Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Aroneq

Rozwiązany: HD 3200 czy GF 7300gs?

Recommended Posts

Otóż, jak na razie jadę na zintegrowanym hd 3200 (kryzys dał się we znaki). Mam możliwość załatwienia od kumpla gf 7300gs 256mb (nie znam producenta ani innych parametrów). Moje pytanie to: która z tych kart będzie wydajniejsza i o ile?

Wcale nie, 3200 to układ bardzo wydajny, jest na podobnym poziomie co GF6600. Właściwie 7300GS też, więc trudno powiedzieć. Jeśli chcesz, to możemy zestawić wyniki testów GPU w 3Dsmarku06, akurat 7300 mam :)

ja myslę że brać. bo integra żre ram z zasobów systemowych, co jednak nie bardzo przeszkadza bo mam 4gb a ten gf z tego co wiem ma nie tylko to 256mb ramu własnego ale i turbo cache. wiec przypuszam że jakiś wzrost wydajności by był, ale czy duży?

Nie byłbym co do tego taki pewien. Najlepszym pomysłem będzie oczywiście przetestowanie tej karty u siebie, ale 7300GS to w zasadzie układ bardzo słaby [nawet za czasów swojej świetności], więc nie ma co liczyć na spektakularny przyrost klatek.

Możesz wziąć jak za darmo daje :P

Ale w gta 4 ani w crysisa raczej sobie nie pograsz ^^

Pff czemu nie? :D W Crysisa i na 6600LE (128MB) gra się w miare komfortowo :), w Gta fakt - bedzie scinac.

Jak wyżej pisali, jak ma to wzmocnić kompa to za darmo to brać i nie gadać :] w nowsze produkcje na minimalnych pośmigasz.

W sumie może i się pogra :P

Kolega w crysisa na 6600GT + jakimś podkręconym C2D grał i tak źle nie było ale w GTA4 to już za fajnie nie było ^^

Może uraz po 7300LE mam bo na tej to colin 2005 i NFS Pro Street źle działał i się praktycznie grać nie dało, a o Gothicu 3 to może już nie będę wspominał xD

I sprawa się rozwiązała. Dostałem kartę od kumpla, włożyłem do kompa i okazało się że jest dużo gorsza od mojej starej dobrej integry. Po uruchomieniu Assassins Creeda gdy na integrze grałem na średnio niskich detalach przy roździelczości 1024x768 grało się komfortowo przy ok 27 klatkach. a na 7300 cięło niemiłosiernie. Zapomniałem puścić frapsa ale nie przekraczało to 10 klatek.

@EDIT

Jak widac nie takie te integry złe jak je malują. Trochę się prawdę powiedziawszy zdziwiłem.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...