Skocz do zawartości

Phenom II x2 550 czy Athlon II X4 620 ?


k4cz0r

Polecane posty

Pytanie jak w temacie, który procesor lepszy do gier i małych zadań "wypacających" procesor, czyli np. nagrywanie Frapsem, wypakowywanie/pakowanie WinRarem...ale mimo wszystko większy nacisk na wydajność w grach.

Reszta sprzętu:

MaB: Gigabyte GA-MA770-UD3

GPU: PowerColor HD3850 512mb DDR3 [kolejna część po właśnie CPU do wymiany]

PSU: Chieftec 450W [seria GPS]

RAM: 2x 2GB GeiL 800 MHz

I linki jeszcze do obu procesorów....Phenom i Athlon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ten dział? ;p

@k4cz0r

Phenom II 550 ma taktowanie 3,1, seria BE i możliwość odblokowania 4 jaja, a ten Ahtlon taktowanie 2,6 i nie jest w wersji BE ale za to od razu 4 rdzenie masz. Ciężka sprawa ;p

Z tym odblokowaniem 2 rdzeni w Phenomie to jak loteria. Albo się odblokują albo nie ale jak wybierzesz proca z odpowiednim oznaczeniem to już są większe szanse ;]

A i ten Athlon nie ma L3.

Ja osobiście raczej wybrałbym Phenoma II z racji wyższego taktowania i możliwości odblokowania tych 2 rdzeni :D

Ale niech się jeszcze spece wypowiedzą na ten temat :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany wybrałbym Athlona X4. Cztery rdzenie, przyzwoita wydajność, o/c, atrakcyjna cena. Zresztą zobacz sam:

http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon2_620/6.htm

http://www.guru3d.com/article/amd-athlon-i...20-review-test/

http://nvision.pl/art-277/AMD_Athlon_II_X4...brej_cenie.html

pod gry, wybór naprawdę niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....Phenom jak się odblokuje to zrobi się prawdziwy demon [Phenom II X4 B50....to jest coś, jak jeszcze pokręcę do np. 3,6 GHz]. Zaś Athlon ma już pewne te 4 jaja, ale ten brak pamięci L3 mnie nieco drażni.

EDIT: No....testy wwl1'a , jednak kompletnie mi zamieszały. Na nvision wyraźnie widać jak ten Athlon niemal w każdej grze [prócz Crysisa i Stalkera] deklasuje niemal o dobre ponad 5 fps nawet Phenoma. Argh....myślę czy nie ryzykować i tego Athlona nie kręcić do 3 GHz nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał pewność, że X2 się odblokuje - selekcja itd - to jasne bierz Ph II. Ale - no właśnie - jak będziesz kupował w ciemno bez gwarancji to już tak pięknie się sytuacja nie przedstawia. Może się odblokuje? Może nie? Tak to jest a żyć trzeba. Athlon X4 za cenę 370zł jest więcej niż ciekawy. Takie rozwiązanie nie jest bez wad ale za 370zł na pewno mało nie oferuję...Wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ryzykować wolę....bo tak myślę, że ten model procesora co jest u mnie w sklepie stoi tam nawet z miesiąc-dwa, a z tamtego czasu jest najwiecej informacji o odblokowaniu tych jajeczek. Cóż, jak nie wypali....trudno. Nie są to tak kolosalne różnice wydajnościowe, żebym miał żałować później.

EDIT: Wiesz, wziąłbym Phenoma X3 705e jakbym miał go w sklepie na stanie [cena nie wyższa niż 410 zł....doskrobał bym], ale niestety są tylko te dwa a wybrać muszę do jutra do 14:00.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj w sklepie żeby Ci sprzedali sztukę która zrobi X4 i gotowe :) Można im zaproponować nieco górką, zrobią co trzeba i obędzie się bez szamańskich obrzędów odblokuję/nie odblokuje? Dopłacić nieco warto jak za taki procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

MaB: Gigabyte GA-MA770-UD3

No właśnie....Phenom jak się odblokuje to zrobi się prawdziwy demon [...]

Jeśli będziesz miał pewność, że X2 się odblokuje - selekcja itd - to jasne bierz Ph II. [...]

Wszystko fajnie... Tyle, że prawdopodobnie na tej płycie i tak się nie da odblokować żadnego Phenoma, bo nie ma ACC... Chyba, że masz rewizję 2, to wtedy tak, ale wątpię.

Ściągnij CPU-Z i zobacz sobie w zakładce Mainboard jaki masz chipset - jeśli SB700, to nie ma opcji ACC, jeśli SB710, to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ma takie coś:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/g...770-ud3_20.html

skoro bierze pod uwagę zabawę z ACC. Chyba troszkę poczytał na ten temat :) Na jego miejscu - tak jak mówiłem - wybrałbym Athlona X4. Cztery jajka, przyzwoita wydajność nie najgorsze o/c. Wszystko w cenie 360zł...AMD znów się postarało. Także jestem za X4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh...diabeł tkwi w szczegółach. Wiedziałem, że będę kiedyś żałował, że wybrałem właśnie model z rev. 1.0 czyli bez tego feralnego ACC. I przez to póki co muszę się męczyć z dwoma jajami [oby nie na zawsze]....bo od 2h już w komputerze siedzi ten Phenom. Pokręciłem go do 3,65 GHz i dalej nie idzie [powyżej 3,7 Ghz komputer się resetuje po minucie testu z Orthosem]. Tak czy siak, nie żałuję bo spełniło się to czego oczekiwałem. W np. nowym NFSie uzyskałem wydajność aż o 10 fps większą [wcześniej na starcie miałem po 20 fps nawet tylko, teraz dochodzi do niemal 40]. Prędzej czy później zmienię płytę z SB710 [chyba najlepszym wyborem będzie ten sam model co mam, tyle że właśnie w rewizji 2.0] i postaram się odblokować pozostałe 2 jajeczka. Jest to model z 2008 roku z 21 tygodnia 09 [czyli 0921], i ludzie na tym wygrzebują stabilnie pozostałe jajka, więc mam jakąś nadzieję. Cóż, temat do zamknięcia i dziękuje mimo wszystko za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, w Athlonie drażniła mnie ta mała ilość pamięci cache. Może i ma te 4 jajka, ale mam wrażenie że za dwa lata będzie to co najmniej budżetowy procesor, bo nie będzie się nadawał do czego innego niż prace biurowe [w tym nie potrzeba tak dużo pamięci tylko właśnie mocy obliczeniowej]. I cóż....trzeba żyć dalej :) Jak dorwę jakąś stówkę [bo ten CPU totalnie mnie spłukał] to spróbuję tą płytę sprzedać i kupię jakąś z ACC....wtedy może się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz za dwa lata to oba te procki - pod nowe gry - będą się nadawały praktycznie do upgrade'u. W tej branży wszystko zmienia się dosyć dynamicznie, możliwości sprzętu rosną ale i wymagania również. Tak to jest w tej materii. Chyba, że masz gwarancję, że ten Phenom odblokuje się do X4 wtedy to co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym mówię, że jeżeli uda mi się jednak odblokować tego Phenoma, to będę go używał spokojnie nie martwiąc się o wydajność przez 2-3 lata nawet. Bo 4-rdzeniowy CPU z taktowaniem 3,5 GHz [zaokrąglając] tanio nie chodzi...a co do gwarancji, modele z tej samej 'taśmy produkcyjnej' nie jedna osoba odblokowała na różnych płytach co daje mi spore nadzieję i dlatego chcę jak najszybciej zmienić płytę główną. Więc póki temat się ciągnie, jaka alternatywa dla tego Gigabyte'a z rev.2.0 z ACC pod DDR2 [właśnie....bo większość z ACC to głównie AM3, a te mają DDR3, a nie chcę jeszcze nowych pamięci kupować, te w zupełności mi wystarczą], tak do 250-300 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mają być DDR-y 2, powiadasz. Proponuję coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=17908

przyzwoicie oraz w przystępnej cenie. Zarówno wykonasz na niej numer z ACC jaki i nieźle pobawisz się w o/c a i pamięci znajdą swoje miejsce :) Cóż, zmieniaj mobo, następnie szybkie zapoznanie z ACC i raportuj jak tam X4 śmiga :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano racja....też na tej ktoś odblokowywał go :) Troszke tylko to rozmieszczenie mnie drażni [sloty DDR2 strasznie blisko CPU i pierwszy PCIe też blisko CPU, a jak wsadzę do drugiego to nie zmieszczę X-Fi], ale dam sobie radę. A cena bardzo przystępna :) Myślałem, żeby sprzedać za jakieś 200-220 zł moją płytę na Allegro to akurat na tą niemal będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest naprawdę przyzwoita za tę kasę naprawdę fajna oferta nawet pod o/c i zabawy z ACC. Także czym prędzej sprzedawaj to co teraz masz - w miarę świeże a więc bez problemu korzystnie ją spieniężysz - i bierz tego Asrocka. A X-Fi można zawsze wrzucić na sam dół, ja tak zawsze robię i jest gitara :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak....tylko właśnie bałem się czy ten środkowy nie będzie x16 a ten pod CPU x4 [jak to bywa w CF i SLI], na szczęście jest na odwrót niż myślałem :) Więc jak skombinuję te symboliczne 50 zł, sprzedam Gigabyte'a i biorę.

A tak nawiasem...bo być może nawet 100 skombinuję [sprzedam kumplowi stareńkiego Foxconna A690G z Sempronem 64] , to łącznie będzie minimum 300 zł. Więc wtedy może warto będzie w coś lepszego zainwestować ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock to jedna z lepszych propozycji pod Phenoma II i DDR2...W dodatku cenowo ładnie stoi. Także optymalna propozycja. Więcej kasy już się nie opłaca topić w mobo pod DDR2. Dodatkową kasę lepiej dorzucić do karty graficznej, żeby jakiś 4870 z tego wyszedł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no....następnym krokiem jednak będzie dysk twardy. Seagate 160 GB 7200.10 , jest nieco wolny i mały. I mam zamiar teraz jakiś chociaż 500-640 GB wziąć z WD. Bo o karcie graficznej myślałem, Shift ledwie chodził, FarCry 2 ledwie, Crysis to w ogóle medium...ale po zmianie procesora wszędzie po 5-10 fps minimum do góry wystrzeliło, ostatecznie właśnie demko Crysisa zainstaluję zaraz i to będzie już koniec "cieszenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...