Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Mam kolejne 2 pytanka:

1. - gdzie moge schować swoje rzeczy, które zdobyłem?? Moge np. schować je do jakiejś skrzyni, nie martwiąc sie żę z niej zniknął??

2. - Gdzie moge sprzedać rzecz Wartą 35000 septimów??

Jęsli skrzynia nie jest Twoja, np w jakiejś z Twoich siedzib to sprzę tzniknie. A taką rzezc można sprzedać za 5000 w Calderze i sprzet za 25000 np pieć mieczy po 5000 i potem sprzedajesz je po kolei. niestety za każdym arzem trzeba czekać dzień, a przy sprzęcie za 80, można dostać szału. Lepiej wgrać moda z domkiem i jeśli tylko kasy Ci nie brak sprzę t kolekcjonowac. Pięknie wygladaja stoły na których zalegają sprzęrty deadryczne, artefakty, a na załomkach murów sznury czaszek:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Mam problem z Morrowindem, gdyż ciągle ścina mi się w jednym miejscu...

Na samym początku gry zaraz po podaniu imienia swej postaci ( http://img452.imageshack.us/my.php?image=61966973cu0.png )trzeba iść za strażnikiem, który nakazuje wejść na pokład ( http://img77.imageshack.us/img77/6475/55146115fo6.png ) ...

i własnie gdy jest moment, że trzeba wcisnąć Spacje (Domyślnie), aby otworzyć właz słysze dźwięk otwieranych starych drzwi i szum morza, ale to jest wszystko, gdyż właz nie chce się otworzyć ( http://img454.imageshack.us/img454/9704/16508494bz1.png ), a mi się ścina Morrowind... Probowałem juz nawet zostawiać gre na jakąś godzinke, ale niczego to nie zmieniało. Może ma na to jakiś wpływ fakt, iż moim systemem jest Windows Vista Ultimate (64)....

Karta graficzna: GF 7900 GT 512

Ram: 1.5 GB DDR2

Procek: Core 2 Duo 2.13

Proszę o możliwie szybką odpowiedź...

Gilead Te Tuin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz PC

Tych pieniędzy nie da się odzyskać. Po prostu braciszek przehulał kasę, a ty musisz wyłożyć ze swoich, to jedyny sposób na ukończenie questa :). Zleceniodawcy zależy tylko na odzyskaniu pieniędzy, nieważne skąd pochodzą.

Tak to bywa czasami :D dzięki za posta.

Gilead >>> nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Zainstaluj DirectX 9.0c jeśli masz inną wersje. Poroponowałbym też pobrać sterowniki do twojej karty ze strony Nvidii pod Vistę 64.

Ale jestem prawie na 100% pewnien, że to wynika właśnie z Visty (tym bardziej że ze statystyk wynika, że najwięcej problemów ze sterownikami jest właśnie w wersji 64-bitowej). Jeśli to jest powodem to nie da rady nic zrobić, jedynie czekać aż Microsoft wyda łatkę w której twoje steroniki zadziałają.

Ja mam problem z misją braną na własną rekę od Hassour'a Zainsubani (spotykamy go w głównym wątku fabularnym. Jest w Szynku Ald'Skar w Ald'Ruhn pod barem - wysyła nas do niego Caius aby zbierać informacje o kulcie nerevaryjskim i Popielnych, trzeba mu kupić książkę o poecji, aby dał nam te informacje). Jak sobie z nim porozmawiamy troche więcej to zacznie mówić, że jego syn Hannat Zainsubani wyruszył od kompleku pradawnych jaskin Mamaca na zachód od Czerwonej Góry i mamy go odnaleźć.

Ale za nic w świecie nie mogę znaleźć tych jaskiń Mamaca. Może mi ktoś wytłumaczyć jak do nich dojść od Ald'hrun ale wrzucić screen'a (bo na necie nie mam żadnych map)? Byłbym wdzięczny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli skrzynia nie jest Twoja, np w jakiejś z Twoich siedzib

To w morowindzie można mieć swoją siedzibe?? lol, widze że jeszcze nadal mało wiem o tej grze :) gdzie można takową nabyć?? A czy gdy np, schowam te rzeczy do skrzyń koło domu clauiusa cossadesa, to też zniknął??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli skrzynia nie jest Twoja, np w jakiejś z Twoich siedzib

To w morowindzie można mieć swoją siedzibe?? lol, widze że jeszcze nadal mało wiem o tej grze :) gdzie można takową nabyć?? A czy gdy np, schowam te rzeczy do skrzyń koło domu clauiusa cossadesa, to też zniknął??

z tamtych skrzyń też znikna. Można je schować u Clauiusa, ale dopiero od pewnego momentu (nie będe spojlerował) zorientujesz się od którego. Jak pisał mateusz (stefan) wyjściem jest zainstalowanie moda np Balcon Hause w Balmorze, fajny i obszerny domek, jak pamiętam sa nawet słoiczki na składniki:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwa dość noobowe pytania...

1. Jak zapisać czary ze zwojów do księgi, cobym ich potem mógł wielokrotnie używać? Da się w ogóle?

2. Jak to jest z KP zbroi? Im wyższ tym lepsza czy im niższa tym lepsza? Załóżmy, że mam napierśnik mający KP5 i drugi mający KP6 - który lepiej mnie ochroni?

Pytania mogą wydawać się głupie, ale wybaczcie, ja wychowany na Baldurze jestem ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigus from Brujah

1. Czarów ze zwojów nie da się zapisać do księgi. Aby używać jakiegoś czaru, musisz się go nauczyć u nauczyciela :)

2. Im wyższa, tym lepsza, chociaż musisz zwracać uwagę na "Ciężar" i wartość w nawiasie np. (Średni) tak aby używać takich pancerzy w których się specjalizujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ród jest ciekawy, ale żaden nie jest rasowo cesarski. Jeśli chcesz posłużyć cesarzowi propojuje po prostu dołączyć do Legionu Cesarskiego. :D. Wystarczy, że pogadasz w dowolonym mieście z dowolnym strażnikiem a on udzieli ci szczegółowych informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migeon301

Instrukcja instalacji powinna być wraz z modem jeśli nie ma to znaczy że kopiujesz plik do Morrowind/data files. nie testowane. uważaj niektóre wymagają dodtków. Pamiętaj aby w autorunie je uruchomić (pliki danych)

Mam na oku ród Hlaluu i mam pytanie jaki on jest, zły? mafijny? kapitalistyczny? komunistyczny? :P Szukam jakiegoś luźnego, dobrego(w sensie filozoficznym) rodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć, że ród Hlaalu jest o tyle ciekawy, że gdy robimy dla niego zadania to po pewnym czasie będziemy mieli możliwość zbudowania własnej twierdzy! Co prawda wiąże się to z masą różnego rodzaju formalności takich jak zdobycie odpowiednich papierów (akt ziemski i kontrakt budowlany), przejęcie kopalni jaj, zatrudnienie robotników, strażników, i wszystko zajmuje trochę czasu. Ale kiedy przez to wszystko przebrniemy to nareszcie posiadamy własną posiadłość :) . A tak pozatym, o ile pamiętam to nawet po przyłączeniu się do jakiegoś rodu, nadal mamy możliwość wykonywania zadań dla innych rodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem w qeście"Hasphat Antabolis i drobna przysługa" nie jestem w stanie znaleśc tej łamigłowkia,a wiec przejść do dalszej części watku glownego. Patrzyłem juz w solucji i tam gdzie żekomo powinna byc jej nie ma( http://www.morrowind.pl/morrowind-hasphat-...mor_wg_z_2.html ). Czy może ktos wie co jest nie tak?nie wiem co robić:( przeszukałem całe dostepne ruiny i nic:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seregil

Ta łamigłówka musi tam być. Zwiększ "Gammę" w Opcjach grafiki, a jeżeli łamigłówki nie ma tam na 100%, to musiałbyś użyć konsoli, ale ja się na tym nie znam :P

Natomiast moje pytanie jest z czystej ciekawości, mianowicie na jakim levelu ukończyliście dodatek Tribunal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku ród Hlaluu i mam pytanie jaki on jest, zły? mafijny? kapitalistyczny? komunistyczny? :P Szukam jakiegoś luźnego, dobrego(w sensie filozoficznym) rodu

Nie znam się na Wielkich Rodach, ani an Hlaluu. Ale jeśli chcesz być kimś należącym do dobrej organizjacji (nie rodu) to Legion Cesarski jak już pisałem na pewno jest "prawy" :D. Moge polecić też Gildię Wojowników, która też robi dużo dobrego i pomaga w utrzymaniu porządku w Morrowind. W poszczególnych zadaniach masz za zadanie np. zabić szczury w magazynie pewniej kobiety, zabić złodzieji jaj kwama, pozabijać wielu banitów za których cesarz wyznaczył nagrodę lub uciszyć pewnego Aragonianina - do ciebie należy decyzja czy go zabić czy pozwlić mo opuśić miasto (będąc miłosiernym pozwalasz mu odjeść, co okazuje się później wyszło ci na dobre rozmawiając z postaciami). Gildia Wojowników wymaga jednak mimo wszystko posłuszeństwa i nie zadawania za dużo pytań (np. podczas zdobywania księgi szyfrów).

Warto wiedzieć, że ród Hlaalu jest o tyle ciekawy, że gdy robimy dla niego zadania to po pewnym czasie będziemy mieli możliwość zbudowania własnej twierdzy! Co prawda wiąże się to z masą różnego rodzaju formalności takich jak zdobycie odpowiednich papierów (akt ziemski i kontrakt budowlany), przejęcie kopalni jaj, zatrudnienie robotników, strażników, i wszystko zajmuje trochę czasu. Ale kiedy przez to wszystko przebrniemy to nareszcie posiadamy własną posiadłość :) . A tak pozatym, o ile pamiętam to nawet po przyłączeniu się do jakiegoś rodu, nadal mamy możliwość wykonywania zadań dla innych rodów.

Naprawdę można mięc swoją posiadłość? Byłoby super :D Mam tylko pytanie czy to nie wymaga jakichś pluginów (jak posiadłość w Balnmorze o któej była wcześniej mowa), bo ja mam wersje Morrowinda Złota Edycja kupioną przez siebie a nie w CD-Action wersja 1.6.10. Więc nie będe miał żadnych przeszkós w budowaniu się?

Jeśli możesz to napisz dokładniej jak to wykonać? Gdzie się zgłosić itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zbudować Twierdzę w rodzie Hlaalu by Adamantytowa Wieża

Aby awansować na poziom House Father musimy posiadać własną twierdzę. W tej sprawie mamy się zgłosić do Dondosa Drilera w Hlaalu Council Manor, w Balmorze. Aby mógł wybudować dla nas twierdzę, musimy zdobyć akt ziemski oraz kontrakt budowlany. Ten pierwszy zdobędziemy od Barena Alena w Hlaalu Vaults (Vivec Hlaalu Waistworks: Hlaalu Treasury). Wystarczy kupić od niego Rethan Manor Land Deed za 5000 septimów. Kontrakt budowlany zdobędziemy od Diuka Vedama Drena (Ebonheart: Grand Council Chambers). Z początku nie jest pewien, ale jeżeli przyrzekniemy działać dla dobra jego ludzi to da nam kontrakt. Z obydwoma dokumentami wracamy do Dondosa Drilera i przekazujemy mu je, a on każe nam wrócić za parę dni (dokładnie pięć). Twierdza znajduje się na Odai Plateau (trzeba się udać wzdłuż rzeki na południe). Tam musimy porozmawiać z Durbolem gro-Rushem, który nam powie, że twierdza będzie gotowa w ciągu tygodnia. Następnie trzeba wrócić do Drondosa Drilera po tygodniu i nasza twierdza jest gotowa.

Teraz musimy się zająć interesami naszej twierdzy. Powinniśmy mieć jakieś dochody i aby je sobie zapewnić powinniśmy posiadać jakąś kopalnię. Jedyna kopalnia w okolicy to Shurdan-Raplay Egg Mine (na południowy-wschód od naszej twierdzy, na drugim brzegu rzeki). Na nieszczęście kwama queen jest zarażona chorobą Blight i musimy ją wyleczyć. (odpowiedni zwój kupimy u hetmana Abelmavii w Gnisis). Gdy już uzdrowimy kwama queem, musimy zatrudnić górników, aby kopalnia mogła działać. Trzeba się udać do Gnisis i Tel Aruhn (tam trzeba popytać o możliwość rekrutacji górników). W Gnisis górnikiem do zatrudnienia jest Ilasour Tunsamiran, mający jaskinię za Świątynią. W Tel Aruhn możemy kupić niewolnika za 200 sztuk złota. Możemy udać się do kopalni konkurencyjnych klanów i tam spróbować zwerbować górników. Ale już jeden górnik wystarczy do rozkręcenia interesu.

Kiedy wrócimy do Dondosa Drilera, zakomunikuje nam, że kopalnia już działa, a on da polecenie rozbudowania twierdzy. Gdy wrócimy za jakieś 5 dni, rozbudowa twierdzy będzie ukończona, ale będziemy musieli wynająć strażników przeciwko bandytom. W tym celu musimy się udać do Gildii Wojowników lub Legionu Imperium. W Gildii Wojowników w Balmorze musimy porozmawiać z Flaenią Amiulusus, która za 1000 drake'ów wynajmie dla nas strażnika, Fjorgeira, z którym mamy się spotkać przy naszej twierdzy. Fjorgeir będzie bronił naszej twierdzy przed bandytami., którzy mogą zagrażać naszej twierdzy. A takich możemy znaleźć w jaskini Zainsipilu (na południowy-wschód od naszej twierdzy, za rzeką). Fjorgeir zaoferuje nam swoją pomoc. W jaskini znajdziemy ośmiu bandytów (ciency są). Po powrocie do Dondosa Drilera, zakomunikuje nam, że rozpoczyna budowę ostatecznej twierdzy. Po pięciu dniach nasza twierdza będzie gotowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Jak byłem w Hlaalu i chciałem się dołączyć do Redoran to mnie nie przyjęli.

Nieprawda nieprawda :P , nie napisałem że można dołączyć do innego rodu gdy jest się już w innym, tylko że można wykonywać dla niego zadania. Bo te dwie rzeczy nie muszą iść w parze. Ja np. dołączyłem do Redoran, a zadania wykonywałem również dla Hlaalu, i to chyba nawet dostawałem awanse w tymże rodzie :!: :shock:

Mam tylko pytanie czy to nie wymaga jakichś pluginów (jak posiadłość w Balnmorze o któej była wcześniej mowa), bo ja mam wersje Morrowinda Złota Edycja kupioną przez siebie a nie w CD-Action wersja 1.6.10. Więc nie będe miał żadnych przeszkós w budowaniu się?

Nie potrzeba pluginów, taka możliwość jest i była nawet gdybyś miał wersję 1.0 :) . Poprostu wykonuj zadania dla Hlaalu i w pewnym momencie by dalej awansować będziesz musiał załatwić sobie twierdzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...