Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Pewnie, że warto-w końcu to 120pkt obrażeń, czy jakoś tak. Aha! W miarę możliwości, postaraj się najpierw oklepać Bliznę mieczem, a jak wstanie i poprzezywa Cię, to dobij kuszą. Zawsze dodatkowe punkty doświadczenia się przydają... Jeśli rzuci się ktoś na Ciebie, to ucieknij na jakiś czas, a jak wrócisz, to już zapomną, że jeden z nich nie żyje....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ta gra zaczyna mnie donerwować :x poszedłem sobie do Starego Obozu strażników tylnej bramy posłałem do krainy wiecznych łowów ale BRAMA JEST ZAMKNIĘTA i nie wiem jak moge się dostać do środka czy też jestem zmuszony poczekać do 5 rozdziału :cry: (wtedy chyba możemy się teleportować do Starego Obozu ale może coś mi się pomieszało)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaardzo daaawno temu gralem w gothika i nie wiem czy dobrze pamietam

albo czy wtedy mi sie cos nie po.... pomyliło.

Przechodze do sedna:

Mamy dostarczyc list do maga ognia czy cos i czy

przypadkiem nie jest nim xardas?

Co sie stanie jak dostarczymy mu ten list zamiast dac go magom ognia?

(sory za bledy i ogolne wrazenie chaosu w poscie ale mam wysoka goraczke i juz nie kontaktuje ^^)

EDIT:

albo jakis bonus za przejscie gry bez zabicia wrzoda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel (który w Gothickach raczej sie wygłupia niż gra na serio) raz otworzył ten list. Niestety nie przytocze treści bo to było tak dawno że nie pamietam, a G1 nie mam zainstalowanego. Pamiętam tyle że był od szefa Magów Ognia w Khorinis - Pyrokara i był napisany tak jakby Xardas wciąż był Magiem Ognia (choć nie dam głowy za to info, mogę się mylić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakis bonus za przejscie gry bez zabicia wrzoda?

Żaden u mnie wrzod przezyl i nic sie nie stalo. Wiem ze w Gothicu mozna zostac nekromanta ale nie udalo mi sie moze wlasnie ten list jest poczatkiem wstepu na sciezke nekromanty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielo>> List nie zaprowadzi cię na ścieżkę nekromany :) Właściwie ten list nie ma większego znaczenia, musisz go tylko oddać Magom Ognia. Aby zostać nekromantą trzeba przyłączyć się do Magów (obojętnie jakich) i uczyć się kręgów magii. Xardas jest chyba jedynym nauczycielem który może cię nauczyć ostatniego 6 kręgu. Gdy podzieli się z tobą tą wiedzą da ci szatę nekromanty a twoja gildia zmieni się na "Nekromanta".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem u mnie nigdy nie było problemu z otwieraniem tego listu. I z tego co pamiętam to chyba nie było opcji oddania Xardasowi listu, nawet jak miałeś go w ekwipunku. Wspomniany przeze mnie kumpel takie jajca wyprawiał w Gothickach że szkoda gadać :wink: i raz się chyba teleportował do Xardasa na samym początku gry. I nie było opcji listonosza. Oczywiście mogę się mylić bo to dosyć mgliste wspomnienia. :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój problem już się wcześniej pojawił, ale z racji tego, iż internet wolno mi chodzi nie będę przeszukiwał całego tematu.

Ale teraz do rzeczy:

Utknąłem w trzecim rozdziale. Jestem już po rozmowie z Saturasem. Wyjaśniłem mu wszystko. W poradniku było napisane że zleci mi on misje odnalezienia pięciu kamieni ogniskujących i da mi mapę z zaznaczonym położeniem wszystkich kamieni. Jeden miałem przy sobie. Oddałem go Saturasowi. Wytłumaczył mi czym są owe kamienie i zlecił zadanie, ale żadnej mapy nie dostałem.

I teraz pytanie:

Czy to błąd w poradniku czy to ja coś źle zrobiłem? No i od kogo mogę uzyskać tę mapę ?

Należy zaznaczyć iż gra jest oryginalna, a poradnik był dołączony do niej w momencie zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jest to jakiś dziwny bug :(

Kłopot polega na tym że w skrzyni nie było tego almanachu . Sprawdziłem kilka razy. Nie ma go ani u mnie w ekwipunku, ani Saturas go nie dostał. Nie sprzedałem go też nikomu bo obiegłem wszystkich kupców w jego poszukiwaniu. Podobnie ze skrzyniami. Wygląda na to że będę musiał posłużyć się kodem aby go odzyskać.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem utknołem w 4 rozdziale przy orku który ma mi zrobić Ulu MUlu i nie wiem gdzie jest ta mikstura lecznicza przeszukałem całą kopalnie z zklęciem "światło" i nie moge jej znaleść w poradniku jest napisane "Mikstura znajduje się bardzo niedaleko, w szczelinie między skałam" no i kurde tam nic nie ma!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem, ale ona ona tam musi być. Obok niej powinien być pełzacz, którego będziesz musiał sprzątnąć, by się do niej dostać. leży obok niej jakaś charakterystyczna roślinka i parę grzybów, więc problemów nie powinieneś mieć. Jak coś to podejdź do prawej ściany skalnej i staraj się podążać wzdłuż niej, nie omijając przy tym przeszkód. W końcu znajdziesz upragnioną miksturę. Znajduje się ona na dolnych poziomach kopalni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...