Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Załóż na chwilę jakiś pierścień magii zwiększający manę.
Heh, gdybym taki miał, nie byłoby problemu
są napoje many i niektóre ziela, które zwiększają poziom many. Z tego co pamiętam jeszcze można np odpocząć kilka godzin i mana sama się uzupełnia..
Ok, ale mnie chodzi o max ilość many. Miksturki regenerujące manę, to ja mam.
jak masz niewiele do poziomu to mozesz szybko nabic i dodac w pkt many
Eee a jak to zrobić?? Chyba jedynie u jakiegoś mistrza, bo inaczej się chyba nieda.
W tej wieży w bibliotece jest tajna komnata. Może tam znajdziesz tą miksturę. Bo nie pamiętam czy była w 1 czy 2. Ale sprawdzić warto.
Ta, co ją strzegło kilka kościotrupów?? Była tam skrzynia, wziąłem co było, ale dokładnie zawartości nie sprawdziłem :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było tam potrzebnego zwoju. Na szczęscie sam znalazłem rozwiązanie :) W obozie bractwa niedaleko świątyni jest niejaki Baal Cadar, u którego jedynie za pkt umiejętności można zwiększyć ilość max many. Tylko, że teraz znów będe musiał popylać taki kawał :/:)

Ale thx wszystkim za chęci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było tam potrzebnego zwoju. Na szczęscie sam znalazłem rozwiązanie :) W obozie bractwa niedaleko świątyni jest niejaki Baal Cadar, u którego jedynie za pkt umiejętności można zwiększyć ilość max many. Tylko, że teraz znów będe musiał popylać taki kawał :/:)

Ale thx wszystkim za chęci ;)

W starym obozie również mozesz to zdrobic, przed wejsciem do tego pomieszczenia gdzie znajduje się Coristo (ten arcymistrz magów ognia, chyba tak sie nazywa) stoi sobie dwóch magów (jeśli jest tam jeszcze Milten, to trzech), jeden z nich na bank może ci dodać max mane, pamietam bo sam tu utknąłem :P

jeszcze tak na zas, wydaje mio sie ze w nowym obozie byly miksturki ktore zwiekszaly max many Razz pozatym tak chodzilo mi o nauke u nauczyciela tzn jakiegos maga Razz

Chyba niestety takich miksturek niema, sprawdzałem w każdym obozie, owszem dostajesz je od tego alchemika obok Saturasa, kiedy wykonasz zadanie, ale to jest jakby twoja nagroda, natomiast sam nie możesz ich kupic (podobnie jest z mixturami zwieszajacymi na stałe siłę i zręczność, też ich nie widziałem :?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kamień Ogniskujący można zdobyć bez użycia Telekinezy. Wystarczyło wskoczyć na skałę, gdzie znajduje się kamień.

Do tego skoku wypadałoby mieć akrobatykę, a jest ona droższa niż 5 punktów many... Więc myślę, że lepiej zainwestować nawet te 20 punktów w manę, przynajmniej będziesz mógł korzystać z magii zwoji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak na zas' date=' wydaje mio sie ze w nowym obozie byly miksturki ktore zwiekszaly max many Razz pozatym tak chodzilo mi o nauke u nauczyciela tzn jakiegos maga Razz[/quote']

Chyba niestety takich miksturek niema, sprawdzałem w każdym obozie, owszem dostajesz je od tego alchemika obok Saturasa, kiedy wykonasz zadanie, ale to jest jakby twoja nagroda, natomiast sam nie możesz ich kupic (podobnie jest z mixturami zwieszajacymi na stałe siłę i zręczność, też ich nie widziałem :?)

Prawda nie da sie kupic - mozna je tylko zdobyc,ale nie tylko za zadania,nie ktore sa pochowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak na zas' date=' wydaje mio sie ze w nowym obozie byly miksturki ktore zwiekszaly max many Razz pozatym tak chodzilo mi o nauke u nauczyciela tzn jakiegos maga Razz[/quote']

Chyba niestety takich miksturek niema, sprawdzałem w każdym obozie, owszem dostajesz je od tego alchemika obok Saturasa, kiedy wykonasz zadanie, ale to jest jakby twoja nagroda, natomiast sam nie możesz ich kupic (podobnie jest z mixturami zwieszajacymi na stałe siłę i zręczność, też ich nie widziałem :?)

Prawda nie da sie kupic - mozna je tylko zdobyc,ale nie tylko za zadania,nie ktore sa pochowane

Nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd, ale myślę, że jest podobnie. W G2 można było tworzyć mikstury zwiększające max umiejętności, lecz znalezienie do nich składników nie było łatwe :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest plac wisielca? Kumpel mi o nim mówił, a ja za nic nie mogę go znaleźć :(

Nie wiem czy dobrze mówię, ale to chyba tam czeka na Ciebie pewien nowicjusz, która zaprowadzi Cię do mostku, to jest chyba na placu świątynnym w obozie na bagnie.(jeśli już to na zachodniej części placu). Jeśli nie to wybacz, dawno nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest plac wisielca? Kumpel mi o nim mówił, a ja za nic nie mogę go znaleźć :(

Nie wiem czy dobrze mówię, ale to chyba tam czeka na Ciebie pewien nowicjusz, która zaprowadzi Cię do mostku, to jest chyba na placu świątynnym w obozie na bagnie.(jeśli już to na zachodniej części placu). Jeśli nie to wybacz, dawno nie grałem.

Jedyny plac Wisielca jaki znam to ten z Gothica 2... To tam gdzie stoi herold (facio, który cały dzionek gada głupoty... na przykład żeby wszyscy zaopatrzyli się w zbroje i miecze). W jedynce czegoś takiego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach szczegułów... Zbroi nie da sie zdjąć z NPC czy kogokolwiek....

Jednak za pomocą trybu Mavrin-Mode można do tego ich nakłonić :D

Naciskamy B ( ekran statystyk, lvlu itd) wklepujemy na chama marvin ( powinien sie pojawić w lewym górnym rogu ekranu napis"Marvin Mode ON" (czy jakoś tak)... następnei podchodzimy do wybranego jegomościa, nasickamy O (O jak o kur....de) i tym sposobem przejmujemy kontrole nad wybranym NPC. Wchodzmy do ekwipunku i ciach ... zbroja na ziemie :D. JEdyne na co trzeba uważać to to żeby od własnej postaci za daleko nie odejść ... bo zniknie :(

Heh... jak skończyłem dwójeczkę, to się bawiłem w kolekcjonowanie zbroi. Potem chowałem w srzynce :twisted: W trybie marvin mode jest jeszcze kilka fajnych sztuczek, np.: po naciśnięciu klawisza "k" przełazimy przez ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak na zas, wydaje mio sie ze w nowym obozie byly miksturki ktore zwiekszaly max many Razz pozatym tak chodzilo mi o nauke u nauczyciela tzn jakiegos maga Razz

Chyba niestety takich miksturek niema, sprawdzałem w każdym obozie, owszem dostajesz je od tego alchemika obok Saturasa, kiedy wykonasz zadanie, ale to jest jakby twoja nagroda, natomiast sam nie możesz ich kupic (podobnie jest z mixturami zwieszajacymi na stałe siłę i zręczność, też ich nie widziałem :?)

Prawda nie da sie kupic - mozna je tylko zdobyc,ale nie tylko za zadania,nie ktore sa pochowane

Nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd, ale myślę, że jest podobnie. W G2 można było tworzyć mikstury zwiększające max umiejętności, lecz znalezienie do nich składników nie było łatwe :(

A gdzie tam... wychodzisz z miasta i masz trochę składników, że napewno starczy na mikstury do wszystkich współczyników. Niestety dużo PN-ów kosztowały umiejętności alchemiczne z tym związane, przez co skupiłem sie tylko na miksturach do siły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kamień Ogniskujący można zdobyć bez użycia Telekinezy. Wystarczyło wskoczyć na skałę, gdzie znajduje się kamień.

Do tego skoku wypadałoby mieć akrobatykę, a jest ona droższa niż 5 punktów many... Więc myślę, że lepiej zainwestować nawet te 20 punktów w manę, przynajmniej będziesz mógł korzystać z magii zwoji.

Akrobatyka się baaardzo przydaje. To chyba jedyne czego mi w dwójce brakło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem Gothica 1 (płyta DVD z CDA) jednak nie moge w niego pograć ponieważ: przez pierwsze 2 godziny grania gra wywalała mnie do Windy średnio co ok. 15 minut. Więc przejżałem kilka(naście) postów z tego topicu i idąc za wskazowkami niekórych przeinstalowałem gothica/directa/sterowniki. Jednak to nie pomogło - wręcz przeciwnie teraz gra się wyłącza tuż po załadowaniu save'a. Gdzieś w necie znalazlem, że problem leży w Windowsie (posiadam XP) jednak nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Mój komp to: Celeron 2.8GHz, 768 RAM DDR, GeForce 7800 ... - więc nie sadze, że to wina sprzętu ;) Przepraszam jeżeli taki post już był i z góry dzięki za odpowiedź. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie pomogło - wręcz przeciwnie teraz gra się wyłącza tuż po załadowaniu save'a.

Jesteś pewny, że gra wyłącza się gdy JUŻ ZAŁADUJE SAVE'A czy wtedy gdy DOPIERO GO ŁADUJE? Bo to istotne. Grałem kiedyś w Gothica i podczas grania poszedł prąd... Jak próbowałem wczytać ostatniego save'a to gra wywalała się do windy... Nie było innego wyjścia jak zacząć od nowa... A u Ciebie jak jest??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem się zdarzało, że wywalało mnie do Windy po wczytaniu save`a, aczkolwiek kiedy wczytałem inny save bądź właczyłem nową gre wszystko było dobrze, wina leżała po prostu w zepsutym save`ie. Spróbuj zrobić nową grę , albo wczytaj inny save i napisz co sie dzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też grałem na XP, i czasem mi sie to zadrzało, zresztą nie tylko w Gothicu. Moja rada, dość często szybki sejw, a poza tym po dużych zadaniach albo dłuższym czasie gry sejw normalny, zawsze któryś ocaleje. Przed normalnym sejwem zwykle robię szybkiego, nieraz mi to uratowało grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem więc polecam standardzik:

- instalacja najnowszych sterowników

- sprawdzenie innych gier, czy one również się tak zachowują

- reinstalować grę

- jeśli nie działa na Twoim to sprawdzić na innym kompie (może to wina płyty)

- jeśli to nie jedyna gra, która wariuje reinstalować Windowsa

- jeśli to nie pomoże to radzę dać sobie spokój z Gothiciem, ewentualnie poszukać w necie jakichś paczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...