Skocz do zawartości

Xbox 360 czy PS3


remulak

Polecane posty

Jako, że mam już 3-go Xklocka to mogę powiedzieć o nich coś nie coś ;)

1) Awaryjność jest wprost proporcjonalna do idiotyzmu osoby kupującej i wieku konsoli. Jak ktoś stawia na niej książki, nie odkurza czasem z NIEJ kurzu + co jakiś czas sprężonym powietrzem przez "wywietrzniki" to może ją zajechać.

2) Serwis M$ i serwis SONY dla mnie to taka sama KICHA. Przysyłanie płyty głównej z Japonii dla znajomego ;)

3) Każda z tych konsolek ma swoje wady i zalety. Ja osobiście nie mam PS3 tylko dlatego, że jak kupowałem nowego iksińskiego to zabrakło mi 100zł na konsolkę Sony wraz z grą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Paveloo951 - wspomniana umowa działa bodajże tylko wtedy, jeśli wraz z zakupem sprzedający i konsument podpiszą stosowny dokument. I niech zgadnę, wiesz o tym z pewnego artykułu w CD-A? ;-)

Co do awaryjności konsol, to wyniki podawane przez obu gigantów mówią wiele, a zarazem nic... Statystyki także wskazują, że X360 jest używany średnio dwa razy więcej. Gdy w ten sposób spojrzymy na wszystkie pomiary, to wygląda to troszeczkę inaczej? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane Dives'a też nie są takie uber dokładne, były podawane niedawno w newsie na... hmm, let me think... na stronie Forum Actionum. Poza tym nie znamy zależności roboczogodziny/częstotliwość awarii ani dla jednej konsoli ani dla drugiej więc takie dane są rzeczywiście, niewiele warte.

A dowodem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest paragon, a chroni nas bodajże ustawa o sprzedaży (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z 2002 r.), dzięki czemu na sprzęt elektroniczny zakupiony na tereniu UE mamy w praktyce 24 miesiące 'gwarancji' sprzedawcy. Niestety w sklepie często udają że nic takiego nie ma, dlatego należy nauczyć się tych faktów i szafować ich znajomością przed sprzedawcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Awaryjność jest wprost proporcjonalna do idiotyzmu osoby kupującej i wieku konsoli. Jak ktoś stawia na niej książki, nie odkurza czasem z NIEJ kurzu + co jakiś czas sprężonym powietrzem przez "wywietrzniki" to może ją zajechać.

Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym kurzem? Ja mogę czasem tylko dmuchnąć czy coś. O co chodzi z tym sprężonym powietrzem przez wywietrzniki?

A jeżeli chodzi o ten YLOD - ktoś pisał, że M$ się do RROD-a przyznał. Czy to oznacza, że Sony oficjalnie uznaje, że czegoś takiego jak YLOD nie ma? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z elektroniką można kupić sprężone powietrze, którym się czyści z kurzu swoje gadżety.

Natomiast X0, jak i inne naszpikowane elektroniką pudełka (np.PC) kochają zbierać kurz w sobie, co po pewnym czasie może prowadzić do ich przegrzania. Dobrze jest raz na kilka miesięcy przedmuchać sprężonym powietrzem swoją konsolę, żeby niespodzianek nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurzem o to, żeby go po prostu wycierać i nie dać mu się zbierać.

Sprężone powietrze - kupujesz takowe w puszce i co jakiś czas psikasz nim w środek konsoli poprzez owe "wywietrzniki".

A co do polityki Sony odnośnie YLOD - nikt tego nie neguje, ale też nikt nie uznaje tego za duży problem, a co za tym idzie nie przedłuża gwarancji na sprzęt. Tu działania MS są dla klienta dużo przyjemniejsze, ale też skala awarii obu konsol była zdecydowanie większa w przypadku Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

No tak, ale jak chcesz przeczyścić wnętrze Xboxa, gdzie wokół radiatora jest najwięcej kurzu to trzeba mieć duże umiejętności, bo nie można uszkodzić plomb, chyba, że nie zależy komuś na gwarancji. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wytłumaczyć o co chodzi z tym kurzem? Ja mogę czasem tylko dmuchnąć czy coś. O co chodzi z tym sprężonym powietrzem przez wywietrzniki?

Więcej kurzu->wyższe temperatury->szybsze zużywanie się podzespołów/częstsze awarie->zgon konsoli

Sprężone powietrze w puszce kupisz w każdym sklepie komputerowym, nawet w "nie dla idiotów".

albo kombinujesz, żeby wyczyścić i plomb nie zerwać,

Kiedyś się to robiło suszarką, teraz są pewnie inne sposoby :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Teraz jak jest 3 lata na 3ROD na Xboxa to nie masz się o co martwić, gorzej jest z PS3 właśnie. :| Chociaż wystarczy poszukać w internecie i masz krok po kroku jak rozebrać Xboxa/PS3 i oczyścić go z kurzu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Tylko co będzie, jak te trzy lata minie? Mnie niewiele do tego brakuje, a znam parę osób, co tylko o tym wspominają (coś w stylu: za czasów, gdy miałem gwarancję... :D). Trzeba się będzie X0 lepiej opiekować :). Albo kupić nową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej że pasta termoprzewodząca którą nakłada się (a przynajmniej nakładło się) na chipsety Xboxa ma trwałość ok. 2 lat. Przypadek? Pozostawię to do rozważań w gorące, letnie popołudnia i udzielę jednej rady - jeśli czujecie się na siłach, to po upływie gwarancji wymieńcie ten szajs od M$ na jakąś uczciwą pastę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tę gumę nazwać pastą termoprzewodzącą, ale nich będzie. Parę dni temu wymieniałem u siebie ze standardowej (porobiły się nawet jakieś bąble na niej jakby się gotowała...) na Arctic Silver Ceramique. Od siebie mogę polecić. Chociaż, wymiana pasty jest już bardziej dla pro. Ściągnięcie obudowy zewnętrznej, potem szkielet wewnętrzny i na samym końcu magiczne iXy... Hłeh, nie każdy dałby sobie rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swirex- nie z artykułu z CDA, wiem bo sam się tego dowiadywałem ;]. Umowa taka jest zawierana automatycznie podczas kupna, nie trzeba nic podpisywać. A to, że sklepy nie uznają tych 2 lat gwary to niestety smutna prawda, więc prawnikiem w takiej sytuacji postraszyć wypada- często sprzedawca mięknie x). Jeśli chodzi o kurz to niektóre konsole mają tzw. fan test (chyba wersje 40gb). Chodzi o to, że konsola uruchamia na jakieś 10-15 sekund (chyba wszystkie) wiatraki na pełną moc i wyrzuca kupę śmiecia z tyłu. Fajna sprawa nie trzeba rozbierać czy traktować sprężonym powietrzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GraczNiedzielny

@Swirex - Nie trzeba zaraz straszyć prawnikiem. Należy rozróżnić gwarancję producenta (w tym wypadku 1 rok) od gwarancji sklepowej (dyrektywy UE - 2 lata bez wyjątków). Jeśli konsola padnie np. w 16 miesiącu, to w sklepie nie powołujesz się na gwarancję producenta a na gwarancję sklepową. Muszą to uwzględnić, w przeciwnym wypadku zgłaszasz skargę do federacji konsumentów - i tutaj nie ma bata, prawo w 100% jest po twojej stronie. Jeśli chodzi o duże markety (Avans, MM, Saturn) to już nie robią żadnych problemów w takich przypadkach.

Dokładneinfo dot. gwarancji PS3 znajdziesz tutaj: http://www.ps3site.pl/forum/topic/10202-ja...st-z-gwarancja/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam konsolowców !!!! Tak czytam dzisiaj i czytam cały dzień forum, najpierw newsy potem zaglądnąłem tutaj aby sprawdzić co się zmieniło na temat ps3. Niestety nie wiele. Pytanie czy tak piracenie gier na xsie jest poważnym argumentem aby ją kupować. Nie muszę przypominać statystyk awarii Xboxa ani ps3 każdy wie jakie one są nie wymyślone a prawdziwe.

Cena owszem na początku była znacząca ale teraz można powiedzieć że jest znikoma. Gry tu nie można się kłócić bo co kto lubi. I teraz najważniejsze czy w UK albo w Polsce kiedy decydujemy się na kupno sprzętu bierzemy pod uwagę żywotność!!!! X miał wielkie chwile za sprawą dodatków do gta czy fable nawet mass effect i gears of war był poważnym atutem. Jednakże przyszła już smutna chwila Xbox 360 i nadchodzi nowy model. Pytanie czemu? Otóż Xbox już zaczyna powoli mówić nie mogę tego wykonać. Widać to przy ffXIII czy lost planet. Szczerze na samym początku kiedy zakupiłem dwie konsolę na raz,zauważyłem tandetność Xboxa. Brak wifi, adapter za 50 funtów który nie działa ze wszystkimi routerami, głośność mój brat omal nie dostał padaczki kiedy w nocy chciał sobie pograć i kiedy ściszył telewizor słyszał tylko chodzący wiatrak, odrębny zasilacz który leży na podłodze, płatny internet z dzieciakami ze stanów głownie 13 latkowie. Exlusive oczywiście były oszałamiające, (nie dla wszystkich zwłaszcza dla tych co uwielbiają fpsy). Forza świetna, fable II nic nowego mass efect nie wiem czemu nie podoba mi się. Co pokazał MS naprawdę, ile problemów było na początku awaryjność, teraz co tyle posiadaczy Xboxa musi się ich pozbyć i kupić nową wersję bo już nowe gry nie będą wypuszczane na 360 ??? Dla nich jak zwykle chodzi o kasę i nic więcej obiecywali krzyczeli cudawianki na kiju i co ??? Wszystkie dodatki gta IV wychodzą na ps3, final się nie obronił prócz multiplayera exlusive na ps3, heavy rain warto było czekać, coś jeszcze trzeba??? Ps3 ma plusy jak wifi , to że jest cichy, gracze mają więcej latek ze względy na cenę i brak piracenia, sony pokazuje iż naprawdę umili nam życie i to już w tym roku. Co polecam kupić ludziom którzy nie mają konsoli???? PSP, WII, PS3 dwie wersję i Xboxa aby wiedzieć dlaczego go nie kupować. Dlaczego mówię tak źle o tej konsoli???? Bo ludzie zapomnieli iż taniej nie znaczy lepiej a piracić można na pececie i nie trzeba do tego konsoli. Jedyny plus Xboxa to baterie kontrolera 3 dni bez ładowania miód i wibracje, ps3 minus, brak walki o takie tytuły jak mass effect którego nie lubię , utrata tekkena, darmowy internet prowadzi do małej ilości graczy online. Ktoś powiedział iż blue ray nie jest argumentem.... A gdzie się produkuje lasery blue ray ???? I proszę nie pisać iż Xbox nie jest taki... Ja nie siedzę i nie piszę bajek bo nie mam na to czasu, wszystko co napisałem jest zgodne z prawdą, niech ktoś spróbuje zgrać sobie xvid albo mp4 video lub teledysk na xboxa ????

Pozdrawiam

p.s Xbox jest konsolą dobrą i tanią (nikt tak sie nie martwi że się spali) tylko brakuje profesjonalizmu, dlatego czekam na nową wersję mam nadzieję iż poprawa będzie i nie będzie już sporu o jakość a o ilość gier bo czego nam więcej trzeba jak nie świeżych i grywalnych tytułów????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Właśnie, zapomniałem o wieku posiadaczy obu konsol. Zgadzam się, że w przypadku PS3 użytkownicy są dojrzalsi i może właśnie dlatego fanboje xboxa są bardziej wkurzający bo są po prostu młodsi? Młodzi dostają konsolę przeważnie na urodziny/jakieś święto a kupują ją rodzice. Więc jeśli widzą 2 konsole tej samej generacji(właściwie 3, ale o wielkim N tu nie mówimy), to dlaczego mieliby wybrać tą droższą? I do tego jeszcze piracenie- młodzież na to leci, dorośli już rozumieją, że to be i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem o wieku posiadaczy obu konsol. Zgadzam się, że w przypadku PS3 użytkownicy są dojrzalsi i może właśnie dlatego fanboje xboxa są bardziej wkurzający bo są po prostu młodsi?

Ty zaczynasz mnie wkurzać coraz bardziej, bo twoje posty są 'fanbojskie', a każda próba dyskusji z tobą jest bezcelowa. :dry:

Młodzi dostają konsolę przeważnie na urodziny/jakieś święto a kupują ją rodzice. Więc jeśli widzą 2 konsole tej samej generacji(właściwie 3, ale o wielkim N tu nie mówimy), to dlaczego mieliby wybrać tą droższą?

Czyli dzieci dostają na urodziny prezenty za 1000 zł? Ciekawe, rodzice muszą być bogaci. Poza tym, różnica w cenie wynosi około 100-200 zł, więc nie jest to wielka różnica, a skoro podobno PS3 jest takie świetne... :wink:

I do tego jeszcze piracenie- młodzież na to leci, dorośli już rozumieją, że to be i tak dalej.

Teraz powiem tylko jedno - lol. Już wcześniej pisałem, że moi rodzicie namawiali mnie do piracenia, a ja się nie zgodziłem. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- ty próbowałeś chociaż dyskutować ze mną?O.o Nie interesuje mnie czy cię wkurzam czy nie. Może cię to zdziwi, ale nie przestanę pisać tylko dlatego, że cię wkurzam. Szok, nie? To po pierwsze. Po drugie- konsola wcale nie musi kosztować 1000 zl. Myślałeś kiedyś o tym, że np. w Anglii jest o wiele tańsza? I że teraz naprawdę wiele osób ma kogoś z rodziny/znajomych za granicą. Poza tym czy musi być funkiel nówka nieśmigana? Po trzecie- grają twoi rodzice na czymś? Mówię o tym, że piracenie najczęściej dosięga młodych, bo starsi już rozumieją, że tym okradają tych którzy ciężko pracowali żeby stworzyć daną grę. Jeśli twoja odpowiedź ogranicza się do "lol" zamiast jakiejś normalnej krytyki to naprawdę współczuję. Człowieku, piszesz ironicznie, że rodzice muszą być bogaci, a w następnym zdaniu, że 200 zł to żadna różnica. Jeśli dla kogoś to żadna różnica to znaczy, że jednak trochę kasy ma, skoro dwie stówy to nic. Czy prezent musi być od jednej osoby? Może się złożyć babcia, ciocia, dziadek, sąsiad, Krystyna z gazowni. Mój kuzyn mieszka w Anglii i dostał od swojego ojca Xboxa 360 (nowego!) za jakieś 600 zł. A słyszałeś coś może o takim wynalazku jak RATY?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq- ja miałem już dwie PS3, pierwsza mi ze schodów spadła xD-pudło się rozwaliło jak schodziłem z nim. Drugiej YLOD się trafił. Ale za obie konsole (nowe) w sumie dałem jakieś 1800-2000 zł(obie kupowane w Anglii). Myślałem nawet żeby kupować hurtowo i sprzedawać w Polsce ;]. W Anglii naprawdę można niezłe rzeczy znaleźć, nawet parę razy tańsze niż w Polsce. Więc kupno PS3 na urodziny nie wydaje mi się tak wielkim problemem, jeśli tylko mamy dostęp do kogoś kto mieszka poza ojczyzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, piszcie dalej jak to w Anglii super, szpan co nie?

Kolega "from jukej" chyba grał na jakimś innym live niż ja.Przez 2 miesiące mojej kariery lajwowca nie spotkałem się z ani jednym cziterem, ani jednym nupkiem, ani jednym amerykańskim dzieciakiem.Większa większość grała spoko, normalnie gadali przez mikro.Reszta wychodziła z serwa po przegrywali.

Co do cen - kolego jesteśmy w polsce heloł? Co mnie obchodzi że w anglii jest tamto śramto kiedy ja jestem w polsce.Tu ps3 jest o wiele droższe i między innymi dlatego zdecydowałem się na iksa.

Piracenie - fakt, do xboxa wielu ludzi to przyciąga, ale co tu począć? Chyba tylko czekać aż porządnie odblokują PS3, wtedy masa zleci się na japońską konsole.

FF i Lost Planet - dwie denne gry.Won mi z takimi od xboxa.A do twórców mam porade - zacznijcie do cholery robić filmiki na engine gry.90% instalacji niektórych gier to intro i outro, które widze tylko raz !!! I po co to zajmuje miejsce? Nie lepiej wgrać informacje kto gdzie jak i gra sama zrobi intro? Albo inne cut-scenki...

Wi-fi i głośność - u mnie w domu wi-fi jest tak mało stabilne że podziękuje.Chyba miałbym pingi 900... Natomiast mój xbox chodzi cicho, od czego jest zgrywanie gier na dysk?

Blu - Ray - zupełnie nie przydatny patent, do tego wolniejszy od DVD.Podziękuje.Na xboxie mam zwykłe DVD, moge sobie zgrać DIVX i działa.

I skończcie z gadaniem "płatny internet".... U providera to pewnie za free dostajecie co? Zamiast na 4piwa wydajesz na live i masz super funkcje sieciowe.

NO to tyle mojego wywodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adir4- a co mnie obchodzi co ciebie obchodzi?:) To, że żyjemy w Polsce tylko bardziej motywuje do tego, żeby kombinować. Naprawdę wiele osób ma PS3 zza granicy, a że ciebie nie obchodzi to, że możesz mieć coś taniej to twoja sprawa. Co do FF i Lost Planet- to twoje zdanie. Wiesz, że inni mogą mieć własne? Że komuś te gry mogą się podobać? I założę się, że wielu posiadaczy xa chciało by na nim pograć w Lost Planet. Jeśli wifi jest mało stabilne to pogadaj ze specjalistą od feng-shui. Chyba, że sygnał idzie przez żelbetonowe ściany wtedy faktycznie może być problem. Blue ray jest mało przydatny xD. Poza tym zamiast wydawać kasę tylko na xlive, wolę wydać kasę na neta i mieć go jeszcze w PS3. Chyba, że xlive można używać także w kompie, do przeglądania neta, w takim wypadku przepraszam.

@Suteq- Ale fajna akcja z tym PS3 była :). Otworzył się spód pudełka, PS3 się wysunęło, zszedłem ze 2 schodki. Wtedy wypadło. Złapałem je nogą xD, i kiedy chciałem do końca je wyjąć i włożyć ładnie, wyślizgnęło mi się z rąk i zleciało z jakichś 10 schodków xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, piszcie dalej jak to w Anglii super, szpan co nie?

Kolega "from jukej" chyba grał na jakimś innym live niż ja.Przez 2 miesiące mojej kariery lajwowca nie spotkałem się z ani jednym cziterem, ani jednym nupkiem, ani jednym amerykańskim dzieciakiem.Większa większość grała spoko, normalnie gadali przez mikro.Reszta wychodziła z serwa po przegrywali.

Co do cen - kolego jesteśmy w polsce heloł? Co mnie obchodzi że w anglii jest tamto śramto kiedy ja jestem w polsce.Tu ps3 jest o wiele droższe i między innymi dlatego zdecydowałem się na iksa.

Piracenie - fakt, do xboxa wielu ludzi to przyciąga, ale co tu począć? Chyba tylko czekać aż porządnie odblokują PS3, wtedy masa zleci się na japońską konsole.

FF i Lost Planet - dwie denne gry.Won mi z takimi od xboxa.A do twórców mam porade - zacznijcie do cholery robić filmiki na engine gry.90% instalacji niektórych gier to intro i outro, które widze tylko raz !!! I po co to zajmuje miejsce? Nie lepiej wgrać informacje kto gdzie jak i gra sama zrobi intro? Albo inne cut-scenki...

Wi-fi i głośność - u mnie w domu wi-fi jest tak mało stabilne że podziękuje.Chyba miałbym pingi 900... Natomiast mój xbox chodzi cicho, od czego jest zgrywanie gier na dysk?

Blu - Ray - zupełnie nie przydatny patent, do tego wolniejszy od DVD.Podziękuje.Na xboxie mam zwykłe DVD, moge sobie zgrać DIVX i działa.

I skończcie z gadaniem "płatny internet".... U providera to pewnie za free dostajecie co? Zamiast na 4piwa wydajesz na live i masz super funkcje sieciowe.

NO to tyle mojego wywodu.

Ani razu nie podkreśliłem jakie mamy ceny w UK..... FF i Lost planet były tylko przykładem iż Xbox już nie daje rady. Wifi i pingi pewnie tylko u ciebie u mnie dwie ps3 chodzą wifi i w obie gramy online w tym samym czasie żadnych pingów nie ma. Głośność to nie napędu dvd tylko wiatraków, proszę czytać ze zrozumieniem. Zgrać divixa na płyty ??? żartujesz chyba i co zacznę chyba ciuchy wyrzucać jak każdy film na płyty będę zgrywał zamiast używać mojego twardego dysku w konsoli. Gracze online napisałeś iż całe dwa miesiące, brawo nie ma jak to analiza z dwóch miesięcy. Fanboy Xboxa i tyle. Super funkcje sieciowe czyli jakie???? PS3 prawdopodobnie będzie z piracone ale ludzie którzy zakupili ów konsolę nie kierują się takimi argumentami. W Polsce mieszkasz i to upoważnia cię do siedzenia w miejscu i nie wychylania nosa??? Blue Ray dlaczego taki ważny???? Odpowiedz na pytanie z mojego wcześniejszego postu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...