Skocz do zawartości

Gothic 1


Gość Franek_Dolas

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

O save'ach pierwszy raz słysze - jak u tylu osób widziałem Gothica tak u żadnej nie było z nimi(save'ami) problemów, natomiast bugi niestety są, ale niewiele tylko już bardzo wkurzające. Najczęściej jest tak, że zawodzi SI - gdzieś się zgubi, zacznie nas atakowac zamiast wroga(vide wyzwolenie Nowej Kopalni - dla mnie - katorga) itd.

No, ale nie jest to gra idealna, a jak ktoś chce sobie pograc już w bardziej dopracowaną, to polecam Gothic 2 - już za tydzień wyjdzie next Extra Klasyka, w której będzie można za 20zł kupic Gothica 2!

BTW. - nie chcę nikomu robic reklamy, ale w tej samej serii będzie można kupic m.in. The Chronicles of Riddick czy Warhammer 40k: Dawn of War i inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy szanuję bardzo zdanie każdego z Was ale uwazam ,że Gothic I mial ciut lepszy wątek niz II.W gothicu I czujesz sie poczatkowo taki bezbronny i zagubiony w swiecie ,w ktorym wcale nie jesteś "pępkiem".Wydostanie się po za magiczną barierę od poczatku tworzy nie lada wyzwanie i tworzy swojego rodzaju zagadkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja tam się wypowiadałem na temat tego, że w G2 jest mniej bugów - no - bynajmniej mnie nie przeszkadzały tak, jak w G1, lecz jeżeli chodzi o otoczkę fabularną, to tu się zgodzę - w G2 na początku Xardas odkrywa przed nami kto tym razem jest wrogiem i jakie jest nasz zadanie, a w G1 wiedzieliśmy tyle, że chcemy się jakoś wyrwac z tego więzienia i że pewien list czeka na dostarczenie...

No, ale lekki offtop się tu robi - w końcu od takich pogadanek jest dział "komentarze", a to jest pomocna dłoń...

EDIT:

Szpicek - to twoj pierwszy post i już chcesz dostac od moda upomnienie, no proszę...od takich tekstów (DWA słowa!!!) to nawet dział komentarzy nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gry świetne np. seria Fify, Baldur's Gate II, LoR:BoM czy Max Payne ale nic kompletnie nic nie przebije Gothica. Obie częsci i dodatek ( Noc Kruka) są tak zajefajne! Z niecierpliwością czekam na Gothica 3! Poprzednie częsci wszystkie przeszedłem i to po kilka razy, zalicząjąc żywot Łowcy Smoków, Maga a takze Paladyna :D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja jestem fanem i mam Win 98 i tylko mi bardzo rzadko wychodził Gothic 1 bo jakiś problem czy coś pisało. A w G2 nigdy nie spotkałem się więcej z tym problemem... Niewiem może to po części konfiguracja kompa. No niewiem. W Każdym razie mi się takie coś nie zdarzyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielek

Elo ludzie sory ale czy wiecie jak wejść do zatopionej starej wierzy Xardasa i gdzie wogule ona jest??

Bo ja szukałem na środku tej największej rzeki/jeziora niedaleko wodospadu i nijak tam nie mogłem wejść :? na góre :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie w końcu jest możliwoś zainstalowania 2 windowsów i 98 i Xp ja tak mam i wszystko jest OK!

Trochenie do tematu ale wejdźcie tutaj śśśmieszny filmik / muzyka:http://video.google.com/videoplay?docid=-1683484717298232844

CO SIE STAO?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, przekopałem się przez cały temat i nikt jeszcze nie miał tego problemu. Zatem po kolei: jestem w 4 rozdziale, wykonałem wszystkie misje poza "spotkaniem" od Diega, mam ulumulu od Tarroka i nadal pozostaję w 4 rozdziale (tzn. nie pokazuje się przejście do 5 rozdz.), czy w tym miejscu następuje przejscie czy później? Ale nic to, idę do obozu orków, kołowrót nie działa, zamieniam się w robala i ide dalej, zdobywam posążek (zabijam szamanów i innych) i wreszcie, heh, nie mogę otworzyć przy jego pomocy krat do świątyni. Czego jeszcze potrzebuję (ew. czego nie zrobiłem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hedrox => hm, wygląda mi to na bug...Rozdział V się powinien zaczynać po wyjściu z Wolnej Kopalni i rozmowie z Gornem o Ulu-Mulu. A ta rozmowa rozpoczyna się automatycznie (tzn. najemnik sam do herosa zagaduje). Kolowrót i posążek prawdopodobnie nie działają z powodu nie przejścia do V rozdziału. Takie zabezpieczenie, żeby gracz nie przyszedł w I rozdziale i zabił od razu głównego wroga. Hm, wróc do tej Kopalni i zagadaj do Gorna może...A jeśli dalej nic, to lepiej żebyś miał save'a po otrzymaniu Ulu-Mulu. Wtedy spróbuj jeszcze raz wyjść z Kopalnii mając na plecach broń od Tarroka, w większości wypadków tak się eliminuje bugi. A jeśli nie masz...No cóż, poszukaj w korytarzach, które są obok wejścia do Śniątyni - jest tam zwój teleportacyjny - użyjesz go i jesteś w środku. Tylko potem problem będzie jak wejść tam drugi raz, ale może zadziała posążek już (ew. użyjesz kodów)...I może jeszcze wykonaj to nieszczęsne "Spotkanie", kto tam wie czy przy takiej liniowości nie wymagają tego questa (choć z pozoru jest poboczny), nie jestem pewny, bo zawsze go robiłem. Widziałem problemy z bugami odnośnie kołowrotów, ale niepojawiąjace się rozdziały to totalna nowość...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z niewielkiw skillem w broniach ogólnie, to o wiele lepiej jest rozwalic chrząszcze pięściami, z resztą w ogóle ciężko jest je trafic.

BTW> Z kąd będziesz wiedziec, że przeszedłes grę na 100%? Ciężko jest zaliczyc w grze kompletnie wszystkie zadania. Ale jak już an 100% to... powodzenia w Nowym i Starym Obozie oraz Obozie na Bagnach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chcrzaszce jest jeden dobry sposob: kusza/łuk albo magia.

trafienie mieczem to zależy chyba od przypadku :P możesz się namachać i namachać.

co do przejscia na 100%to chyba chodzi o wszystkie możliwe do wykonania questy? jeśli chcesz napakować postać przed ostatnią walką to wykonie ich poelcam (sam zrobiłem wszystkie[?] jakie się dało i nie było to trudne :P założyłbym się ^^).powodzenia w wygrywaniu zakładu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eagle. Na szczęście mam save zaraz po otrzymaniu ulumulu (ale wcześniejszych już nie). I w tym miejscu pojawia się kolejny problem, na który nie zwróciłem uwagi. Otóż Gorn nie wychodzi ze mną z kopalni, tzn raz wyszedł, po odbiciu jej z rąk strażników. Powiedział coś jakby "dobra robota, teraz się tu trochę rozejrze" i poszedł sobie. Nie znalazłem go potem nigdzie w "zewnętrznym" świecie ale po powrocie ze składnikami ulumulu był w środku. Teraz tak, ładuję save, zakładam ulumulu na plecy, idę do Gorna stojącego przy wyjściu i mówię mu żeby mi pomógł, po czym wychodzę z kopalni i jestem sam. Nieważne, czy proszę go żeby szedł ze mną czy żeby został, zawsze wychodzę sam. Pewnie dlatego nie ładuje się 5 rozdział, więc jak zmusić doopka żeby wyszedł? BTW, czy was też ochrzania, że ciągle mu podpadacie? Za każdym razem gdy się do niego odzywam mówi "Znów szukasz kłopotów? Ciągle mi podpadasz!", przecież nic mu nie zrobiłem, zwłok najemników też nie ograbiłem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...