Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Wiesz, problem w tym, że większość RPG'ów[no i jRPG'ów] i h&s[bądź co bądź podobne...] jest na X'a. Przykłady? Proszę, oto tylko kilka:

Risen

Blue Dragon

Lost Odyssey

Lost Odyssey 2[w przygotowaniu]

Last Remant

Fable II[bardzo polecam]

Fable III[w przygotowaniu]

Mass Efect 1 & 2 [ w CDA 2 dostała 10 ;)

albo chociażby:

Alan Wake[w przygotowaniu]

Greas of War 1 & 2

itd.

No i spójrz na mój poprzedni post..

Ps. Nazwy mogą być odrobinę złe bo pisałem je z pamięci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

^ Wiesz, już wielokrotnie pisano tu, że dobór ze względy na gry to kwestia gustu. Mogę równie dobrze podać zbiór gier, które moim zdaniem zapowiadają się co najmniej tak dobrze jak te X360 (RPG/jRPG rzecz jasna).

Demon's Soul

The Last Rebellion

Trinitiy: Souls of Zill O'll

3D Dot Game Heroes

Ar Tonelico III: The Girl's Song that Pulls the Trigger of World's Demise

Atelier Rorona: Alchemist of Arland

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, Zniwiarz, wymieniłeś sporo gier, któe są też na PC, więc moim zdaniem zupełnie bez znaczenia w dyskusji o exclusive'ach.

loQ - A ja daję większe szanse właśnie PS Move. Dlaczemu? Już wyjaśniam.

Przede wszystkim, jak sam powiedziałeś, to zrzynka z Eye Toy i Wiilota - a które odniosło większy sukces? Poza tym, Natal to 11 ruchomych punktów, nie sposób tym sensownie obłożyć żadnego shootera, a w przypadku SixSense, Willota czy Move nie widzę żadnego problemu, Ba bardzo chętnie spróbowałbym fragować w ten sposób. Sony przebąkiwało że Killzone 3 będzie wspierał PS Move. Jak gracze padowi dostaną po multi w kapsko od Move to nastawienie do urządzonka może się diametralnie zmienić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME nie jest exclusivem, tak samo Splinter Cell: Convincion. Exclusiv to gra, która jest TYLKO na JEDNEJ platformie, a nie na dwóch PC i X360.

Ja na miejscu autora pytania brałbym PS3, dla samego Heavy Rain warto kupić tą konsolę. Gra jest świetna, grałem od 8 do teraz i po prostu siedziałem z rozdziawioną gębą i patrzyłem na to co stworzyło Quantic Dream. Po prostu geniusz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Heavy Rain, na pewno świetna gierka (na którą jak na razie nie ma odpowiedzi z MS, nawet sir Peter ją chwalił :smile: )

Druga i największa dla mnie bolączka jeśli chodzi o wybór pomiędzy XO a PS3 to Uncharted 2 (same filmiki z rozgrywki na YouTube mnie rozwalały :huh: , ta akcja i i przygoda, poprostu super)

Ale Xbox ma Fable!!!!!!!!!!!! :tongue: a ta giera jest najlepszą grą na ziemi :wink: przynajmniej dla mnie, a Fable III pewnie ukaże dobre strony Natala w którego nieco bardziej wierze niż w PS Move ale co lepsze to czas pokaże :wink:

@Zniwiarz a te oferty Xboxa to oferty z neta??? tak? bo dwa pady i to czarnulki i dysk 250gb to fajny zestaw, bo jak już by się kiedy udało kupić pudło to gierki by lądowały na HDD bo ja nienawidze porysowanych płyt a na nówki to mnie nie stać więc tylko allegro zostaje by mieć giery o połowe tańsze tylko stan płyt może być różny :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Uncharteda też wato kupić PS3 ;]. Właśnie przechodzę go 3 raz, a ubaw mam równie wielki co za pierwszym razem. Po prostu G-E-N-I-A-L-N-A giera, można ją zachwalać bez końca :)

Wiem to po samych filmikach :wink: i nagrodach które dostała ta gra :smile: dlatego to tak wielka bolączka jeśli chodzi o platforme za którą się opowiedzieć :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- no jeśli chodzi o jakość U2 to ilość nagród mówi sama za siebie ;]. Właściwie zwyciężył w każdej możliwej kategorii. Po prostu zmiażdżył konkurencję- i słusznie :). Zdecydowanie należy mu się miano najlepszej gry roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest kupić jedną konsolę, a później zarobić pieniądze na drugą - wtedy nie ma problemów z exclusive'ami. Jeśli natomiast chcecie mieć jedną konsolę to kierujcie się grami, jakie wychodzą na daną platformę. Ja kupowałem x360, gdy PS3 dopiero wychodziło na rynek, gdybym miał teraz kupować konsolę wybrałbym Czarnulkę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loQ, Fable III to gra casualowa? Jeszcze tego nie wiadomo, ale Natal jest Imo przynajmniej 3krotnie lepszy od EyeToy. Pad od X'a jest dla wielu dużo lepszy, ja również tak uważam, przyjemnie ciężki, odpowiednio duży przerwa z tyłu, powiem więcej, jest tak wyprofilowany, że zdarza mi się włączyć konsolę, aby go potrzymać :D Xbox Live może i jest płatny, jednak co z tego? Znów według wielu jest o wiele lepszy i przyjemniejszy w obsłudze. Ja bym brał, sam dużo się nad jego kupnem zastanawiałem i uważam go za dobry wybór. Teraz jest fajna promocja (jeśli chcesz mieć białą konsolę, osobiście uważam czarną za ładniejszą) Xbox Super Elite( Dwa pady, dysk 250GB, headset i inne tam kable) + Final Fantasy XIII - oczywiście jeśli lubisz takie gatunki. Można zakupić jeszcze wersję Xboxa Super Elite, idenyczną, tyle że z czarną konsolą, azamiast finala masz Forzę 3 a w pudełku z nią kod na dodatkowe auta( posiadam ten zestaw :D ) za 1250zł, swego czasu kupowałem za 1300zł. Jak nie patrzyćaczyć to się opłaca.

Kupujemy elite za 1000zł

Wymiana dysku +50zł

Dodatkowy Pad +100zł

Final Fanasty XIII/Forza 3 +170zł/100zł

Wychodzi 1320zł( ale za to biała konsola i pady) oraz 1250zł, a w to nie ma wliczonych koszt przesyłki....

Arcade za 700zł

Dysk 250GB +300zł

Dodatkowy Pad +100zł

Final Fanasty XIII/Forza 3 +170zł/100zł

Wychodzi 1270zł lub 1200zł( a konsola i pady białe..)

Więc jeżeli masz więcej kasy oraz wiesz, że będziesz instalował gry, dema etc. i chcesz zainwestować w X'a to będą najlepsze zestawy.

A ja jak mam kupować, to tylko używaną na allegro. Tak to się opłaca. ^^ A co do problemów - jak się umie kupować, to wszystko będzie okej. ;)

PS. A najlepiej to jest po prostu kupić NDSa. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Heavy Rain, na pewno świetna gierka (na którą jak na razie nie ma odpowiedzi z MS, nawet sir Peter ją chwalił :smile: )

Druga i największa dla mnie bolączka jeśli chodzi o wybór pomiędzy XO a PS3 to Uncharted 2 (same filmiki z rozgrywki na YouTube mnie rozwalały :huh: , ta akcja i i przygoda, poprostu super)

Ale Xbox ma Fable!!!!!!!!!!!! :tongue: a ta giera jest najlepszą grą na ziemi :wink: przynajmniej dla mnie, a Fable III pewnie ukaże dobre strony Natala w którego nieco bardziej wierze niż w PS Move ale co lepsze to czas pokaże :wink:

@Zniwiarz a te oferty Xboxa to oferty z neta??? tak? bo dwa pady i to czarnulki i dysk 250gb to fajny zestaw, bo jak już by się kiedy udało kupić pudło to gierki by lądowały na HDD bo ja nienawidze porysowanych płyt a na nówki to mnie nie stać więc tylko allegro zostaje by mieć giery o połowe tańsze tylko stan płyt może być różny :dry:

No na allegro są te zestawy. Jest jeszcze z MW2, ale on jest rzadszy. A co do gier, to ile razy mam powtarzać, że jeżeli chodzi o konsole i ktoś nie ma na tyle dobrego PC'ta to w wojnie KONSOLOWEJ są exem i koniec kropka, bo co mnie np. obchodzi, że ME 2 jest również na piecyk skoro nie mogę w niego zagrać? Natomiast jeśli ktoś ma dobrego PC taka gra nie jest już dla niego exem, przynajmniej takie moje zdanie :P

ZeneQr, a jeżeli chodzi o Ciebie to ja bym polecił Ci X'a, jestem z niego wpełni zadowolony i mam miłe perspektywy na przyszłość (np. Fable III), w ogóle Fable jest niepokonany jak dla mnie :] a do tego GOTY kosztuje teraz ok. 80zł, ale rób jak chcesz.

Ps. LOL, ze mnie się fanboy zaczyna robić :P

@Down

...to w wojnie KONSOLOWEJ są exem...przynajmniej takie moje zdanie :P....

Ty możesz mieć inne i wcale Ci tego nie zabraniam. Sądzę, że i ja mam prawo do własnego zdania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do gier, to ile razy mam powtarzać, że jeżeli chodzi o konsole i ktoś nie ma na tyle dobre PC'ta to w wojnie KONSOLOWEJ są exem i koniec kropka, bo co mnie np. obchodzi, że ME 2 jest również na piecyk skoro nie mogę w niego zagrać? Natomiast jeśli ktoś ma dobrego PC taka gra nie jest już dla niego exem, przynajmniej takie moje zdanie :P

Exclusive ? określenie oprogramowania (zazwyczaj gry komputerowej lub konsolowej), wydawanego wyłącznie na jedną platformę sprzętowo-programową w wyniku podpisania umów na wyłączność pomiędzy producentem a dystrybutorem oprogramowania. Określenie jest używane głównie w celach marketingowych w przypadku znanych tytułów i ma za zadanie zachęcić potencjalnego klienta do zakupu konkretnego sprzętu i oprogramowania, aby móc korzystać w danego produktu.

Źródło: wikipedia

To tyle w temacie exclusive'ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryz - Dobra, możesz sobie takie gry nazwać "nie-exclusivem", ale i tak nie ma co psioczyć mówiąc, że "bla, bla, bla, ta gra jest też na peceta"... Bo co mi z tego, skoro nie mam PC do grania (przykład potencjalny, chociaż za niedługi czas pewnie tak będzie :-P)? Od tego mam konsolę. Zresztą, było to już przerabiane... Temat brzmi "Xbox 360 czy PS3", a nie "X360, PS3, czy PC?". Większość osób właśnie decyduje się na konsolę, by nie inwestować pieniędzy w komputer, który zazwyczaj poza graniem do wszystkiego starcza (o czym zresztą także wspominałem). Fajnie, że ty akurat masz tę możliwość, by mieć mocny komputer i jeszcze konsolę, ale musisz czasem spojrzeć z punktu widzenia innej osoby, która nie miała tyle szczęścia (bądź chęci, by zarobić odpowiednią sumę). Empatia jest cechą występującą częściej u kobiet, nie mniej jednak "samcom" też się przydaje ;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chciałem, żeby być konkretnym i exclusive'em nazywać exclusive;)

Rozumiem, że dla kogoś kto na kompie nie może lub nie chce grać Mass Effect może być argumentem na korzyść X0, ale choćby nie wiem co ME nie jest Xboxowym exclusive'em, to wszystko.

A co do gier dla których warto kupić konsolę - jak dla mnie jest tylko jedna - FIFA, dostępna zarówno na konsolę Sony i Microsoftu. U2, HR, LBP są bardzo przyjemne, ale dla mnie za słaby argument na korzyść konsoli. Chociaż od gier tylko na X'a i tak fajniejsze;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wielokrotnie powtarzana kwestia gustu ;-) O ile w Heavy Rain bardzo chciałbym pograć, tak Uncharted 2 praktycznie mnie nie rusza (grałem i nie "przepadłem" za nim). W Little Big Planet miałem okazję pograć chwilę, ale chyba trochę u kolegi nadrobię zaległości :-) Chociaż Fable'a, czy Halo i tak nie zamienię ^^'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZeneQr, a jeżeli chodzi o Ciebie to ja bym polecił Ci X'a

No ja też jak na razie wybrał bym Xbox360 :smile: tyle że zaniepokoił mnie komentarz w newsie o prawdopodobnej wersji slim xbox że kogoś konsola po wył prądu dostała RRoDa :sad: a u mnie się czasem zdarza wył prądu jak chyba u wszystkich :wink: a pytanko czy ktoś tak miał taki przypadek??? czy raczej nic się nie dzieje???

w ogóle Fable jest niepokonany jak dla mnie :]

@Zniwiarz tu się absolutnie zgodze że fable jest niepokonane :smile: właśnie dlatego że nie ma dwójki na PC zacząłem rozważać przesiadkę na konsole :smile: jak wspominałem Fable jest najlepsze pod słońcem a no i cena Xboxa jest tańsza niż PC a tak można i konsole i monitor na przykład zakupić :smile: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabiorą prąd to wystarczy w konsoli odłączyć kable i podłączyć spowrotem jak wystąpi RROD i powinno być wszystko ok. :)

O to fajnie że chociaż powinno być dobrze :smile: bo u mnie lubi wybić kory :dry:

Może ktoś coś powiedzieć o tym TV samsunga czy ma fajny obraz i czy nadaje się do Xboxa 360 :smile: (bo ma jakiś tryb gracza i cena zwróciła na mnie uwagę) :wink:

http://allegro.pl/item950865334_samsung_le...townia_rtv.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczwany, dodatkowo coraz więcej telewizorów i monitorów jest robionych tak, by działały pod wiele urządzeń "na raz". Ja przykładowo mam Samsunga T220HD (podłączone do niego mam komputer, pod HDMI konsolę oraz odtwarzacz DVD i telewizję satelitarną) 22 cale i sobie go chwalę ;-) Aktualnie można znaleźć już naprawdę fajne modele poniżej 1000 zł. Zresztą, na forum jest chyba osobny temat dotyczący problemu z dobraniem odpowiedniego telewizora/monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...