Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Ja mam problem z nauczeniem sie broni 2 ręcznej. Jestem w starym obozie jako straznik. Według strony o gothicu 2-reczniaka powinien mnie nauczyć thorus po zostaniu strażnikiem. Jednak thorus uczy mnie tylko siły i zręczności. Czy jest to błąd czy tak ma byc jestem w 3 rozdziale, czy moge sie gdzies nauczyć 2 ręcznej, bo kompeltnie zgłupiałem :cry:

CHyba broni dwóręcznej moze cie nauczyc jeden z ludzi na zamku(nie w budynku a na placu) ale mówił mi ze on tylko uczy strażników więc rozwiązanie jest proste.Zostac strażnikiem i isc do niego ale nie jestem pewny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
CHyba broni dwóręcznej moze cie nauczyc jeden z ludzi na zamku(nie w budynku a na placu) ale mówił mi ze on tylko uczy strażników więc rozwiązanie jest proste.Zostac strażnikiem i isc do niego ale nie jestem pewny

Broni dwóręczniej uczy:

Cor Angar - uczy: poziom I i II, wymagana gildia: strażnik świątynny, rozdział II-VI,

Lee - uczy: poziom I i II, wymagana gildia: najemnik, mag wody; rozdział I-VI,

Thorus - uczy: poziom I i II, wymagana gildia: strażnik, rozdział II-III,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Cor Angar w obozie sekty daje takie wymaganie (mistrzostwo w broni jednoręcznej), ale w przypadku Thorusa uczyłem się broni dwuręcznej bez problemów (tyle tylko, że chyba późno - bodaj w 3 akcie)

Lee zdaje się też uczy bez oporów ale też późno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi się, że w G1 oficjalnie nie można byc zatrudnionym jako kowal - ja byłem w Starym Obozie i bynajmniej takiego zajęcia nie było(możesz sobie robic miecze, już od początku gry).

2. Raczej nie można zwiększac wartości wykutego miecza - twórcy w G1 wrzucili kowalstwo jak i pare innych zajęc bardziej dodatkowo, by początkująca postac mogła sobie nieco kasy/bryłek nastukac. W Gothic 2 natomiast te zajęcia(kowalstwo, zielarstwo/alchemia etc.) są już bardziej rozbudowanym elementem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma problem. Zupełnie pogubiłem się w światyni. Wogóle nie pamiętam rozmieszczenia pomieszczeń. A i jeszcze jak walczyłem z którymś z szamanów i wygrałem to jak wchodziłaem dalej do pomieszcenia w którym on był to zmykała się za mną krata. Na blokach skalnych w tym pomieszczeniu jest jakas mumia a pod nią kolce. Co trzeba zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się orientuje to musisz wskoczyć na dół (tam gdzie są te kolce tylko trzeba na nie uwazac:P ) i tam będzie sarkofag z mumią orka ,a na nim dżwignia która otworzy kraty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze się orientuje to musisz wskoczyć na dół (tam gdzie są te kolce tylko trzeba na nie uwazac:P ) i tam będzie sarkofag z mumią orka ,a na nim dżwignia która otworzy kraty.

Tak, i uwazaj jak bedziesz wychodzil z powrotem przez te kolce... Nawet jak na wejdziesz, a nie spadniesz odbieraja troche zdrowka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle

1. Kusza Bojowa ? Pierwsze słyszę o takim czymś. Jeśli miałeś na myśli Kuszę Wojenną lub Ciężką - to tak, one są najlepsze.

2. Będziesz mógł go odebrać po rozpoczęciu V rozdziału (czyli jak zdobędziesz ULU - MULU ).

3. Troll - w Kanionie Trolli (tam, gdzie był Kamień Ogniskujący i też ten stwór), Cieniostwór - las pomiędzy Starym Obozem a Bractwem (są tam ze dwa okazy), smoków w jedynce nie ma ;] (jeśli szukasz smoczego języka, to chodzi w tym wypadku o Ogniste Jaszczury, które można znaleźć idąc do Wieży Xardasa lub przy wraku statku na wschodzie Kolonii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Tak.

:arrow: W 5 rozdziale zdaje sie.

:arrow: Trolla znajdziesz tam gdzie walczyłes razem z Diego z trollem, cieniostwora m.in. na drodze z kopalni Starego Obozu do... Starego Obozu i niedaleko miejsca gdzie z Miltenem szukaleś kamienia ogniskującego, a "smoka" na plaży niedaleko miejsca gdzie byl pierwszy kamień ogniskujący,poprostu idź brzegiem morza od tego miejsca aż zobaczysz plaże z wrakiem statku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przykro mi ale chyba nie pograsz. Chociaż jest szansa :D .

Spróbuj pożyczyć od kumpla Gothica i moze pojdzie...

Ja tak miałem z Gothicem II wkoncu po pożyczeniu (po raz 10 serio mówie) tejże gry od kumpla (zawsze innego) Poszło!!

Aha. Możesz tez spróbowac (jeśli masz XP bo z tego co pisze na pudełku nie działa z XP) włączyć w trtbie zgodności z 98/Me.

Jeśli o to Ci chodziło mając na myśli emulacje to sory, że sie powtarzam.

Nie jestem mistrzem w fachowych nazwach :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie części Gothica i każdą przeszedłem conajmniej 3 razy, ale do tej pory nie wiem jak wstać ( i czy to wogóle możliwe ) po tym jak ktoś mnie pokona. Czytałem kilka stron tego tematu i, niektórzy mówili, że np. po przegranej walce tracą pieniądze, więc lepiej je wyżucać itp. czyli chyba się da to zrobić, tzn. wstać. A więc proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nei jest to możliwe dopóki boahater sie nie "otrząśnie" (jeśli dodatkowo zostanie przebity mieczem to raczej nie wstanie ;) ) ,czyli sposobu na uratowanie pieniędzy poprez wstanie zaraz po walce nima :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Talasem w jaskini czarnych goblinow i wybilem wszystkie i znalazlem jaskinie z przedmiotami i dwiema skrzyniami. wszystko zebralem, ale nie moge otworzyc skrzyn i nie wiem gdzie jest ta ksiega, ktora zwinely gobliny Talasowi. czy jakis goblin ma klucz do skrzyn? i czy w skrzyni jest ksiega? bo nie moge skrzyn wytrychem otworzyc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle
jestem z Talasem w jaskini czarnych goblinow i wybilem wszystkie i znalazlem jaskinie z przedmiotami i dwiema skrzyniami. wszystko zebralem, ale nie moge otworzyc skrzyn i nie wiem gdzie jest ta ksiega, ktora zwinely gobliny Talasowi. czy jakis goblin ma klucz do skrzyn? i czy w skrzyni jest ksiega? bo nie moge skrzyn wytrychem otworzyc

Z tego co pamiętam, to te skrzynie się normalnie otwierało, bez wytrychów i kluczy. Jednak również pamiętam, że mnie kiedyś zmyliło to, iż bohater klęknął do tej skrzyni jakby chciał otworzyć ją wytrychami, ale nie chciało się przekręcić ani w jedną ani w drugą stronę. Czyli po prostu klęknij przy skrzyni i naciśnij strzałkę do góry - otworzy się (to ta po lewej bardziej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak że skrzynia wygląda jakby była z kłutką

lecz tak naprawde otwiera sie bez trudu

btw.

Gothica I przeszedłem całego i dziękuje CD-Action że miałem okazje zagrać w tą gre

Ponieważ grałem w Gothica II zanim zagrałem w I i nie wiedziałem zbytnio o co chodzi ...

Jeśli chodzi o tą wypowiedź "dość poważną" pisze je dość rzadko :)

Jakby co !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle
Tak, trzeba mieć odpowiedni level (10 lvl ;]). Ale poziom to mniej ważna rzecz, bo nie zostaniesz Najemnikiem nawet mając 100 level, jeśli nie zrobisz konkretnego zadania. W tym wypadku musisz zabić Królową Pełzaczy i odnieść jaja Cor Kalomowi (w II rozdziale dostaje się to zadanie). Wtedy Lee się zgodzi (jeśli naturalnie osiągniesz już 10 poziom :)).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...