne rozwiązanie, bo przypadkowo można sobie zaprzepaścić parę minut grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

error9vv.th.jpg

Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Mam ten sam problem.

Wytrychy ? Żaden problem, jest na to jeden, prosty sposób. Najpierw się psuje wielką liczbę wytrychów odkrywając konfigurację

Że chę?

Jaką kombinację . Jak dokładnie używać tych wytrychów ? Bo ja ctrl+strzałeczka naprzód :D no ichlap złamał się . A tu słyszę że są jakieś kombinacje :( Czemu nie ma tutrioala , skąd ja mam to wszystko wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd mam wziaść kase

Ogólnie kasę ? Raczej tak wnioskuję - mów jaśniej na przyszłość, bo wszyscy muszą się domyślać o co chodzi. A pieniądze (właściwie to rudę) można na bardzo wiele sposobów zdobyć. Najlepszym jest chyba handel wymienny z kupcami - sprzedajesz im wszelkie niepotrzebne duperele (biorą i tak wszystko) i bierzesz w zamian za te przedmioty rudę. Poza tym można jeszcze myszkować postaciom po domach - trochę kasy też się uzbiera, ale tutaj jest ryzyko wykrycia spore. Jest też kilka (mało) skrzyń z rudą na terenie kolonii, ale nie radziłbym chwilowo się do nich zbliżać - na ogół orkowie ich strzegą. No i najprostszy sposób - wykonywać zadania i zgarniać nagrody. Jeśli coś źle zrozumiałem z tą kasą to sorry, ale szyfrów to ja nie umiem odczytywać...

A jak się sprzedaje? :?:

Nie ma przypadkiem instrukcji do gry na plycie? - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kombinację . Jak dokładnie używać tych wytrychów ?

Ctrl + przód, podchodzisz do skrzyni i kucasz, jeśli jest zamknięta, masz umiejętności i wytrychy to Ctrl + prawo i Ctrl + lewo manipulujesz przy zamku. Zwykle kombinacja składa się z 4 położeń, choć czasem więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...