Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Ryba2111

Podkręcanie E8400 na Asus P5E x38

Recommended Posts

Wiem że podobnych tematów jest tutaj multum , ale mnie najbardziej interesuje czy moja płyta główna nadaje się do O/C E8400. Jest to model Asus P5E x38, do tego 2x2GB OCZ Reaper 1066 MHz i chłodzenie Zalman 9700 na procka+ Zalman STG-1. To tego zasilacz Chieftec CFT-600-14CS 600W. Do tego dochodzi zerowa wiedza na temat O/C , ale na razie się tym nie martwię :laugh: . Chcę się tylko dowiedzieć czy na tej płycie podkręcanie to dobry pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Jasne, przy bardziej ekstremalnym OC trzeba co prawda zadbać o lepsze chłodzenie mostka północnego, ale i bez tego z tą płytą można trochę zaszaleć. Pamięci, zasilacz i chłodzenie też masz w porządku, więc możesz walczyć.

Link to comment
Share on other sites

Czyli do jakiej częstotliwości mógłbym podkręcić procesor bez potrzeby zmieniania chłodzenia na NB? Wiem, że każdy procek kręci się inaczej, ale chyba można podać jakąś przybliżoną wartość. Co do tego NB jest on chłodzony przez dość duży radiator a zainstalowanie dodatkowego wentylatora nie wchodzi w grę z powodu Zalmana 9700. Co będzie bardziej wydajniej chłodzić NB? Woda nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, spokojnie wzmacnianie chłodzenia na NB to już domena przy ostrzejszym ocowaniu. Do tego musiałbyś mieć przynajmniej LC a do rekordów kontener te sprawy nie mówiąc o odpowiednim selekcie CPU. Na konwencjonalnym CNPS 9700 od Zalmana mimo, że cooler niezły i tak nie osiągniesz wyników które wymagałyby radykalniejszych posunięć na NB.

EDIT: jak się ładnie postarasz to 4GHz powinno być w zasięgu reki. Te procki nieźle potrafią się wyciągnąć :)

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...