Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jazda22

co do wymiany?

Polecane posty

Hej wszystkim. sprawa wygląda następująco posiadam sprzęt

Procek: Intel e8500

Płyta główna: MSI P45 Neo3

Grafika: HD 4850 Gigabyte

Ram: 2 x 2GB OCZ 1066 Mhz

Dysk: WD 500 GB 32MB

i teraz pytanie. Co można w nim wymienić? tzn która część jest w nim najsłabsza? Mam trochę pieniędzy i chciałbym zainwestować. Myślałem nad grafiką a mianowicie gtx 275 którą można spokojnie zakręcić żeby działała jak gtx 285 :) czekam na wasze wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie ja bym nic nie zmieniał tylko kupił chłodzenie na procka+dobra pasta a resztę kasy zostawił na nowa grafę albo spylił bym kompa i dołożył kasę która masz i może byś kupił coś już na lga 1156 albo am3

to teraz jeszcze powiedz jaki masz zasilacz i ile kasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda22 nie ma nic do wymiany szczerze mówiąc... Jeśli tak NAPRAWDĘ korci Cię żeby wydać trochę kasy to możesz pomyśleć nad grafiką właśnie... Albo zrobić tak jak myśli michi93, ale on to już jest maniak upgrade'owania :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kasy coś około 650 zł by może nawet było. zapomniałem napisać o zasilaczu. a dokładnie to Chieftec modularny APS 650C. i takie moje pytanie. piszesz super skrótami, które na pewno ułatwiają dużo ludziom czytanie którzy się znają cokolwiek. niestety ja do nich nie należę i czy mógłbyś tak trochę jaśniej :) z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

których skrótów nie rozumiesz ?a zasilacz masz dobry i jeszcze co do grafiki nic poniżej HD 5850 bym nie brał powinien kosztować coś koło 1,1k sprzedasz swojego wyłudzisz jeszcze trochę kasy i powinno być dobrze

@phate czy ja wiem czy maniak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę i przy odpowiednich umiejętnościach, można zrobić zestaw do Freon Coolingu, ale to już zupełnie szalony pomysł. Coraz poważniej o nim myślę, ale jednak w taką zabawę trzeba złożyć sporo kasy, której ja niestety nie mam[o moich umiejętnościach, a raczej ich braku, nie wspominam].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freon jest ok :) :) Fajna sprawa i godna rozwagi. Choć rodzinka zaczęłaby się mi dziwnie przyglądać. Nie dość, że cały czas siedzi przed kompem to jeszcze płodzi jakieś machiny rodem z NASA. Cóż trzeba pomyśleć jak im zrobić na złość :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet mam sprawną zamrażarkę do przetworzenia, no ale będę musiał kupić freon, silikon, rurki, zaciski, termometr... To wszystko jest osiągalne, najgorzej wygląda sprawa bloku na procesor, nie bardzo wiem, jak to wykonać. Wiem tylko, że z miedzi... xP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kasy coś około 650 zł by może nawet było.

Kup porządna budę bo masz zapewne jakiś chłam :) - Zalman GS1000 będzie w sam raz. Albo Lancool K62

Freon jest ok :) :) Fajna sprawa i godna rozwagi. Choć rodzinka zaczęłaby się mi dziwnie przyglądać. Nie dość, że cały czas siedzi przed kompem to jeszcze płodzi jakieś machiny rodem z NASA. Cóż trzeba pomyśleć jak im zrobić na złość :laugh:

Jeśli nie ma się ambicji ekstremalnego OC i bicia rekordów to jest bez sensu. Lepiej złożyć fajne LC które docenią znajomi.

Znaczy się sam chciałbyś go wykuć z tej miedzi?;) Nie da się kupić gotowych konstrukcji? Bardzo ambitny plan;)

Mozliwe acz ekstremalnie nieopłacalne - trzeba by mieć narzędzia odpowiednie - choćby jakiegoś prostego dremela który kosztuje tyle co dobry markowy blok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...