Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Witam mój problemik polega na tym, że używam skip tutorial i jak daje ostatnią linijke w wyboreze czyli szybki start nie mogę za chiny wpisać imienia postaci a tak to działa bez problemu tzn jak dam normalny bez samouczka i normalny to się da wpisać a w szybkim starcie coś chyba nawala ;/ proszę o pomoc ii sory z góry jak był ten problem ale nie chciało mi się czytać 43 stron gdzie w większości były problemy z przejściem czegoś

PS gre mam z płyty CDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mablung i Lord Thomas >>> Wielkie dzięki za posty :D ta gra jest po prostu GENIALNA :D :D

Nie potrzeba pluginów, taka możliwość jest i była nawet gdybyś miał wersję 1.0 :) . Poprostu wykonuj zadania dla Hlaalu i w pewnym momencie by dalej awansować będziesz musiał załatwić sobie twierdzę.

Aha, a tak z ciekawości pytam - isnieje możliwość wybudowania twierdzy bez bycia członkiem Rodu Hlaluu? Ale z tego co napisaliście to myślę, że nie. W takim razie jak, Adamnus pasuje mi znaleźć informacje o tym rodzie, bo ja jestem "pozytywnym bohaterem" :D.

Na Adamantytowej Wieży pisze:

Klan Hlaalu jest jednym z trzech wielkich klanów w Vvardenfell. Jest najmocniej łączony z Imperium. Jego członkowie starają się przejąć jak najwięcej zwyczajów Imperium, jednocześnie pielęgnując starodawne tradycje. Preferowane umiejętności to: Retoryka, Handel, Celność, Krótkie Ostrze, Lekki Pancerz, Zabezpieczenia. Preferowane atrybuty to Szybkość i Zwinność.

A może wy wiecie coś więcej na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Jak byłem w Hlaalu i chciałem się dołączyć do Redoran to mnie nie przyjęli.

Nieprawda nieprawda :P , nie napisałem że można dołączyć do innego rodu gdy jest się już w innym, tylko że można wykonywać dla niego zadania. Bo te dwie rzeczy nie muszą iść w parze. Ja np. dołączyłem do Redoran, a zadania wykonywałem również dla Hlaalu, i to chyba nawet dostawałem awanse w tymże rodzie :!: :shock:

To było mozliwe wyłacznie na skutek buga, któryś z patchy usuwał taką możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieci gdzie jest jaskinia norenen-dur? Jak by ktoś wiedział to poproszę o informacje. Z góry dzięki!

http://www.zwojemorrowind.website.pl/mapy/norenen_dur.html

Czyli krótko mówiąc dostaniesz się tam przez Bamz Amschend, ruiny pod Twierdzą Smutku.

A może wy wiecie coś więcej na ten temat?

Sam jestem w tym rodzie i muszę przyznać, że to był taki sobie wybór :) Jeżeli chcesz rozwinąć bohatera na prawdziwie praworządnego i uczciwego, polecam ród Redoran. Bo dla mnie Hlaalu to taka paczka krętaczy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieci gdzie jest jaskinia norenen-dur? Jak by ktoś wiedział to poproszę o informacje. Z góry dzięki!

Może to coś pomoże: Sprawdź mapkę.

Nie będę zamieszczał obrazka, bo zwolni on działanie forum.

edit: znalazłem coś jeszcze: masz tu dokładniejsze namiary->Norenen Dur]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem prezent od Lariusa Varro (czy jakoś tak), który ma wartość 12000... I mam pytania:1. Czy oplaca ten sie pierscien sprzedawac jesli ma 20 - 30% kameleona? 2.Gdzie go mogę sprzedać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja zalecałbym zostawić sobie ten pierścień. Pomimo że "Kameleon" to taka gorsza "Niewidzialność", jego zaletą jest to że czar nie kończy swojego działania gdy coś zaatakujemy lub ukradniemy.

Jednak jeżeli wolisz go sprzedać, polecam Kraba Kupca- ma on swoją siedzibę na jednej z wysepek na wschód od Vivec. ma on 10000 septimów i zawsze płaci pełną cenę towaru ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morrowind to dobra gra, ale bledow na tyle... szczegolnie polska wersja. wielu misji nie mozna przejsc. np: misja z typem z zagadkami, kiedy trzeba sie bylo z jednym pojedynkowac na odpowiedzi do zagadek. nie bylo tam slowa - pojedynek i nie dalo sie przejsc misji...

szkoda gadac, ale to nie zmienia genialnosci gry :D

Przy tak rozbudowanym swiecie i tak wielu questach na pewno znajda sie jakies pomylki, aczkolwiek nigdy sie nie spotkalem z sytuacja w ktorej nie moglem ich przesc, a gram w morrowinda od dawna. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w tym rodzie i muszę przyznać, że to był taki sobie wybór :) Jeżeli chcesz rozwinąć bohatera na prawdziwie praworządnego i uczciwego, polecam ród Redoran. Bo dla mnie Hlaalu to taka paczka krętaczy :wink:

Aha, na pewno troche kręcą bo w końcu prawie wszyscy są handlarzami :D Ale bardzo chce mieć swoją twierdzę, wieć pewnie będe musiał do nich dołączyć. Chyba że znacie jakiś alternatywny sposób na budowę siedziby?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że znacie jakiś alternatywny sposób na budowę siedziby?

Alternatywnego sposobu na zbudowanie twierdzy nie ma, chociaż zawsze można zamieszkać w jakimś opuszczonym domu, lub co bardziej wolę- pobrać z netu (lub z płyty CDA) plugin dodający jakiś dom. Często są to ogromne posiadłości ziemskie, tak więc polecam 2. sposób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnego sposobu na zbudowanie twierdzy nie ma, chociaż zawsze można zamieszkać w jakimś opuszczonym domu, lub co bardziej wolę- pobrać z netu (lub z płyty CDA) plugin dodający jakiś dom. Często są to ogromne posiadłości ziemskie, tak więc polecam 2. sposób :)

OK, dzięki :D

OK. Dzieki za pomoc, ale mam jeszcze kilka pytań... 1.Gdzie mogę nauczyć się czaru Chwytania Dusz? 2.Gdzie mogę zdobyć resztę dwemerowych rzeczy (helm, tors)? Z góry dziękuję...

Aby zdobyć dobry czar Chwytania Dusz polecam dość trudny ale opłacalny sposób. Na północny wschód od Suran, w kierunku jaskini Satruan spotkasz po drodze orka Umbre. Chce on umrzeć jak wojownik, więc zaczynasz z nim walke (pasuje już umieć troche walczyć). Po jego śmierci zostawia dużo wartościowego orkowego pancerza oraz znakomity miecz Umbry (Długie Ostrze; wartość 110000). Jest to zaklęty miecz z możliwościa własnie chwytania dusz. Ja specjalizuje się w Długim Ostrzu, więc jest to dla mnie znakomite znalezisko. Kiedyś szukałem czarów Chwytania Dusz, coś coś powinna mieć kobieta w Gildii Magów w Balmorze na samej górze. Ale zaklęcia (nie zwoju) nie wiem gdzie szukać.

A dwemerowe arefakty to radze szukać w podziemiach, albo w Domu Spaczonych (są jednak w skrzyniach z zamkiem 100 i z pułapkami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema mam teraz misje z Hassour Zainsubani i mam mu dac jakąś ksiązke i wlasnie nie wiem jak mu dac ta ksiązke

moze kktos wie prosze o pomoc

Zakładam że masz tą książkę (kupiles ją).

Pogadaj z nim na wszystkie możliwe tematy, w którymś musisz trafić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Takie małe pytanie czy kiedy w ekwipunku mam zbroje to czy już jest obliczony mój współczynnik pancerza :?: tzn. mam zbroje skrytobójcy i zbroję orkową i nie wiem co lepsze (ale dennie wygląda szklana zbroja :? przekonałem się o tym dzięki Ahnassi mojej przyjaciółce :D )

Czy to normalne że skrytobójcy atakują od początku gry ?? mam trójce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Przejdę od razu do problemu, a mianowicie, 1. 30 % modów z plyty cda nie moge rozpakować (błędne archiwum itp.), czy to podlega reklamacji, jesli raczej wszystko inne moge instalować, łącznie z grą?

2. Kiedy sciagnalem z neta moda GIANTS 2 PL ( ta sama wersja, tyle samo waży ) wszystko poszlo ok, tylko po instalacji itd podczas wybierania Nowa Gra w menu wywala mi komunikat, ...unable to find cell "Vivel, Arena"... i wyskakuje na pulpit. Przy probie wczytania stanu gry podobnie ;/. Domyslam sie, ze cos koliduje, ale czy to raczej nie powinno dzialac: Morrowind PL + mod w wersji PL z plyty renomowanego magazynu ;] ? Zadnych innych plugow nie instalowałem.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...