Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ma7kav1an

składaaamy komputer

Polecane posty

Witam wszystkich ; )

Jako, że mój komputer antykiem jest i nadszedł czas aby go wywalić uciułałem parę złotych i postanowiłem zakupić nowy, kiedy przeprowadziłem niezbędne badania i wybrałem zestaw, który mnie satysfakcjonuje udałem się do Naszego sklepu komputerowego (żadna duża siec na szczęście ; )) pan polecił mi następujący zestaw

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P DDr3

Procek: Phenom II X3 710 2,6 GhZ AM3

Grafika: radeon hd 4850 512 DDR5 (265 bit)

Zasilacz chieftona 500W

i 2x1 gb Ramu (1333 Mhz) Kingston'a

wszystko powyższe (bez dysku i napędu - już mam dysk w standardzie SATA) plus obudowa wyniesie mnie 1750 zł.

I tu pytanie co sadzicie o samym zestawie, i pytanie drugie, czy warto ? :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ! ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

420 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

290 zł

Druga pamięć RAM:

Kingston 2GB (2x1GB) 1333MHz CL9

149 zł

Karta graficzna:

HIS Radeon HD4850 IceQ4 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

469 zł

Zasilacz:

Chieftec 500W [GPS-500AB-A]

230 zł

Suma:

1558 zł brutto

Zmieniłbym procesor na 720 BE i zasilacz na OCZ ModXStream Pro 500W, ew. RAM. Radzę, jak możesz się wstrzmać z zakupem :). Ale jak musisz kupować teraz, to moim zdaniem zestaw niezły. Ale pewnie gierek albo wwl1 poprawią co trzeba ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to chyba chodziło o Chieftec-a?

Zestaw niczego sobie, tylko napisz jaki to dokładnie Radeon (producent, model), RAM i zasilacz (CFT, czy GPS). Cena tak na oko trochę za wysoka, ale dokładnie nie liczyłem.

Jeśli nie śpieszy Ci się za bardzo, to poczekaj jeszcze miesiąc, wejdą nowe Radeony, także starsze karty powinny stanieć, a jeśli wierzyć przeciekom, to być może i będziesz mógł sobie złożyć coś z nową kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, niekoniecznie. ASUS TOP kosztuje w esc.pl 499zł, Chieftec CFT 500W 299zł, to już jest o 90zł więcej niż to co napisał org, jak doliczymy do tego obudowę to wychodzi mniej więcej na to samo. Dlatego prosiłem o podanie dokładnie części, bo tak trudno zgadywać.

[edit]

No i co do pamięci, to zdaje się nie ma Radeon-a HD4850 z pamięcią DDR5, więc pewnie pomyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard ma rację. Dokładając do proponowanej przeze mnie zasiłki i procesora w esc.pl musi dać ok. 100 zł, najtańsza porządna obudowa, np. Cooler Master Elite 3xx i już ceny są podobne :). Chyba, że przełoży kupione bebechy do starej budy. Kiedyś Palit chyba wypuszczał Radki 4850 z DDR5 (tak mi się wydaje) :). Jeśli autor tematu byłby skłonny zaczekać, to trochę zaoszczędzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bicia przyznaję się że producenta nie zapisałem (głupi, głupi, głupi !) jednak jestem niemal pewien, że gigabyte ii chłodzenie bodajże od Zalmana.

Co do zasilacza nie wiem, ale jako że wyceniony na 215 był to podejrzewam, że GPS niestety.

EDIT: No i co do przekładania do starego pudła, za małe ono ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radków 4850 na ddr5, to swego czasu takie karty były. Powiem więcej, jezeli cena byłaby atrakcyjna(tzn niższa od hd 4870, czyli poniżej 450 złotych) to się opłaca ta karte kupić.Co do zasilacza - jeżeli ten "szefu" jest z serii gps to odradzam( dosyć głośne i ponoć zdarza się że pada linia 12v).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm hm, no ten radek kosztuje 420 więc chyba cąłkiem niezle, a jego odpowiednik w ddr3 w tym samym sklepie jest za 399.

Zmartwiłeś mnie z tym zasilaczem, no ale zobaczę jeszcze co robic :)

Jeżeli to rzeczywiście jest radek 4850 na DDR5 - za taka kasę to się go opłaca kupić. Po konkretnym oc ta karta dorówna wydajnością hd4870( czyli klasa wyżej :smile:) . A co do zasilacza - to niema czegoś innego w tym sklepie? Konkretnie chodzi mi o "inną" firmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak modecom feel 3 za 169, z tym że ani on nie polecał ani ja nic dobrego o tej serii zasilaczy nie słyszałem.

A zasilacz to musisz w tym sklepie kupować? Ostatecznie to ten "szefu" może zostać, chodź jak pisałem wcześniej mogą(ale nie muszą) z nim być problemy w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na porządny sklep. Ceny niezłe, sprzęt też dość w porządku.

Zasilacz weź jakiegoś Fortrona GLN, ewentualnie Corsaira 400W.

Co do HD4850 - wersje DDR5 oferował tylko Palit i Gainward, firma należąca do Palita. AMD się wkurzyło (bo HD4870 przestał być opłacalny) i przestało dostarczać im swoje procesory graficzne, co zakończyło współpracę między tymi firmami. Informacyjnie - ostatnie serie tych kart były dość awaryjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak modecom feel 3 za 169, z tym że ani on nie polecał ani ja nic dobrego o tej serii zasilaczy nie słyszałem.

Dobrze, że koleś był fair i zasugerował jak sprawa się ma. Są tacy którzy podczas takiej rozmowy rozpoczynają rozmaite manewry w stylu - ten zasilacz to jest w sumie ok :) - w celu opróżnienia sobie zaplecza z zalegającego towaru. Przyzwoicie i atrakcyjnie cenowo prezentuje się ten model:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7368

sprzęt jak najbardziej ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...