Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

Hmm. :-k O ile tzn. "wkurzony" Gorn to nic nowego - bo u wielu graczy nie tylko mówi o podpadaniu, ale czasami atakuje gracza nawet, to już z "niepojawiającym się" Gornem nie spotkałem się. Teoretycznie V rozdział powinien się zaczynać właśnie po tym dialogu...i u mnie Gorn ZAWSZE się pojawiał przy wejściu. Zresztą jak mówiłem można łatwo bez tego się obejść, znajdź w tych korytarzach koło wejścia do Śniątyni Śniącego zaklęcie teleportacji i wejdziesz najzwyczajniej do Świątyni. I potem przeskoczysz na VI rozdział z IV. :P Można tak skończyć grę. Więc Gornem się raczej przejmować nie musisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam dwa BARDZO głupie problemy, więc wrażliwi niech nie czytają.

1. Jak w tej grze podnosi się przedmioty? Wypróbowałem wszystkie możliwe klawisze na klawiaturze i kilkukrotnie przejrzałem klawiszologię, ale bez skutku.

2. W grze nie ma głosów postaci. To tak ma być, czy z moim sprzętem jest coś nie tak? Mam płytę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną i głośniki Creative 2.1 oraz Win XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - wielu wcześniej też miało - przynajmniej ten pierwszy.

1.Jeżeli grasz na domyślnych ustawieniach klawiszy to:

- zobacz, czy przedmiot, który chcesz podnieśc jest poświetlony:

- jeżeli juz jest, to naciskasz ctrl i góra i finito!

2. No tutaj to już jes problem z kartą dźwiękową - spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki do niej, a jak to nie pomoże, to samą grę przeinstaluj.

Sam fakt, że karta jest zintegrowana nie ma znaczenia - też mam taką i u mnie wszystko słychac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze nie ma głosów postaci. To tak ma być, czy z moim sprzętem jest coś nie tak? Mam płytę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną i głośniki Creative 2.1 oraz Win XP.

Tak jak napisał tomek_forumowicz przeinstaluj sterowniki, sprawdź, czy w ustawieniach EQ karty dźwiękowej nie masz włączonego jakiegoś efektu (np. POP, ROCK, LIVING ROOM), w grze włącz EAX, zainstaluj na nowo Directa 9.0C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - wielu wcześniej też miało - przynajmniej ten pierwszy.

1.Jeżeli grasz na domyślnych ustawieniach klawiszy to:

- zobacz, czy przedmiot, który chcesz podnieśc jest poświetlony:

- jeżeli juz jest, to naciskasz ctrl i góra i finito!

Gdy mówili, że sterowanie w Ghoticu jest porąbane, myślałem, że przesadzają. Teraz przyznaję im rację. :)

2. No tutaj to już jes problem z kartą dźwiękową - spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki do niej, a jak to nie pomoże, to samą grę przeinstaluj.

Sam fakt, że karta jest zintegrowana nie ma znaczenia - też mam taką i u mnie wszystko słychac.

OK, spróbuję. Dzięki wam obu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak se czytam te wasze posty to się cholernie nakręcam na Gothica.Przeszedłęm go juz 5 razy(w każdej gildii) i kończyłęm już 6 raz(miałem 4 rozdzial). Od trzech lat gram w tą grę i wogóle mi się nie nudzi. Ten klimat sprawia, że bije na głowę GOTHICA 2 i Noc Rkuka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo juz nie moge z tym sterowaniem. Tu macie screen z z moich ustawien w Gothic. Ten screen pochodzi z NK, ale sterowanie jest podobne wiec to nie robi róznicy. Mała rada na koniec. GRAMY BEZ MYSZKI, jest ona wogóle nie potrzebna walczymy używając wyłacznie klawierki. Przeszedłem tak wszystkie czesci Gothic i nigdy nie narzekałem na sterowanie!!!

sterowaniedogothicnk8yi.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanko co mam zrobic bo ja nie wiem jak mam do ziomka zagadac na poczatku gry jak gadam z tym pierwszym ziomem to on mi pakrze isc do starej kopalni ale jak czytalem to mam po drodze cos podnies z kims gadac?ale jak w ustawieniach nic nie pisze o zagadaniu czy podniesieniu smieci z zmieni;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche ale wystarczy godzinka spędzona przy grze i juz wszystko sie ma obcykane:)

W tam - godzinka - ja za pierwszym razem jak grałem(a było to kilka lat temu) to sterowanie Gothica łącznie z combosami miałem w jednym palcu po 10 minutach albo nawet mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sterowanie w Gothicu wydawało mi sie co najmniej dziwne, ale to kwestia przyzwyczajenia. Pogarłem 10 min i załapałem :D

A tak apropo, wczoraj przeszedłem gothica 5 raz 8)

Teraz II przechodze 2 raz, tym razem z nocą kruka, bo jak kupiłem ten dodatek to mi sie od początku grać nie chciało :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie jak zdobyć kamień ogniskujący w tym starym zamczysku (tym którego na moście pilnuje golem)?

Potrzebujesz do tego czaru Telekineza. Kamień jest na lewo od fortecy, obok wielkiego posągu Orka, gdzie nie można się dostać. Telekinezą go podnosisz i zrzucasz za ziemię (ctrl + strzałka do góry to podniesienie, potem przytrzymaj control i strzałką w bok przenosisz przedmioty), a potem tylko podchodzisz i bierzesz do ekwipunku. A ten czar powinieneś dostać od Lestera w zamian za Akt Własności. Jeśli go jeszcze nie zdobyłeś, to najpierw przeszukaj dolny poziom w poszukiwaniu klucza (jest w którejś ze skrzyń), potem wejdź na górę drabiną i obok Lestera będzie skrzynia, którą otworzysz tymże kluczem, a w niej Akt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może dziwny jestem, ale mi odrazu sterowanie się spodobało, ba nawet nie zauyważyłem różnicy w stosunku do innych gier. Samemu jestem wielkim fanem serii Gothic i znam ją na pamięć 8). I co bym dał, by móc wykasować sobie z pamięci całego Gothica i jeszcze raz przechodzić go z ogromnym podnieceniem, jakie doznałem, gdy pierwszy raz go przechodziłem :cry: :cry:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ten kamień z fortecy też można skoczyć. Wchodzisz na chyba 2 piętro, skaczesz i jest sposób, żeby skakać skąd chcesz i nie stracić ani jednego punktu życia. Jak spadasz wciskasz (przy ustawieńach domyślnych) Delete lub ( przy ustawieniach alternatywnych) a lub d :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...