Skocz do zawartości

Upgrade kompa :D


xandi

Polecane posty

Z racji tego, że zaczął się rok szkolny i czasu na granie na PS2 nie mam, zamierzam sprzedać konsolkę i zrobić upgrade kompa ;p

moja kasa + kasa za sprzedaż ps2 = 500-600zł na ulepszenie kompa ^^

I mam 2 opcje do wyboru:

dokupienie Phenoma 2/3/4 rdzeniowego, który obsłuży podstawkę AM2+ i resztę kasy przeznaczyć na RAMy czy coś innego :happy:

lub wymiana proca i płyty głównej z socketem AM3 w cenie do 500-600pln ;]

Mój obecny config:

AMD Athlon 64 X2 4200+@3.0GHz

Radeon 4850 512MB GDDR3

Gigabyte GA-M56S-S3

2GB RAM DDRII Patriot CL5

OCZ ModXStream Pro 500W

Poradźcie coś :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kompie pewnie większość gierek chodzi na niezłych ustawieniach (czego nie można powiedzieć o moim :/). Na moje wymiana nie ma sensu, chyba że dołożyłbyś sporo kasy i zaczekał do końca roku. Będą nowe karty z obsługą DX11, core i5... A jeśli na PlejStejszyn nie masz czasu, to pewnie na kompie też zbyt dużo nie pograsz. A upgrade przy Twoim konfigu nie ma sensu. Odłóż to na później, będzie taniej i może więcej kasy uzbierasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuje pod kolegami. Rób zmiany pod koniec roku albo na nowy rok , który słynie z wyprzedaży i innych czyszczeń magazynów. A może na święta się trochę wzbogacisz ;] Wtedy sensowniej wydasz te pieniądze i jeszcze zaoszczędzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że PS2 zostało sprzedane koledze, który również chce kupić ode mnie proca + mobo(synga) na upgrade będę miał ok. 600-700 pln =)

I jakoś ciężko mi będzie żyć bez kompa do nowego roku więc upgrade jakoś teraz chciałem zrobić póki kasę mam i jej nie wydam na coś niepotrzebnego.

Myślałem nad zakupem Phenoma II i płyty, pod którą uda mi się odblokować 2 dodatkowe rdzenie.

Moje typy to:

AMD Phenom II X2 550

AMD Phenom II X2 545

mobo:

Gigabyte MA770T-UD3P

A są jakieś płyty główne, na których odblokuję te 2 dodatkowe rdzenie z bankami RAM DDR2? ;p

I jakby nie było takich płyt to dajcie jakieś propozycje tanich DDR3 na przeczekanie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś płyty główne, na których odblokuję te 2 dodatkowe rdzenie z bankami RAM DDR2? ;p

Asrock A780GXH.

Ostatnio coraz ciężej trafić na X2, który się łatwo odblokuje. Dobrze byś zrobił, gdybyś przeszedł się po sklepach w poszukiwaniu odblokowującej się serii. Tu masz jeden ze spisów:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=227004

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że u mnie w mieście są 2 sklepy komputerowe, w których ci goście z pierwszego sklepu z Komputronika wszystko zamawiają, a w drugim z Vobisa ;/

A w tym sklepie ESC.pl jakbym poprosił daną wersję proca to by mi taką sprzedali czy oni sprzedają jak leci?

I z tej strony co podałeś to bym musiał kupić proca z takim oznaczeniem- 0925APMW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym sklepie ESC.pl jakbym poprosił daną wersję proca to by mi taką sprzedali czy oni sprzedają jak leci?

Wątpię, ale możesz zapytać. Najlepiej powysyłaj zapytania do paru sklepów, może któryś na to przystanie. Może zaoferuj jakąś dopłatę za taką przysługę.

I z tej strony co podałeś to bym musiał kupić proca z takim oznaczeniem- 0925APMW

Na przykład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybym się dogadał bo tu ten Phenom II prawie 80pln więcej kosztuje niż na esc.pl ;p

@Gi3r3k

Popytam, popytam ;]

Bo fajnie by było mieć 4 rdzenie w cenie 2.

A tego Phenoma II 550 można spokojnie podgonić do 4GHz na chłodzeniu Pentagrama?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, coś źle skojarzyłem... Karakorum jest wyraźnie lepszy od Alpayi z racji wielkości, choć dokładnych liczb nie znam. Alpaya jest wydajnością zbliżona do AC Freezer 7.

To OK, ale i tak 4GHz raczej nie będzie, dlatego, że... po prostu większość robi ~3.8GHz max.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybym się dogadał bo tu ten Phenom II prawie 80pln więcej kosztuje niż na esc.pl ;p

Prawdopodobnie coś tam górką trzeba będzie zaoferować za taką właśnie przysługę żeby obyło sie bez ewentualnych zgrzytów. Ale i tak rozsądna dopłata jest tego jak najbardziej warta. W końcu stawką jest tutaj X4. Jak dobrze będziesz gadał to możesz sobie załatwić selekta co zrobi MHz-ów troszkę więcej niż przeciętny sort. Również warto powalczyć o taką sztukę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze będziesz gadał to możesz sobie załatwić selekta co zrobi MHz-ów troszkę więcej niż przeciętny sort. Również warto powalczyć o taką sztukę :)

Czyli o co dokładnie mam prosić? xD

Są jakieś specjalne oznaczenia tych lepszych proców? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...