Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Przecież do konsoli nie można kupić monitora, bo niby po co jest HDCP? Dla picu.

Ty to na serio pisałeś? :laugh:

@wlosek

Wali mnie grafika, wazny jest gameplay, gdyby było inaczej nie grałbym na CRT tylko wziąłbym pożyczkę na TV 50 cali, ale dla mnie to jest zbędne.

@ZeneQr

W Anglii Xbox Elite+4 gry(Fable 2, HALO 3: ODST, Forza 3 i Gears of War 2) kosztuje ok. 850zł. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Już nie pieprzcie bo różnice w grafice są minimalne, żeby je zobaczyć trzeba wpatrywać się w jakieś porównawcze screeny, kto normalny to robi? Gdybyście najpierw zagrali w grę na PC, a potem na konsoli (lub na odwrót) to nie bylibyście w stanie wskazać co tak naprawdę się zmieniło. Poza tym PCtowcy żeby dostać te swoje o 10% lepsze tekstury często są zmuszeni czekać od kilku do kilkunastu miesięcy, to ja już wolę pograć sobie w grę w chwili jej pierwotnej premiery, mimo "gorszej" grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstury są w lepszej jakości niż o 10%. I jeszcze jest wygładzanie krawędzi, jakby ktoś nie wiedział. Po za tym większość gier wychodzi w tym samym terminie na wszystkie platformy. Niektóre od Ubi i Rockstar wychodzą później, ale są też gry, które wychodzą później na konsole, choćby ten Wiedźmin 2, mówili, że wyjdzie najpierw na Pc, a potem na konsole. APB też wyjdzie najpierw na PC. Po za tym jest też wiele exclusivów na PC Wiedźmin, prawie wszystkie RTSy i RPGi. I jakie są te dwie gry na konsole, które niby mają najładniejszą grafę? Może Final Fantasy XIII? Ma najlepszą grafę, ale wśród gier konsolowych, bo Crysisa nic nie pobije. Gdyby twórcom gier chciałoby się to by zrobili porządną grę, która na PC będzie wyglądać ładnie, a na konsolach będzie się ciąć już w menu. Ale twórcom się nie chce, chyba że ci od Crysisa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlosek - A o Uncharted 2 słyszałeś? Albo o Killzone 2? Poza tym, żeby puścić tytuł z tymi teksturami lepszymi niż 10% (swoją drogą, bardzo fajne określenie) i z AA musisz wyłożyć więcej niż 1700 (za które mógłbyś i tak kupić obydwie konsole).

"...Gdyby twórcom gier chciałoby się to by zrobili porządną grę..." Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem, argumentuj sensownie, a nie gdybaj.

A tak w ogóle to OT, bo temat nie jest od tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wlosek ja od 6 lat PC-towcem jestem i na grafe nigdy nie narzekałem, konsoli nie mam więc nie tylko konsolowcy nie zwracają (przynajmniej część) uwagi na grafe :tongue: ! A zainteresowałem się konsolami (choć kiedyś byłem totalnie anty konsolowiec) bo na PC nie ma mojej ulubionej gry, i te świetne zabezpieczenia ubi dochodzą (rzyczę szczęścia by to zabezpieczenie okazało się skuteczne) lub inne DRM-y. :dry:

@Suteq nie no masakra z tymi cenami w WB kas takie tanie plus 4 gry :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to ironia była ;]. RPG to ex PC? Hahahaha. Słyszałeś może o Japonii? Tam powstaje tyle RPG, o których w Europie nawet nie słychać, że głowa boli. I to większość na Playstation, a nie PC. Crysisa nic nie pobije? Może na screenach, które zapewne były robione na kompie za milion baksów. Spróbuj na kompie za 1400 zł pograć w crysisa na max detalach. Nie mam pojęcia dlaczego jako grę która ma najładniejszą grafikę podałeś FFXIII, ale to chyba świadczy o twoim zasobie wiedzy na temat konsol. Te dwie gry z naj grafą to Uncharted 2 i God of War 3. Słyszałeś cokolwiek o tych tytułach? Zapewne nie, więc najpierw przynajmniej obejrzyj jakieś gameplaye na YT, a później udawaj znawcę. Gdyby twórcom się chciało to stworzyliby taką grę, że grafiką zabijałaby na konsolach, a na PC cięła w menu. :cool: Zgadzam się z Divesem co do kwestii grafiki. Podczas gry zwyczajnie się tego nie widzi.

@EDYTA: O Crysisie mogę powiedzieć tyle: gra wydana 3 lata temu, a zarzyna nawet dzisiejsze dobre maszynki. To ma być dobra gra? W którą dopiero jakiś rok czy dwa po premierze można w miarę komfortowo grać? Mam GTX275, 4 gb ramu, dwurdzeniowy AMD 550+ 3.0 ghz a na maks detalach w rozdziałce 1650x1050 potrafi zejść do 10 FPS O.o. Dopiero jak odblokuję 2 nieaktywne rdzenie w procku mym to zaczyna działać ładnie. Ciekaw jestem ile osób w dniu premiery odpaliło go w full detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paveloo951 nie przesadzaj, na pewno wie co to God of War 3 i Uncharted 2 bo ja jako PCtowiec chociaż tyle wiedziałem o konsolowym świecie zanim zacząłem się interesować na maksa konsolami :smile:

Ja bez DX10 odpaliłem 1,5 roku od premiery :smile: na maks dostępnych na Core 2 Duo, 2gb ramu i GF8600 GS :smile: ale cięło ładnie jak była akcja więc wył te detale ale i sama gra poza grafą nie wiele wnosi do gatunku więc nudziła mnie strasznie :dry: czekam na C2 (może będzie lepszy gameplay) :wink: aha jeszcze Crysisa odpaliłem na 1gb ramu GF6100 (zintegrowanym z płyta!) i AMD (durdzeniowym) :smile: ale juz nie dało się grać :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o tym mówię: Crysis z takimi wymaganiami powinien zostać wydany jakiś rok może dwa lata później. I co z tego, że miał świetną grafikę skoro i tak nikt nie mógł się nią cieszyć w pełnej okazałości? Przecież do tej pory na Crysisie testują karty graficzne, więc to już o czymś świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja lubię mangę i japońskie klimaty ( Dragon ball :), ale jednak ślepy nie jestem. I każdy kto nie potrzebuje pingli jak słoiki po drzemie chyba się zgodzi, że Uncharted czy God of War ma lepszą grafikę. Tzn. ktoś, kto nie grał w U2 może powiedzieć, że FFXIII ma świetną grafikę, ale jakby zagrał najpierw w U2 a później w FFXIII to raczej już by takiego wrażenia na nim nie zrobiła. Oczywiście w grafice może nie podobać się filtr, kolorystyka czy wiele innych rzeczy, ale to, że coś ma wykopsaną w kosmos grafę widać od razu. Poza tym z tego co wywnioskowałem to on zgadywał grę którą ktoś inny miał na myśli, a nie podawał swoich typów, ale ja nieco tempy jestem, więc... ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq święta racja :smile: konsole wygrywają w zestawieniu cena/jakość zdecydowanie sam o tym przekonałem się nie dawno :wink:

@Paveloo951 ja tam widze gołym okiem że U2 ma wyje....chaną grafe w kosmos a nie FFXIII :tongue: a nigdy nie grałem w nią i raczej tak zostanie :zly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem za przykład Final Fantasy, gdyż w recenzji CDA było napisane, że ma ładną grafikę. A japońskich klimatów nie lubię. A co do tych RPG co w Japonii wychodzą to np: Final Fantasy, co do cholery ma wspólnego z RPG?

Otwarty świat - nie ma

Wybieranie opcji dialogowych w trakcie rozmowy - nie ma

Wiele wątków i możliwość wyboru - nie ma, jednym słowem mówiąc "liniowość"

W tej grze są tylko fajne filmiki. I nic oprócz napierdzielania wrogów w dość dziwny sposób. Czy widzieliście kiedyś żeby ktoś podskoczył na 3 metry i potem robił 10 różnych kombosów w ogóle nie spadając? Wiem, że to fikcja i fantazja, ale bez przesady. Według mnie najlepsze RPG robi Bioware i CDProjektRED.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, ja tu mówię o takich RPG, co to się nie pojawiają w Europie i na 96% o nich nie słyszałeś nawet. Jakby ktoś chciał je wydać u nas to pewnie dostałyby kategorię wiekową +45 lat, bo są w nich zawarte takie treści, które u nas wywołują oburzenie, a w Japonii takie rzeczy się akceptuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi- Skoro w Europie oburzenie wywołuje fakt, że w grze dozwolonej od lat 18 można odstrzelić komuś nogę, to jeśli by się pokazała gra w której trzeba/można gwałcić bodajże swoją matkę, to ja nie chcę wiedzieć jakie zarzuty by poszły pod adresem gier. Od razu na starcie pewnie dostałaby taka gra zakaz sprzedaży w połowie krajów. Właśnie, to są gry typowo dla Azjatów, których uważam osobiście za chyba najdziwniejszy naród świata, europejczycy przy takiej grze by się pewnie tylko puknęli w czoło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, ponieważ zamierzam zakupić konsolę Microsoft Xbox 360, ale dręczą mnie myśli , że zaraz wyjdzie nowy model, albo że na PS3 wyjdą lepsze gry.(tak wiem trochę przesadzam). Planuję kupić X'a arcade i dokupić dysk twardy na allegro.na razie mam 400 zł, ale do świąt dojdzie do około 1000 jak będę miał szczęście :icon_rolleyes: Mieszkam w Zamościu i dobrze by było , aby można było kupić gdzieś w pobliżu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zapewne do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odzywam się trochę za późno, ale... Lepiej późno niż wcale :smile:

Ja przed Gwiazdką też miałem dylemat z wyborem pomiędzy tymi dwoma konsolami.

Wypróbowałem i X360 i PS3. Skończyło się na tym, że wybrałem "multimedialny kombajn Sony".

I wcale nie żałuję tego wyboru. M.in. dlatego, że PS3 posiada świetne exclusivy, które zazwyczaj

zbierają bardzo wysokie noty w sieci. No i jakość HD na LCD to prawdziwy miód :happy:

Dlatego też polecam bardzo PlayStation 3 ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...