Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bart-2pl

Rozwiązany: Czy GF 275 pójdzie mi na płycie głównej

Polecane posty

No cóż posiadam płytę główną Nvidia nforces 550 ULTRA i nie wiem czy będę mógł do niej włożyć kartę GF 275 .

Dodatkowo mój komp to

Intel core 2 duo 4400

2x1GB RAM

i czy będe musiał wymieniać zasilacz gdy włożę tam wspomnianą wyżej kartę graficzną

mój zasilacz ma 450 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam płytę główną Nvidia nforces 550 ULTRA

To nie jest model płyty głównej, ale płyty na tym chipsecie przeważnie mają port PCI-e x16 do którego da się włożyć GTX275.

czy będe musiał wymieniać zasilacz gdy włożę tam wspomnianą wyżej kartę graficzną

mój zasilacz ma 450 W

Ma 450 W mocy ciągłej, czy nazywa się "450W"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy . MA 450 W, a nie nazywa się tak

sprawdziłem owszem ma PCI-e x16 z tym że jak patrzyłem na np. allegro podaje się że GF275 ma złącze 2.0 PCI-e x16 jest coś takiego ?? czy to może błąd sprzedawcy ...

ps. jest jakaś różnica w działaniu Geinward GF i PALIT GF ??? (chodzi mi oczywiście o GF-a 275)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocy . MA 450 W, a nie nazywa się tak

sprawdziłem owszem ma PCI-e x16 z tym że jak patrzyłem na np. allegro podaje się że GF275 ma złącze 2.0 PCI-e x16 jest coś takiego ?? czy to może błąd sprzedawcy ...

ps. jest jakaś różnica w działaniu Geinward GF i PALIT GF ??? (chodzi mi oczywiście o GF-a 275)

jest coś takiego. PCI-e x16 2.0 ma 2x większą przepustowość od wersji 1.0. Różnicy w wydajności nie ma. Karty na PCI-e x16 2.0 są kompatybilne wstecz, czyli możesz zamontować tego GF275

Jeśli pytasz o różnice w modelach referencyjnych, to nie ma żadnych, różnią się tylko nazwą producenta. Modele autorskie ww. producentów mogą różnić się zastosowanym chłodzeniem lub podwyższonymi zegarami.

Tak jak napisał przedmówca, podaj markę zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. kurcza :D mam chłodzenie w postaci 2 wentylatorów + średnio przewiewna obudowa ... do OC się nie nadaje

a coś specjalnego by się stało gdybym zostawił procek tak jak jest i wrzucił tam ta kartę (ew. zastanawiałem się również nad 260 GTX ... zrobiło by to różnice ?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ... CPU-z uprzejmie informuje mnie że posiadam dwie kości RAM

firmy EMPAQ o pojemności 1 GB oraz prędkości 400 mhz ... raczej nie powalająco

ps. przypomni ktoś jak się podkręcało procki ?? :D trochę czasu upłyneło od mojego ostatniego razu i niestety parę rzeczy z głowy wyleciało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w bios i szukasz zakładki, która odpowiada za OC. Zwiększasz powoli FSB. Najlepiej co 10 - 15 MHz. Zmieniasz dzielniki pamięci tak, że gdy masz pamięci 800 MHz (pisałeś, że masz 400 ale na prawdę masz 800 :happy:) powinna Ci się zmniejszyć szybkość pamięci. Po podniesieniu FSB pamięci będą pracowały powiedzmy z szybkością 850 a po zmianie dzielnika np. niecałe 800. Gdy masz te niecałe 800 dokręcasz pamięci poprzez FSB do 800 MHz. Możesz więcej ale to już zależy od pamięci. Niektóre wytrzymują grubo ponad 900 a niektóre nie. Trzeba próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GTX 275, to przesada.

Racja, nie wiemy jaki monitor ma autor (albo ja nie doczytałem...). Może okazać się, że to np. siedemnastka z max. 1280*768, wtedy starczy GTX260.

@autor

Potestuj procesor na niższych napięciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcza ... w biosie miałem ustawion napięcie rdzeni na "AUTO" gdy przerzuciłem się na jakieś bardziej konkretne napiecie (obecnie 2.8 w zakładce "core" oraz 2,3 V normalnie to b. ładnietemp. mi zeszła do 65 stopni :D w ogromnych porywach do 69

monitor posiadam 21,5 calowy w full HD (wiem wiem full hd dobre na konsole ale ja dość często tez oglądam filmy a chciałem coś tańszego )

ps. no tak ... ale nadal nikt mi nie wyjaśnił czy na moim zasilaczu 275 będzie ładnie działała (tzn. czy moc odpowiednia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...