Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mc211

Lipiec a wrześień w stosunku do spadku cen.

Polecane posty

Witam mam pytanie dotyczące podzespołów do kompa. W lipcu planowałem zmienić kompa ponieważ staruszek z 2004 juz do czegoś innego niż muzyka i granie w tetrisa nie daje rady.Zrobiłem zestaw wg mnie całkiem dobry jednak jednak z powodu zakupu droższego auta musiał zaczekać do nastepnej wypłaty. Teraz zastanawiam się co zmienić(konfigurator w wrześniowym CDA nie był zbyt obszerny :) ) pułap cenowy to około 2300zł najlepiej 2 tys ponieważ 300zł planuje zebrać z starego komputera. Oto zestaw:

PŁYTA : GIGABYTE GA - MA77OT - UD3P

PROCESOR: AMD PHENOM X2 550 BE

GRAFIKA: GTS 250 GIGABYTE 1GB Zalman editon (opcionalnie GTX 260)

DYSK: WD 1TB WD10EADS (Tutaj spokojnie można operować ceną)

RAM: 4BG GOOD RAM (tutaj jednak stwierdziłem że kupie coś lepszego - szybszego)

Napęd mam a obudowe jak najtańsza brzydką ale przwiewną no i oczywiście zasilacz ale najpierw musze mieć cały zestaw tak aby dobrać moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jesteś wstanie jeszcze trochę poczekać do października

wszystko pięknie ale jaki zasilacz,ram a co do grafiki to odgrzewany kotlet.

i co to za fura ,że nadszarpnęła fundusz na kompa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem przekonany do podkreconego 9800GT ale był tani.

Mazda 323F BA - stwierdziłem że lepiej wydać 2 tysie wiecej niż wydawać je stopniowo u mechanika bo niestety na starsze samochody nie dają gawrancji jak na komputerty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazda fajne autko

zaraz jakiś zestaw się pojawi tylko coś wymyślę ,żeby się w cenie zmieścić i wyszło coś fajnego.

fajnie by było jeśli wytrzymał byś do tego października wyjdą nowe radki będzie oficjalna premiera i5 i ceny powinny trochę pójść w dół

I zestaw na i5

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

165zł

Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/

505zł

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

730zł

OCZ 2GB (2x1GB) 1600MHz CL7 Platinium

235zł

Fortron FSP500-60APN 500W

169zł

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

365zł

Asus TA-8H3 (Black)

115zł

Razem: 2284zł

AMD

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

165zł

Asus M4A785TD-V EVO /AMD 785G, DDR3/

345zł

AMD Phenom II X4 945 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

620zł

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK AMD PGS

360zł

Fortron FSP500-60APN 500W

169zł

Asus TA-8H3 (Black) Asus TA-8H3 (Black)

115zł

PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

515zł

Razem: 2289zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz poczekac zawsze moge :) ale jak spytam w październiku to każdy powie poczekaj jeszcze do Świąt to wszystko stanieje a widziałeś rocznik mojego kompa 2004 a pozatym nei wiem czy on wytrzymał by tyle. A co do zestawu widze ze to taka konstrukcja przyszłościowa aby ładować jeszcze kaske trzeba bedzie karte na coś wymienić i dokupić ramu no i dysk 2 większy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mnie tam nie chodzi oto ,żeby Ci odwlekać jak najdłużej zakup kompa ale żebyś na tym nie stracił i nie miał do mnie pretensji ,że nie powiedziałem CI ,żebyś poczekał do premiery nowych kart od ati i najprawdopodobniej spadku cen innych starszych podzespołów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy którzy mają pretensje.jak skończysz starsze tytuły to raczej na pewno nie będziesz musiał całego kompa wymieniać bo są one na przyszłościowych odstawkach jedynie jak zacznie brakować to zmienić grafę ,dołożyć ramu,kupić chłodzenie i kręcić aż będzie piszczeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odblokować oba rdzenie musiał byś mieć wielkiego farta zaraz coś jeszcze pomyślę i z gf.

Miguel707 mnie uprzedził podając konkretny zestaw.

można by jeszcze tak

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

165zł

PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

699zł

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

439zł

AsRock M3A785GXH/128M

315zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

260zł

Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus

230zł

Antec Gamer Two Hundred (bez zasilacza)

199zł

Razem: 2307zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 439 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GXH - 320 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 250 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 630 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GLN - 230 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Obudowa : Tacens Prior - 135 zł

RAZEM : 2199 zł

Spadek cen po pojawieniu się Radków będzie odczuwalny w Polsce gdzieś na poziomie ceny HD4890, jeżeli chodzi o tańsze karty, to niestety inna sprawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawy zostały mi już tylko 3 niewadome:

1.Zastanawiam się czy warto inwestować w Polski produkt GoodRam jest pewnie tańszy bo odchodzą koszty przewozów i inne pierółki ale czy jak kupie np. droższy ram Patriota to strace dużo na czasach CL7 na CL9

2.Dlaczego aukrat ASRock M3A785GXH a nie GIGABYTE GA - MA77OT - UD3P

3.Czy będzie duża róznica wydajności między AMD Phenom II X3 720 Black Edition a X2 550 BE

ach no i jeszcze jedno:

Przeglądałem strony i znalazłem Zotac 896MB GTX 260 SYNERGY EDITION mit CUDA BOX za 530 zł i zastanwiam się teraz czy to dobra firma i która najlepsza bedzie pod 260

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zotac jest bardzo dobrym producentem, najlepszymi producentami ukladow NV na rynku sa wedlug mnie merykanskie EVGA i BFG, ale maja zawyczaj zauwazalnie wieksze ceny. Phenom II X2 bedzie szybszy w starszych grach ktore slabo korzystaja z wielordzeniowosci, w nowych zyska X3, naturalnie obydwa mozna odblokowac na X4, przy odrobinie szczescia, wtedy roznice znikaja. 770T UD3P to bardzo solidna i sprawdzona plyta, z wieloma bonusami typowymi dla Gigabyte jak Dual BIOS, nowoczesny oszczedny uklad zasilania, swietnej jakosci{jak na integry dzwiek} itp, cena jest takze bardzo atrakcyjna, osobiscie bym nie zmienial, chyba ze chcesz miec zintegrowany uklad graficzny w rezerwie, wtedy GXH bedzie ciekawa opcja, jej starsza wersja byla udana konstrukcja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i zostały już dwie nie wiadome kupię płytę GIGABYTE ponieważ zauważyłm ze ma ACC a w ASrock'a nie było na tej liście płyt mogących odblokować 4 rdzenie. A co do procesora fajnie było by mieć to samo za praktycznie 100zł mniej jednak jest mało serii X2 550 BE odblkowójących się na 100% no i nie wiem czy zaryzykować. Hmm do radków nie jestem przekonany jakoś a czy przez róznice tych potoków dużo ucieknie na wydajnośći. Jeżeli z tańszych producentów to GAINWARD czy PALIT a może jakaś inna propozycja. Miałem kiedyś Galaxy 6600gt i padło ale ogólnie sprawowała się bardzo dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się przekonaj do radków ten 4890 jest na poziomie gtx 275.jeśli uda ci się odblokować wszystkie 4 rdzenie w x2 to będziesz miał farta.w x3 masz 50% szans

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj bo cię teraz nie rozumiem o co chodzi z tą ceną?

gts250=4850

gtx260=4870

gtx275=4890 cena 275(najniższa w esc)756zł a cena 4890 (również najtańszy w esc)699zł

gtx280/85=4890ATOMIC i wszystkie ersje na jego poziomie.

gtx295=4870x2/4890x2 ale jest ich bardzo mało bo okropnie się grzały,

proponuję CI kartę o półkę wyżej a ty jej nie chcesz bo to ATI-nie rozumiem tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przykładowo podałem aukrat cene 275 . Jeszcze nie mam ostatecznej decyzji poczekam tak że na opinie innych jak to na forum jeżeli kupuję się coś na kilka lat nie można się spieszyć za bardzo a teraz gdy kurier jest za 24h w domu to do piątku już moge mieć nową machinerie pod biurkiem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a czy ta obudowa z tym zasilaniem udzwigła by zestaw Modecom Swing Mini - czarno-srebrna 500W (Premium) modcom chyba nie jest az taką złą firmą . A na zakupy chyba zaufam Agito i jeszcze jedno czy warto kupić droższe pamieci z 1666mhz czy to tego zestawu nie ma to sensu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle odradzałbym jakiekolwiek zakupy sprzętu komputerowego na Allegro. Jeśli wszystko będzie w porządku, to OK, ale jeśli będzie trzeba coś np. oddać na gwarancję, to może to być droga przez mękę (np. trzeba będzie jechać na drugi koniec kraju, żeby oddać sprzęt, czy też okaże się, że osoba/firma sprzedająca Ci sprzęt już nie istnieje, lub nie mieszka w danym miejscu).

Co zaś się tyczy kart, to ja bym wybrał AMD ATI, bo wg mnie mają lepszy stosunek jakości do wydajności, no chyba, że chcesz mieć jakieś CUDA, czy PhysX-y, które pewnie już całkiem niedługo odejdą w zapomnienie (CUDA może nie do końca, tzn. zmienią formę).

[edit]

Co do obudowy z zasilaczem jak wyżej, to nie sądzę, by sobie poradził. Modecom Premium mają średnią opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...