Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lysywujek

Risen ENGINE FATAL ERROR

Polecane posty

Witam!

Mam problem z oryginalną grą Risen. Mianowicie podzas włączania wyskakuje błąd Engine FATAL ERROT. Severe error found, co kolwiek miało by to znaczyć. Mam viste 64 Intela q9650, gigabtye gtx 275 i 4gb ramu. Dodam, że grałem już w tą grę dość długo na monitorze kineskopowym. Wczoraj kupiłem sobie LG 2261 i podłączyłem go kablem HDMI. Od tego czasu gra się nie włącza. Inne gry nie mają problemów (Call of Juarez 2, Prototype, Resident Evil 5). Risen jest oryginalny jak i mój windows, który jest w pełni zaaktualizowany. Sterowniki grafiki najnowsze. Bardzo mnie irytuje ta sytuacja, gdyż wyaliłem 120zl na Risena i grałem 5h... Proszę o pomoc.

post-58468-1255542293_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wydaje mi się iż gra ma zapisane jakieś ustawienia w pliku konfiguracyjnym i nawet odinstalowanie gry nie powoduje usunięcia tych plików. Spróbuj odinstalować grę i później odnaleźć pliki z zapisanymi stanami gry i ewentualnie jakiekolwiek inne katalogi pozostawione w systemie i przekopiuj je do innego folderu lub na pulpit jako backup a tamte usuń. Na wszelki wypadek sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do monitora i karty graficznej. Może to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wydaje mi się iż gra ma zapisane jakieś ustawienia w pliku konfiguracyjnym i nawet odinstalowanie gry nie powoduje usunięcia tych plików. Spróbuj odinstalować grę i później odnaleźć pliki z zapisanymi stanami gry i ewentualnie jakiekolwiek inne katalogi pozostawione w systemie i przekopiuj je do innego folderu lub na pulpit jako backup a tamte usuń. Na wszelki wypadek sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do monitora i karty graficznej. Może to pomoże.

Nic to nie pomaga... po prawdzie gothic 3 psuł się w bardzo podobny sposób..., a jak wyszukać pliki pozostawione w systemie? po usunięciu gry za pomocą narzędzia "wyszukaj" nie znajduje niczego (wpisuje risen)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz na dysku, w którym miałeś zainstalowaną grę plików pozostałych po deinstalacji i kasujesz je, w moich dokumentach też. Pasowało by jeszcze przeczyścić rejestr.

Na wszelki wypadek sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do monitora

Nie ma takowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za ponowne otwarcie tematu. Mam ten sam problem co kolega wyżej. Zmieniłem wczoraj monitor z 17 calowego na 19 calowy i dziś chciałem zagrać w Risena, by wreszcie go skończyć przed Risenem 2. No i gdy go odpaliłem - pojawił się rzeczony problem. Rozwiązanie podane przez mrgonzo wyczytałem też na innym forum, ale co ciekawe, w Windowsie 7 takiego folderu w ogóle nie uświadczyłem. Nie wiem, czy jestem taki głupi, czy po prostu jest on jakoś ukryty, etc. Wyszukiwanie w wyszukiwarce rzeczonego pliku również nie przyniosło efektów. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za ponowne otwarcie tematu. Mam ten sam problem co kolega wyżej. Zmieniłem wczoraj monitor z 17 calowego na 19 calowy i dziś chciałem zagrać w Risena, by wreszcie go skończyć przed Risenem 2. No i gdy go odpaliłem - pojawił się rzeczony problem. Rozwiązanie podane przez mrgonzo wyczytałem też na innym forum, ale co ciekawe, w Windowsie 7 takiego folderu w ogóle nie uświadczyłem. Nie wiem, czy jestem taki głupi, czy po prostu jest on jakoś ukryty, etc. Wyszukiwanie w wyszukiwarce rzeczonego pliku również nie przyniosło efektów. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. smile_prosty.gif

W moim przypadku na windows 7 plik configUser.xml był tutaj C:\Users\Maciek\AppData\Local\Risen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chciałem dodać, że nie trzeba usuwać NVidia PsyhX, wystarczy w panelu sterowania wejść na "odinstaluj programy" (czy cos takiego) i jak znajdziecie ten program to wystarczy dać opcję "napraw". Zajmie to tylko kilka sekund, ale nie trzeba nic pobierać itd itp :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2014 o 00:37, Arihyoshi94 napisał:

Tak tylko chciałem dodać, że nie trzeba usuwać NVidia PsyhX, wystarczy w panelu sterowania wejść na "odinstaluj programy" (czy cos takiego) i jak znajdziecie ten program to wystarczy dać opcję "napraw". Zajmie to tylko kilka sekund, ale nie trzeba nic pobierać itd itp :)

Ziomek jesteś wielki :D Zajęło to kilka sekund a wszystko śmiga jak należy :*

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...