Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matison

Nowy procesor

Polecane posty

wwl1

Rzucasz mi tą biostarową rękawicę i w tym wątku? Skończmy się najpierw "kłócić" w tamtym, poprzednim, i dopiero wtedy przejdźmy tutaj. :biggrin:

Matison

A mógłbyś przypomnieć o co pytałeś, bo po takim soczystym offtopie to już nie pamiętam;))) Dobra, żartowałem;)

Jeśli przyjmiemy, że masz ten 1000 zł po sprzedaży aktualnego sprzętu to nic lepszego niż pierwsza propozycja grassman0 z X3 nie wymyślisz. Nie licz na to, że do końca miesiąca ceny spadną na tyle, żeby wystarczyło ci na X4.

I w ogóle to kolega prosi o wypowiedzi na temat a wy w najlepsze dyskutujecie o O/C Core i5;) Normalnie, Sodoma i Gomora na tym forum;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak chciałem dać za procek gdzieś tak do 700zł ale doszła ta płyta główna i ramy to poproszę mamę to się dołoży i tak samo raczej brat bo oni też będą z niego korzystać ^^ Ogólnie brat mówił żebym nie sprzedawał tych części z kompa którego tera mam bo może będzie te części brał bo mu taki komp starczy ( skoro on przeważnie w kółko muzyki słucha to się nie dziwię ). Więc tak mi się wydaje że mógłbym za procek, płytę główną i te 4GB ramu dać tak do 1100zł-1300zł. Dzisiaj się przejdę do sklepów komputerowych w okolicy i posprawdzam se ceny tych części bo wiadomo jak ta nasza poczta polska czasami działa więc na razie sprawdzam ceny na miejscu a jak drogo to esc.pl

Ta konfiguracja z x4 najlepiej mi pasuje bo skoro chce mieć tego 4 rdzeniowca a w tym x3 mam ok 30% szans że go odblokuje a jak się uda to potem bawić się z tą stabilizacją procka. To nie dla mnie. (który raz to powtarzam? xD )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak skoro chcesz od razu X4.

Procek: AMD Phenom II X4 945 - 635zł, przyzwoity czterordzeniowiec.

mobo: Gigabyte MA770T-UD3P -290zł, przyzwoite i zarazem atrakcyjne cenowo.

ram: GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 260zł bądź jak będziesz mógł zainwestować to coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20332

niezłe moduły.

Całość wyniesie 1185zł przy założeniu że dysponujesz przyzwoitym zasilaczem. Także starczy jeszcze kasy na manewry, ewentualne dołożenie do grafiki czy niezłego ramu.

Wszystko z ESC, tanio i przyzwoicie.

PS sorki za ten Biostarowy cykl :) to nie była nasza propozycja tylko taki folklor :biggrin: .

Lomelindi

Wstyd przyznać ale troszkę się pogubiłem w tej naszej "batalii" :) będę musiał nad tym popracować chwil kilka, nawet specjalnie odpuściłem "krucjatę Fortronową" w pewnym zacnym temacie na tę okoliczność. W końcu Biostar to Biostar. :biggrin: To jest tak jak dobrym stosunkiem - raz spróbujesz - i nie będziesz chciał rezygnować z każdej okazji "użycia" :)

Szkoda, że FSB zostało zastąpione BCLK, przyzwyczaiłem się :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że już zamówiłem se te elementy i wyniesie mnie to 1328,00zł wiozłem tego AMD Phenom II X4 ale zamiast 945 w sklepie mi powiedzieli żeby wsiąść 955 bo jest mocniejszy i jest w zestawie z Gigabyte MA770T-UDP3/AMD 770/ (procek + płyta główna = 1050zł) przez co zapłacę taniej niż osobno by kupować i do tego wiozłem te GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 (269zł) więc dam za to jakieś 1328,00zł chyba że zasilacz będzie trza zmienić więc muszę się jeszcze przejść do nich i się spytać czy mój zasilacz się nie spali.

Za wszystkie pomocne propozycję bardzo dziękuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłeś co najwyżej normalnie :) Zobacz:

proc: AMD Phenom II X4 955 - 699zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=18357

mobo: Gigabyte MA770T-UDP3 - 290zl

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=19519

w sumie 989zł w ESC. Ty zaś dałeś 1050zł. Wynik jest więc oczywisty :wink:.

Ramy masz tu:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4679

za 260zł. Czyli 9 zł tańsze. Razem daje to 70zł w kieszeni. To wcale nie mało. Mógłbyś sprzedać swojego GPS-a i dołożyć tę różnicę np do Fortrona GLN. Bo żeby mieć spokój z późniejszym ewentualnym upgrade np grafiki itd wypadałoby się zaopatrzyć w coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2422

tak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93 dla przypomnienia mam zasilacz "Chieftec Smart Power High Efficiency GPS-450AA" jak się nie mylę ale jest tylko jeden 450W z tej firmy.

wwl1 jak na razie nie myślę żeby zmieniać grafę mam GeForce 9800GT i do tego Sound Blaster X-Fi Extreme Gamer to na razie starczy mi. Prędzej za jakieś 2-3 lata dopiero zmiana grafy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem masz Szefa serii GPS robionego przez Delta Electronics. Do tej grafiki - nawet z nowym procem - wystarczy. Zaś później jak będziesz wymieniał inne graty to się pomyśli o nowym zasilaczu. Na razie może zostać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mi ulżyło :) Czytałem że jednemu gościowi jak podłączył ten zasilacz to wszystko co miał poszło do raju xD Moim zdaniem ten gościu prędzej coś źle podłączył ale to szczegół zobaczę co jutro powie ta babka ze sklepu ;) (Szefowa sklepu wie więcej o komputerach niż 3 facetów tam pracujących razem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje w niektórych kręgach taka obiegowa opinia, że Delta to jest szit i wogóle omijać. Niestety ludzie często nie mając styczności z danym sprzętem wypisują tego typu rewelacje. Delta robi przyzwoite zasilacze i nie ma czego się obawiać. Mówię to jako były użytkownik tychże zasiłek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymieniłem ten sprzęt w kompie i powiem ładnie chodzi ale jeszcze nie próbowałem na grach. W sklepie mówili że zasilacz wystarczy więc wiozłem sprzęt i zacząłem wmontowywać. Ale niestety miałem problem z Windowsem po wymianie bo gryzł się z nowym sprzętem i musiałem go przeinstalować a potem musiałem coś ustawiać w menedżer urządzeń bo CD-DVD Rom odmówił mi współpracy przy instalowaniu sterowników ale wszystko opanowałem i zara idę grać w ME a potem zainstaluje se z powrotem Crysis Warhead ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymieniłem ten sprzęt w kompie i powiem ładnie chodzi ale jeszcze nie próbowałem na grach.

Tak miało być :)

W sklepie mówili że zasilacz wystarczy więc wiozłem sprzęt i zacząłem wmontowywać.

Na bank wystarczy. Te Delty może i nie są jakieś hiper max te sprawy ale są to przyzwoite konstrukcje. Cóż pozostaje mi życzyć celnych trafień i jak najwięcej zaliczonych MHz podczas zabawy w ocowanie. Niechaj niska temperatura będzie z Tobą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...