Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

witam, mam pytanko - doszedłem już do misji gdzie trzeba zabić Dagoth Ura. Dostałem Upiorną Opokę od Viveka, musze zdobyć też Brzytwę i Czerpak. Jak wiadomo, te dwa przedmioty posiadają popielne wampiry. O ile mi wiadomo, wszystkich wampirów jest 7 - trzeba je zabijać wszystkie czy tylko te dwa co posiadają te przedmioty? Jeśli trzeba to skąd mam wiedzieć gdzie one się znajują?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

cr!s

Jak mnie moja rozlatująca się pamięć nie myli... to nie musisz zabijać żadnego. Brzytwa i Czerpak nie są w posiadaniu wampirów tylko znajdują się 'luzem' w jednej z komnat (akurat najwyższa komnata w najwyższej wieży :) ). Choć w Morrowinda grałem dawno, mogłem zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zabiłem już Dagoth Ura, jednak zauważyłem jakąś dziwną rzecz. Po walce z nim miałem bardzo obniżone wszystkie współczynniki. Nie przejmowałem się tym, bo je przywrócić to chwila. Udałem się do kaplicy w świątyni, użyłem czaru "przywrócenie almsivi". Pomyślałem że wszystko wróciło do normy. I rzeczywiście prawie wszystko było tak jak przed walką, za wyjątkiem siły. Zauważyłem że przed walką miałem jej więcej o kilka punktów. Pomyślałem że może za pierwszym razem nie może przywrócić tak dużo punktów. Próbowałem drugi raz użyć tego czaru, piłem mikstury przywrócenia - nic z tego, nadal nie chce wrócić do normalnego poziomu. Przed walką z Dagothem miałem 101, po walce chyba 50, a po modleniu sie w kaplicy 96 :wink: . Ktoś wie czemu nie chce to wrócić do tych 101 punktów? Zaznaczę, że nie działa na mnie żaden czar,moc czy jakiś przedmiot który obniża mi siłę, porównywałem save'y, przedmioty mam założone te same, a w tym okienku z małymi kwadracikami co pokazują jakie przedmioty na ciebie działają też nie ma nic podejrzanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po walce z nim miałem bardzo obniżone wszystkie współczynniki. Nie przejmowałem się tym, bo je przywrócić to chwila. I rzeczywiście prawie wszystko było tak jak przed walką, za wyjątkiem siły. Zauważyłem że przed walką miałem jej więcej o kilka punktów. Pomyślałem że może za pierwszym razem nie może przywrócić tak dużo punktów. Próbowałem drugi raz użyć tego czaru, piłem mikstury przywrócenia - nic z tego, nadal nie chce wrócić do normalnego poziomu. Przed walką z Dagothem miałem 101, po walce chyba 50, a po modleniu sie w kaplicy 96 :wink: . Ktoś wie czemu nie chce to wrócić do tych 101 punktów? Zaznaczę, że nie działa na mnie żaden czar,moc czy jakiś przedmiot który obniża mi siłę, porównywałem save'y, przedmioty mam założone te same, a w tym okienku z małymi kwadracikami co pokazują jakie przedmioty na ciebie działają też nie ma nic podejrzanego.

Napisałeś, że przedtem miałeś siłę 101, o ile mi wiadomo to nie można przekroczyć wartości 100 na stałe, bez spaczania się. Ma to niestety jedną wadę. Otóż jeśli uzyskałeś taką siłę dzięki spaczaniu, a ktoś rzuci na ciebie jakiś czar obniżający siłę, to tym samym anuluje ci efekt spaczania. I kiedy chcesz spowrotem przywrócić ten współczynnik to jest on przywracany, ale tylko do wartości sprzed spaczania. Chyba nie masz wyjścia, albo wczytasz grę przed walką i postarasz się zabić go zanim ten narzuca na ciebie różnego rodzaju obniżeń, albo pogodzisz się z mniejszą siłą. Wkurzający jest np. trup, który na wyższych poziomach nie stanowi problemu ale trzeba uważać by nie zadał nam rzadnego ciosu (bo wysysa siłę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłę wywindowałem już na 100. Rękawice dają mi +20. Tyle, że w którymś momencie (chyba przy jakiejś pułapce) spadło mi ze 120 do 114. Wszystkie rodzaje mikstur przywracających spróbowałem, przywrócenie Almsivi (czy jak to się pisze;)) i nic. Jakieś pomysły jak wrócić do stanu poprzedniego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że przedtem miałeś siłę 101, o ile mi wiadomo to nie można przekroczyć wartości 100 na stałe, bez spaczania się. Ma to niestety jedną wadę. Otóż jeśli uzyskałeś taką siłę dzięki spaczaniu, a ktoś rzuci na ciebie jakiś czar obniżający siłę, to tym samym anuluje ci efekt spaczania. I kiedy chcesz spowrotem przywrócić ten współczynnik to jest on przywracany, ale tylko do wartości sprzed spaczania. Chyba nie masz wyjścia, albo wczytasz grę przed walką i postarasz się zabić go zanim ten narzuca na ciebie różnego rodzaju obniżeń, albo pogodzisz się z mniejszą siłą. Wkurzający jest np. trup, który na wyższych poziomach nie stanowi problemu ale trzeba uważać by nie zadał nam rzadnego ciosu (bo wysysa siłę).

No cóż, chyba pogodzę się z obniżoną siłą :? Jednak ja siły mam tylko 76 a +20 daje mi Pięść Rangadulfa, więc jeśli cię dobrze zrozumiałem, to chyba powinno się jeszcze przywracać? Wczytałem jeszcze inne save'y przed walką z Dagothem i też mam obniżoną sile, ale nie o tyle ( wartość świeci się na czerwono) Nie zauważyłem tego, bo noszę Pięść Rangadulfa i mimo że jest obniżona np o 5 to i tak ta rękawica daje mi +20 więc wartość i tak świeci się na biało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłę wywindowałem już na 100. Rękawice dają mi +20. Tyle, że w którymś momencie (chyba przy jakiejś pułapce) spadło mi ze 120 do 114. Wszystkie rodzaje mikstur przywracających spróbowałem, przywrócenie Almsivi (czy jak to się pisze;)) i nic. Jakieś pomysły jak wrócić do stanu poprzedniego?

Spróbój najpierw zdjąć Rękawicę, a dopiero potem wypij miksturę przywrócenia siły. Jeśli to nie pomoże to patrz post wyżej.

No cóż, chyba pogodzę się z obniżoną siłą Confused Jednak ja siły mam tylko 76 a +20 daje mi Pięść Rangadulfa, więc jeśli cię dobrze zrozumiałem, to chyba powinno się jeszcze przywracać? Wczytałem jeszcze inne save'y przed walką z Dagothem i też mam obniżoną sile, ale nie o tyle ( wartość świeci się na czerwono) Nie zauważyłem tego, bo noszę Pięść Rangadulfa i mimo że jest obniżona np o 5 to i tak ta rękawica daje mi +20 więc wartość i tak świeci się na biało

Teoretycznie powinno sie przywracać, jak chcesz szybciej to przed wypiciem mikstury zdejmij Pięść Randagulfa i Czerpak jeśli go używasz. A w siedzibie Szóstego Rodu o różnego rodzaju kreatury obniżające ci współczynniki nie trudno, więc nie dziw się, że masz mniej siły nawet jeśli jesteś jeszcze przed walką z Dagoth Urem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłę wywindowałem już na 100. Rękawice dają mi +20. Tyle, że w którymś momencie (chyba przy jakiejś pułapce) spadło mi ze 120 do 114. Wszystkie rodzaje mikstur przywracających spróbowałem, przywrócenie Almsivi (czy jak to się pisze;)) i nic. Jakieś pomysły jak wrócić do stanu poprzedniego?

Spróbój najpierw zdjąć Rękawicę, a dopiero potem wypij miksturę przywrócenia siły. Jeśli to nie pomoże to patrz post wyżej.

No cóż, chyba pogodzę się z obniżoną siłą Confused Jednak ja siły mam tylko 76 a +20 daje mi Pięść Rangadulfa, więc jeśli cię dobrze zrozumiałem, to chyba powinno się jeszcze przywracać? Wczytałem jeszcze inne save'y przed walką z Dagothem i też mam obniżoną sile, ale nie o tyle ( wartość świeci się na czerwono) Nie zauważyłem tego, bo noszę Pięść Rangadulfa i mimo że jest obniżona np o 5 to i tak ta rękawica daje mi +20 więc wartość i tak świeci się na biało

Teoretycznie powinno sie przywracać, jak chcesz szybciej to przed wypiciem mikstury zdejmij Pięść Randagulfa i Czerpak jeśli go używasz. A w siedzibie Szóstego Rodu o różnego rodzaju kreatury obniżające ci współczynniki nie trudno, więc nie dziw się, że masz mniej siły nawet jeśli jesteś jeszcze przed walką z Dagoth Urem.

Czasami niestety trzeba zdjać z siebie wszystko,, i najlepiej uleczyc sie przy ołtarzach. Wkurzajace ale bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errrmmm... Nid e litel help!

Po włączeniu jedyne co widzę, to jakby tekstura pergaminu... Ale muzyczka w tle gra. Sterowniki?

Teksturka pergaminu(na której powinny być napisy) oraz urocza muzyczka to menu gry.Tak więc raczej sterowniki do grafiki. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL. Przecież Morrowind już od dawna jest w exktra klasyce. Jest nawet złota edycja, w której skład wchodzi Morrowind oraz dwa dodatki: Tribunal i Bloodmoon. A to wszystko za 19,99... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami niestety trzeba zdjać z siebie wszystko,, i najlepiej uleczyc sie przy ołtarzach. Wkurzajace ale bywa.

Macie racje. A już pogodziłem się z grą z obniżoną siłą :wink: Zdjąłem rękawicę - nie dało nic! Grałem dalej, jednak to nie dawało mi spokoju. W końcu poszedłem do kaplicy, zdjąłem WSZYSTKO - podziałało, wszystko wróciło do normy co do ostatniego punkcika! Teraz mogę już spokojnie grać w Tribunala :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ledwo zainstalowałem Tribunala i Bloodmoona i znowu problem - teraz chyba najpoważniejszy... Otóż, zostałem zaatakowany przez mroczne bractwo. Przybyłem do twierdzy smutku, wypytałem strażników, udałem się do kanałów pod bazarem. Wszystko ok, dotarłem do części mieszkalnej (pojawił się wpis w dzienniku że to jest siedziba bractwa), wszedłem do północnej posiadłości. Wyrżnęłem wszystkich strażników. Jest tam jeszcze jeden koleś - Dandras Vules - chyba herszt tej bandy. I tu zaczyna się problem. O ile mi wiadomo trzeba go zabić. Wchodzę do jego pokoju, on rzuca się na mnie, wszystko ok aż do ostatniego ciosu. Walka wygląda normalnie, ale kiedy już powinien padać (ma 0hp) wyskakuje okienko rozmowy i cały czas widać tekst w stylu "przybywasz do siedziby bractwa, teraz giń". Wygląda to tak jakby ten tekst ktoś kopiował i wklejał - cały czas się pojawia - tylko wtedy kiedy już zadałem mu ostatni cios. Nie da się go zamknąć, jak klikam na koniec to i tak nic to nie daje!. Do tego gra tak zwalnia że ciężko jest wczytać save. Próbowałem wczytać poprzednie save'y - bez skutku :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz po prostu taki specyficzny błąd gry, miałem coś podobnego w finałowej walce (nie chciał zawalić się posąg). Prześlij mi save'a- zobaczę, czy u mnie da się to zrobić (najlepiej przed samą walką z tym szefem Mrocznego Bractwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cr!s oto rozwiązanie!!!!

Najlepiej spatchuj grę, ściągnij sobie coś stąd

http://elderscrolls.phx.pl/index.php?optio...elect&id=14

polecam patch Khrona

Inne rozwiązanie problemu

Tu możemy zrobić jedno z dwojga - rzucić na Dendrasa Vulesa czar uspokojenie humanoida i go okraść z listu (rozwiązanie dla true heroes). - konsola(~) player->AddItem "bk_dbcontract" 1 (rozwiązanie dla leszczy lub barbarzyńców ;)

Podziękowania dla ekipy z Adamantowej Wieży

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że zrobię tak:

- zainstaluje oficjalny patch 1.6 (mam wersje 1.5)

- jak to nie pomoże zainstaluje ten patch nieoficjalny

- jak te dwa nie wypalą to na szczęście mam save'y przed instalacją dodatków więc zainstaluje wszystko od nowa i wgram save po pokonaniu Dagoth Ura

- jak to nie pomoże to słyszałem że gra się kwasi jak zainstalujesz od razu Tribunala i Bloodmoona, zainstaluje samego Tribunala - i tak dodatki przechodzę po kolei.

Jak coś wskóram to dam edita

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, doszedłem do misji w Trójcy którą zleca ten dowódca straży królewskiej. Polega na wytropieniu anonimowego pisarza "wspólnej mowy". Wszystko ok, ale doszedłem do momentu gdzie trzeba otworzyć drzwi o zamku 70pkt. Niestety, moje umiejętności złodziejskie nie dają szans na otworzenie takiego zamka. Pozostaje magia. Jednak zwój włamania ondusiego może otworzyc zamek o maks 60pkt. Jest jeszcze zwój łamacza zamków ekasha (chyba tak sie nazywa, otwiera każdy zamek) ale o ile wiem generuje on się całkowicie losowo, a ja go w tej chwili nie mam :?. Odkryłem że typ który stoi w tym pomieszczeniu - Bols Indalen (może wykuć zbroję) ma klucz do tego pomieszczenia, więc można go sprowokować do ataku i zabić, jednak nie wiem czy potem nie będę tego żałował (może się przydać). Chyba jest jeszcze nauczyciel zaklęcia "dzikie otwarcie" czy coś takiego, można nim tez otworzyć każdy zamek, ale chyba to zależy od umiejętności magicznych (a te mam zerowe) więc tez chyba odpada :( Ma ktoś pomysł co mam zrobić?

Aha, i żeby usunąć ten dialog wystarczyło zainstalować oficjalny patch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwoju to jest jeszcze otwarcie zamków Ekasha na 100 pktów. Zawsze można stworzyć też czar. Po więcej informacji odsyłam tutaj.

Zrobiłem tak, że poszedłem do J'Rashy i kupiłem czar "Dzikie Otwarcie" - z tym że szansa jego rzucenia wynosiła jakieś 2% - musiałem pójść do gildii magów i wytrenować się w przemianie, na szczęście kasy mam sporo.

Aha, wykonałem ostatnie zadanie w Trójcy dla tego dowódcy straży Helsetha ii wszędzie jest napisane, że powinienem dostać miecz Królewska Przysięga i kasę, jednak miecza nie dostałem tylko 5000 złota :) Ktoś wie dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...