Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam PS3. Ją kupiłem po dość długim namyśle. Przetestowałem obie konsolki i wybrałem sprzęt Sony. Oczywiście PS3 jest bardzo mocne, ale X0 też nie jest słabe. Dość długo się namyślałem z powodu gier. Do teraz smutno patrzę na te wszystkie Halo, Mass Effecty, Gears of Wary czy inne Left 4 Deady, których nie ma na PS3.Lecz nie podoba mi się polityka M$. M$ przychodzi do EA czy innych wielkich wydawnictw i kładzie kilka milionów baksów, żeby ta gra wyszła tylko na X0. Natomiast Sony ma wiele wewnętrznych studiów(np. Naughty Dog odpowiedzialne za Uncharted czy Sucker Punch za inFamous), które tworzy im wiele hitów, bez wydawania wielkich pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schooldriver hm MS też ma swoje studia! może o wiele mniej niż Sony ale ma:)

np.:Lionhead (kapitalne Fable więc dlatego X360 góruje u mnie), Bungine (ci to już niestety kończą współprace więc możesz liczyć na coś w stylu Halo w przyszłości)...no i ma wielu partnerów i również chodzi z kasą dając za zazwyczaj czasowe gry na wyłączność więc naprawde MS polityki złej nie ma (może nawet oszczędniejszą niż utrzymywanie swoich studiów), choć chciałbym by jednak kupili jakieś studia sobie a nie zamykali tych które są pod ich skrzydłami!

A ja jako że bardzo zazdroszczę i tym co mają PS3 (Heavy Rain, i kapitalnie wyglądające Uncharted 2, czy Killzone2), i tym co mają X360 (Fable, Alan Wake i wiele innych tytułów na wyłączność). Więc sposób jest jesden by zagrać we wszystko!!!:) trzeba starać się o obie konsolki;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia mówi:

5 października 2007 roku Bungie odłączyło się od Microsoftu i stało się niezależną spółką.

Ja mam nadzieję, na jakąś dobrą, multiplatformową grę. Byle nie coś w stylu Halo, bo to... powiedzmy, że Resistance dla mnie nic nie pobije :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schooldriver i prawidłowo że wybrałeś konsole ja mam kompa też przed potopowego (ale COD2 chodził na średnich;)) mnie też denerwuje ciągłe zmienianie podzespołów a PS3 to jeszcze długo pociągnie bo ma moc!! :smile:

@Suteq no sorry za te pomyłkę ale ja to raczej mówię np. o tym studiu a nie pisze to i nazwa może się pomylić :wink: do dziś nie potrafię wymówić a co dopiero napisać nazwisko sir Petera (od Fable) a to przecież moja ulubiona gra, wiem wstyd ale angielskiego się dopiero uczę :smile:

A co do samej współpracy Bungie z MS to miałem raczej na myśli to że są już niezależni i mogą robić gry na jakie platformy tylko chcą :smile: no chyba że się mylę ale na zdaje się że na konsolowisko.pl czytałem o tym http://www.konsolowisko.pl/?t=news&id=5538 :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Play Station 3 Slim . Konsolka bardzo fajna .... i uważam że odrobinkę lepsza od XBoxa .

Na pewno jest droższa , ale za to z tego co czytałem o wiele rzadziej sie psuje niż X-box . I dla mnie najważniejsze jest to że nie kusi do piracenia . Znam wiele ludzi ktorzy posiadają X-boxa i prawie wszyscy z nich ściągają gry . Play Station nie ma problemu takiego . Podobno już jakoś uruchamiali piraty na PS3 ale to tak skomplikowane działania że dla przeciętnego konsolowca to troche zawiłe.

Za PS3 przemawiają też gry wychodzące wyłącznie na tą platformę . Uncharted czy Heavy Rain , God of War .... Wydaje mi się że na X-boxy tych gier jest troche mniej . Jeśli jakaś wychodzi na X-a to często też pojawia się na PC .

Kolejny argumet to działanie w Polsce usługi Live . Jak działa to każdy wie . W PS3 jest jeszcze bardzo sympatyczne Play Station Home wink_prosty.gif

X-box natomiast ma jedną rzecz na pewno lepszą niż PS3 . Kontroler do gry .

Podsumowując uważam PS3 za lepszą konsole , mało się psuje , jest odrobine nowocześniejsza i myślę że gry którę wyjdą w najbliższym czasie , lub które wyszły na tą platformę rozwieją wszelkie wątpliwości co do tego która konsola lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives bardzo dobrze to wiem że marka Halo jest w rękach MS ale chodzi mi o inna zupełnie nową markę! :wink:

@Funakoshi X360 na początku strasznie się psuł bo MS wydał go w pośpiechu (teraz są Jaspery o wiele mniej wadliwe ponoć), byle przed PS3 bo pierwszy Xbox na rynek wszedł z tego co wiem w połowie świetności PS2 a też pisano że pierwszy Xbox był mało wadliwy (to tu ktoś wspominał) i przegrał z PS2 więc mi się zdaje że MS wydając nieco za wcześnie X360 chciał by trafiła do większej ilości osób przed premierą nowego PS-a ktory ma dłuższą historie niż Xbox! :wink:

Co do piracenia to nie mam zdania.

Co do gier owszem wyglądają świetnie (tylko wyglądają bo nie grałem) i wierzcie mi niesamowicie mnie skręca że Uncharted 2 tak wygląda i wogóle i ta gra mnie ciągnie do PS3 ale też do X360 ciągnie rownie mocno bo Fable 2 a tej gry nie ma na PS3 więc są trzy opcje:

1. kupić X360 i cieszyć się tym co do niego ciągnie ale rezygnując z tego co na PS3

2. to samo co w jedynce tylko na odwrót!

3. kupić obydwie konsole i cieszyć się wszystkimi ciekawymi grami bez barier! :smile: no ale trzecia opcja najdroższa i nie wszystkich stać na to :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZeneQr- skoro M$ wydaje konsolę "byle szybciej" nie dopracowując jej do końca to świadczy o jakości usług oferowanych przez tą firmę. Co prawda w związku z liczbą psujących się Xów M$ poszedł na liczne ustępstwa związane z gwarancją, ale jednak smrodek zostaje. Ankieta o której redakcja wspominała niedawno w newsie mówi sama za siebie: 42% (!) ankietowanych miało problemy z Xem, z PS3 tylko 8%. I proszę bardzo: sumując liczbę osób, które miały problemy z dwoma Japońskimi konsolami otrzymujemy wynik 5 razy (!!!) niższy niż osób, które miały problemy z konsolą amerykańską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te ustępstwa czyli dodatkowy rok na 3ROD i e74 miał/ma milion straty. :) Xbox psuł sie na potęgę, teraz już jest to rzadziej spotykany, ale są sytuacje, że Jasper się zepsuł, ktoś odesłał na gwarę, przychodzi z wymienioną płytą główną i za 2-3 dni znów E74. :|

X-box natomiast ma jedną rzecz na pewno lepszą niż PS3 . Kontroler do gry .

Powiem Ci, że jedyne co ma lepsze to spusty. :) Reszta jest dla mnie bez znaczenia jakoś. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq jak to Jasper tak szybko się zepsuł??? masakra!! penie coś zlutowali i dlateko po trzech dniach padł (żart) :tongue: Hm pewnie też trafił bym na taki bubel skoro są takie przypadki :dry:

@ Paveloo951 w tej ankiecie ponoć nie uwzględniono najnowszych płyt głównych!!!! więc ta ankieta troche lipna jest bo uczestnicy to użytkownicy starych modeli :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... i co z tego? Stare Xy i stare PS3, więc o co chodzi? I nie lipna właśnie dlatego, że użytkownicy mieli czas na przetestowanie tych konsol długoterminowo. A to, że M$ stracił te swoje miliony w ogóle mnie nie interesuje. Chcą strzelać sobie w stopę- proszę bardzo. Ja na szczęście do czynienia z ich sprzętem nie mam i mieć nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paveloo951 prawda taka że każdy sprzęt ma wady a że X360 miał ich dużo to wynik pośpiechu, ty nie chcesz mieć konsolki MS, rozumiem, ja tam mam stracha co do X360 (dużego!) ale gierki które lubie a są tylko na tej konsoli wygrywają, a że PS3 też ma kilka interesujących tytułów to tę platformę czyni też atrakcyjną dla mnie ale kupił bym ją jako drugą :wink: A do Xbox360 dodam że mój znajomy kupił starszą wersję i po dwóch latach sprzedał w pełni sprawną (bez wizyt w serwisie), i kupił czarnulkę (elite) pod kolor innego sprzętu :wink:

@Zniwiarz skoro po update ustapiły te usterki to znaczy że to tylko wina softu co nie? :wink: to chyba czym martwić się nie ma :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsola, to XBox 360. Co prawda na PS'a są niektóre lepsze gry oraz można przeglądać internet. A XBox ma ciekawszy interfejs, społeczność itd. Ale na obu można oglądać filmy i grać w gry.

Lecz. Na XBox'a wychodzi Natal, która nie będzie dostępna na Play Station.

To jest twój wybór, gdyż ty wiesz, co potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jaki tekst. Tylko. Weź pod uwagę.

Społeczność to głównie dzieci wydzierające się do headsetu, podziękuję za płatną przyjemność słuchania ich.

Interfejs jest dziecinny, niewygodny i (IMO) brzydki. Nie wiem, co w nim ciekawego.

A PS3 ma PS Move, które - przynajmniej moim zdaniem - lepiej się sprawdzi w prawdziwych grach (mówiąc prawdiwych grach mam na myśli shootery, wyścigi, bijatyki etc.). Natal to jak na razie narzędzie do odbijania wirtualnych piłek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubus96- to czy ma ładny interfejs czy nie to raczej każdy indywidualnie ocenia. Moim zdaniem jest on atrakcyjny dla dzieci z podstawówki, nie dla mnie. Poza tym, twoim zdaniem, PS3 nie. Ma społeczności? No, w jednym się z tobą zgodzę: na obu można grać w gry i oglądać filmy ;]. Niebywałe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na obu można oglądać filmy, ale tylko na PS3 na blu-ray. O tym już tak głośno nie mówimy tak?

Co do Move - pokazano już jakąś poważniejszą grę (jakiś uliczny boks) na PS Move. Tymczasem na Natala to ja tylko jakieś piłki klocki widzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...