Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZiZi

Zestaw komputerowy do 3500zł

Polecane posty

Witam!

Dysponuję aktualnie gotówką o wysokości ok 3.5 tysiąca złotych. Chciałbym złożyć za to jednostkę, ale kiedy dochodzą to tego peryferia takie jak monitor, głośniki, klawiatura i mysz zaczynam się gubić, próbuję kombinować jak tu na czymś zaoszczędzić. Chodzi o to, że komputer ma służyć całkowicie grom. Proszę o pomoc w skonfigurowaniu jednostki wraz z peryferiami. Aby ułatwić trochę wybór peryferiów przyjąłem takie kryteria:

-Monitor: 20 cali,

-Głośniki: 2.1,

-Mysz: najlepiej logitech lub A4 tech, ale najważniejsze to wytrzymałość (moja logitech wytrzymała ostre 5 lat),

-Klawiatura: z możliwie najniższymi klawiszami, ale nadal w standardowym ich rozmieszczeniu.

Mając już bazową konfigurację łatwiej będzie mi dokonać wyboru w sklepie w razie. W razie gdyby nie mieli podanych części zastąpię je zbliżonymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 365 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 315 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 599 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

Monitor : LG W2261VP-PF TN - 699 zł (22" się opłaca - za taką cenę i to jeszcze FullHD z HDMI)

Głośniki : Logitech X-240 - 169 zł

Mysz : Logitech MX518 - 130 zł

Klawiatura : Logitech UltraX - 99 zł

RAZEM : 3545 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc. Teraz będzie mi o wiele łatwiej już podczas zakupu w sklepie. Wielkie dzięki.

Aha i jeszcze takie pytanie. Czy da się na tym sprzęcie komfortowo zagrać w GTA IV przynajmniej w rozdzielczości 1280x960 lub 1024x768 ( ile gra obsługuje niższe rozdzielczości) przy wysokich ustawieniach detali itd. ?

A i jeszcze jedno. Załóżmy, że w sklepie nie będą mieli sprzętów tej konfiguracji (procesor, płyta, grafika) jakie wybrać odpowiedniki ze strony Intela, ATI + odpowiednia płyta główna innego producenta niż ASRock?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz gdzieś w sklepie komputerowym "na mieście", to zestaw może kosztować trochę/dużo więcej. Ale możesz się przejść i sprawdzić ceny-często taniej wyjdzie kupić w internecie i zapłacić za przesyłkę.

W GTA4 pograsz spokojnie. Jeśli obawiasz się o płytę główną, to nie ma po co, AsRock robi teraz porządny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozwialiście moje wątpliwości. A niestety kupno poprzez sieć odpada gdyż komputer zakupiony będzie z dofinansowania+ wkład własny. Z tym wiąże się umowa którą trzeba podpisać, ble, ble, ble więc jedyną opcją jest kupno sprzętu "na mieście" ;)

Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do myszki (taka drobnostka a ważna :P)

Logitech G3 będzie lepsza od MX518, mimo iż, mniej wygodna (jak dla kogo) to tańsza i lepszy czujnik (2000dpi) - do gier ważne.

I 2 dyszki ci zostaną na dobrą podkładkę (Razer Goliathus Omega, albo QcK Mini). Zobaczysz, że o wiele lepiej będzie ci siętym grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podpadłeś mi dziś DBH, podpadłeś. Można zrobić myszki i 10000dpi, ale jaki to ma sens? Różnica jest taka, że przy wyższym dpi postać obróci się pięć razy przy przejechaniu centymetra na podkładce. Ja preferuję używanie niskich dpi, bo lubię sobie mychą pojeździć po biurku. Od dpi ważniejsze są właśnie dopasowanie do dłoni i dodatkowe klawisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa nie? :P 2000dpi i wiecej jest całkiem przydatne w gry FPS przy używaniu szybkich broni (M4A1, AK-47 etc.)żeby mieć kontrolę przy szybkich ruchach myszki. I to się przydaje! xd Warto też mieć myszkę jak np. G5 co jednym kliknięciem zmieniasz czułość na minimalną (np. pod sniperke gdzie trzeba przymierzyć).

EDIT: a poza tym kolega wyżej mówił, że komp ma służyć ino do grania ;] a G3 nie jest taka niewygodna wcale xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FPS'y poprzez sieć raczej nie gram, a jak już gram to przez 5 minut bo mi się nudzi. FPS'y preferuję jedynie w trybie single, a tam z botami nie ma żadnego problemu, padają jak muchy. Prawda duże dpi przydaje się, ale gry jakie preferuję to RPG, ścigałki, sportówki. Wezmę pod uwagę wszystkie opinie na temat mysz i postaram się wybrać możliwie 'zrównoważoną" opcję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem pogoni za dpi. Lepsze jest solidne 800 niż byle jakie 2000. Zresztą zwróc uwagę na to, że niektóre FPSy wymagają większej precyzji, którą dają niższe wartości. Przy wysokich dobrze gra się w CSa, gdzie bardziej od precyzji liczy się szybkość.

A co do wygody, to sam powiedziałeś, że model<konkretny, ale jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzić> o większym dpi jest mniej wygodny x]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie samemu isc do salonu i sprawdzić co lepiej leży w dłoni ;] Jak oba beda dobre to lepiej wziac czulszego i tańszego ^^ + dobra podkładeczka.

Wiem że pisałeś że wolisz A4techy i Logitechy, ale jesli bys zmienil zdanie to: (razer to naprawde porządna firma)

Razer DeathAdder -140zł

http://allegro.pl/item748119571_mysz_razer...adka_smycz.html

Razer Diamondback 3G - 115zł

http://allegro.pl/item750527135_razer_diam...ieska_nowa.html

i do tego:

QcK mini - 25zł

http://allegro.pl/item740778606_podkladka_...dla_graczy.html

lub

Razer Goliathus Omega - 30zł

http://allegro.pl/item748229932_podkladka_...ed_control.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, że dubluję mojego posta ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Jestem w stanie przyjąć w tym celu warna na klatę ;)

Otóż sytuacja ulega zmianie gdyż niektórych (większości) z wymienionych sprzętów na liście tego sklepu nie ma lub są pod nazwą typu "Mysz optyczna". Jako iż z peryferiami mogę sobie poradzić mieszcząc się w mniej więcej tych samych cenach, które zostały tu przytoczone, tak z jednostką mogę już nie dać rady. Dlatego umieszczam w poście linki, pod którymi znajdziecie spis sprzętu w tymże sklepie. Jestem troszeczkę załamany tym co widzę na tej liście, ale postaram się jutro znajomego sprzedawcę poprosić o sprowadzenie części z konfiguracji podanej powyżej, ale gdyby nie było to możliwe to proszę, oto ta "czarna" lista:

Lista strona 1: http://www.speedyshare.com/654834494.html

Lista strona 2: http://www.speedyshare.com/247735533.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak się składa, że już nie mogę, bo przedstawiłem wszelkie potrzebne dokumenty związane z dofinansowaniem, umówiłem się na odpowiednią godzinę. W razie czego stary monitor jest, stare głośniki, mysz i klawiatura dlatego postaram się ciąć po kosztach gdzie to tylko możliwe aby zyskać na wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że dubluję posta ale chciałbym powiadomić, że wszystko jest ok. Zestaw praktycznie nie różni się niczym poza zasilaczem, chłodzeniem procka i obudową. Nie maiłem dużego wyboru i jako, że seria Feel od Modecoma to już "legenda" wybrałem, a raczej musiałem wybrać serię Carbon. Zaś chłodzenie to Scythe Ninja... Dzięki Wam za pomoc. Mam nadzieję, że zestaw nie ucierpi pracując na tej zasiłce, wszystko wyjdzie w praniu. Jeszcze raz dzięki.

PS. Temat można zamknąć :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...