Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Upewnij się, że zainstalowana na nowo wersja jest identyczna z poprzednią (uwzględnij zarówno patche, jak i wszelkie mody).

Wersja jest identyczna v 1.6 mojego DVD Morrowind Złota Edycja. Grałem w ogóle bez żadnych modów ani pluginów i teraz też tak jest.

Ludzie pomóżcie bo tragedię przeżywam (54 poziom! Prawie wszystkie umiejętności na 100) :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja bym ostatecznie zrobił reinstalkę Windy. Ewentualnie zaczął od wykasowania w rejestrze (pewnie wiesz, ale na wszelki przepadek: start => uruchom => "regedit" => edycja => znajdź) wszystkiego, co nazywa się "morrowind", a potem ponownym zainstalowani gry. Grzebanie w rejestrze to niebezpieczna zabawa, ale jak sam piszesz, warta świeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku myślałem, że morrowind to rts, pózniej sie wsciekalem ze plug wymagajacy bloodmona i tribunala nie dziala mi na samym morku.

tera zwykle po tygodniu niszcze sobie postacie z powodu quick sejwuf bo nagrywam sobie zapisy. stracilem tak juz bretonke na 23lvl,nordke na 16, redgarke na 34 i nordke na 3 :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szlag już mnie trafia z tym :evil:

Najciekawsze jest to że gra wszystkie save'y zepsuły się w tym samym czasie i w ten sam sposób nie dają się wczytać. Możliwe jest to że jakiś impuls elektryczny je popsuł? Bo jeśli nie on to powinno wszystko działać po tym jak odinstaluję i ponownie zainstaluje grę (z rejestrem dobry pomysł, pousuwam, tym bardziej że mam w tym wprawę i na pewno nic nie zepsuje).

Jakby ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie, to piszcie.

EDIT: Ludzie, nie wiem jak to się stało, ale mi wczytało jeden stan! Teraz nadpisałem nim wszystkie inne wadliwe i też działają! Odzyskałem postać (chodź i tak jestem trochę do tyłu ale to już pestka :D

Dzięki za rady, nie wiem co to było (jakby ktoś wiedział to chętnie się dowiem :D )ale ważne że mi się udało. Teraz będę zabezpieczał save'y w osobnym folderze na dysku jakby co :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem ze znalezieniem szefa Morag Tong pod Areną w Vivek. Nie ma go tam. Przeszukałam kanały i podziemia... Nie ma go, czy jak to jest? Jak można znaleźć gościa?

Znajduje się ona w sekretnych pomieszczeniach pod Magazynami Areny (wejście na poziomie Canalworks). Do siedziby Morag Tongu dostaniesz się przez klapę w podłodze (poziom zamka 50). Musisz porozmawiać z Eno Hlaalu.Od siebie dodam, że klapa znajduje się w pomieszczeniu po prawo od wejścia do magazynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, już Moragtonguję i jest spoko :D

Pytanie jest jednak jeszcze jedno.

Mam problem i to spory. Już dwa razy podpadłam świątyni, nie mogę więcej zrekompensować razy im tego.

Gdzieś tam podano skrypty do konsoli, ale mi nie działają.

Może podajcie mi zupełny kod, dokładny w 100 %, bo mam problem. I tak nie działają mi nawet "czity" na "wyczarowanie" broni(dla niewtajemniczonych - zdobię mieszkanie) zbroi itd.

Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupelnosci sie z toba zgadzam i mam identyczne zdanie na ten temat.W morrowindzie tak jest,ale w Gothic i w Gothic 2 tego nie zauwazylem.Moze trszke w DWOJCE.Nie gralem w obiliviona ale mam zamiar i mam nadzieje ze bedzie on wyjatkowy tak jak morrowind.

NARX

No żartujecie. Przecież co się nie nabroiło w Morrowindzie, wystarczy iść do Gildii Złodzei, a - za odpowiednią opłatą - wszystkie grzechy zostaną wybaczone. To właśnie Gothic jest grą, w której wszystko ma swoje konsekwencje, a napytać sobie biedy możemy nawet pyskując komu nie trzeba.

EbonaHeart >>>

A ode mnie też odpowiedzi nie usłyszysz :P . Ja też protestuję przeciw czitowaniu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam nawet do ozdobienia mieszkania biegalem po swiatyniach i ruinach zarowno w Morrowindzie jak i teraz w Oblivionie ;) mialem taki fajny domek z neta sciagniety gdzie byla zbrojownia i bylo sporo manekinow sobie zbieralem zbroje i nakladlem na manekiny, fajna zabawa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żartujecie. Przecież co się nie nabroiło w Morrowindzie, wystarczy iść do Gildii Złodzei, a - za odpowiednią opłatą - wszystkie grzechy zostaną wybaczone. To właśnie Gothic jest grą, w której wszystko ma swoje konsekwencje, a napytać sobie biedy możemy nawet pyskując komu nie trzeba.

EbonaHeart >>>

A ode mnie też odpowiedzi nie usłyszysz :P . Ja też protestuję przeciw czitowaniu. :)

To ty chyba zartujesz!Masz nawalone.Jest tak jak mowisz ale gdy koniec kasy jest to co?Nie zapłacisz!W gothic 2 robisz co chcesz i nikt ci nic nie zrobi poki nie pójdziesz do Andre!I co?Zazylem Cie.HHHHHHAAAAAAA :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne porównanie jakie nasuwa mi się z Morrowind'em i Gothic'iem 2 to, że Morrowind jest bardziej życiowy. W Gothic'u 2 możesz zaraz znaleźć najlepszy w grze miecz i tak jakbyś na kodach grał :D W Morrowindzie tak nie ma - oczywiście są przedmioty które zawsze znajdziesz w określonym miejscu - ale większość jest generowane losowo. Podoba mi się też to, że wraz ze wzrostem poziomu bohatera, spotykamy silniejsze bestie. Bardzo fajne rozwiązanie (notabene w Gothic'u 3 jest już właśnie tak). Gothic 2 jest bardzo dobrą grą, ale ja wolę Morrowinda, bo w nim można robić dołownie wszystko - latać, pływać, chodzić po wodzie, podróżować szlakami, zejść ze szklaków i chodzić w dziczy, zostać wampirem, zostać wilkołakiem, zwiedzić pustynie, bagna, śnieżne krainy oraz zwykłe miasta i lasy, być magiem, wojownikiem, złodziejem, członkiem jednego z trzech rodów, skrytym zabójcą, utrzymywać się z handlu lub z robienia mikstur oraz z plądrowanie nieznanych zakamarków i na koniec mamy do dyspozyji ogromny świat. Pewnie jeszcze o wielu rzeczach zapomniałem :D

Troszkę się rozpisałem, ale nie moja wina że gra jest genialna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz PC - Przyznaje ci w tym momencie racje za wyrazenie swobody morrowinda takimi słowami i w zupełnosci sie z tobą zgadzam.Gdzies kiedys ktos powiedzial mi ze latal w morrowindzie ,ja mu za to ze ma nie zle kody.On mi powiedzial ze znalazl takie zaklecie i w sumie to byl skok ale za nim wyladowal 5 razy bylo wczytywanie mapy.To ja tez znalazlem i bylem zdumiony!PLUS dla MORROWINDA, a MINUS dla GOTHIC 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklęcia można też kupować lub tworzyć w Gildiach Magów. Trzeba pamiętać, że im więcej punktów ma dane zaklęcie tym lepiej działa np. im więcej punktów ma zaklęcie Lewitacji, tym szybciej latamy. Ja znalazłem w pewnym grobowcu zaklęcie 500 pkt Lewitacji i Niewidzialności przez 60s. TO BYŁO COŚ! Z Balmory do Suran doleciałem przez mniej niż minutę :!: Ale niestety potem miałem problemy ze wczytywaniem gry (czytaj wyżej) i jak udało mi się ten problem rozwiązać to już nie mogę tego zaklęcia znaleźć (okazało się że było generowane losowo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez znalazlem to zaklecie ze spadajacego czlowieka w sumie juz na poczatku gry podczas wedrowki z SN do Balmory ale nie przypominam sobie zeby mi sie mapa wczytywala podczas lotu.

Mapa zawsze wczytuje się w miejscach przejść z jednego rejonu w drugi, dotyczy to zarówno miejsc na otwartych rejonach, jak i miast oraz ich dzielnic (Vivek). Chyba że masz takiego kompa, że nawet nie czujesz jak ci się wczytuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...