Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

samael16

Modernizacja co o tym sądzicie

Polecane posty

Witam.

chcę zmodernizować mój komputer, oto co posiadam:

Procesor--------------- Athlon 7750 BE AM2+

Karta graficzna------- Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=17861

Zasilacz--------------- Chieftec 600W [CFT-600-14CS]

Karta dźwiękowa na- Creative Sound Blaster X-Fi Titanium (PCI-e)

Dyski------------------ Seagate 750GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12 [sT3750528AS]

------------------------ Western Digital 1.5TB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD15EADS]

Chłodzenie----------- Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2 CPU

Monitor--------------- Sony GDM-FW900 1980x1200

Potrzebuję:

Chłodzenie GPu----- Arctic Cooling Accelero Twin Turbo czy Scythe Musashi SCVMS-1000

Jaka najlepsza pasta i klej termoprzewodzący?

Co myślicie o takim nagłośnieniu przy pokoju o wymiarach 5x6m, i chciałbym kupić głośniki Creative Inspire 7.1 T7900, czy przy tej karcie dźwiękowej zapewnią dobrej klasy dźwięk dla filmów na BD i gier i troszkę muzyki.

I tutaj mamy ostatnie czego szukam, czyli płyta główna na AM2+, oraz ram 2x2GB, jaki zestaw polecacie +/- tysiąca za płytę i kości.

Dla gracza, bardziej opłaca się system 64 czy 32bity win7?, Co prawda zakładam, że to mój ostatni komp dla XP i nie będzie modernizowany, tak samo jak ten który posiadam na voodoo 5 5500 PIII 1,4 GHz na 98, przed przejściem na win7, kiedy złoże nową maszynę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na twoim miejscu zrezygnowałbym z nowego chłodzenia GPU , ponieważ Vapor-X jest bardzo wydajne i to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Co do pasty termoprzewodzącej polecam Artic Silver 5 albo Zalman STG-2. Obie bardzo dobrej jakości. Co do modernizacji to proponowałbym rozwiązanie AM3 i takie komponenty, łącznie z wymianą procesora na wydajniejszy:

Procesor: AMD Phenom II X3 720 - 439zł

Mobo: Gigabyte MA770T-UD3P - 290zł

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 250zł

Wyjdzie 979 zł i komputer będzie wydajniejszy. To moja propozycja, ale polecam poczekać na opinie osób które "rządzą" w tym temacie. Tu są panowie lepiej obeznani i Oni Ci doradzą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z rybą zgadzam.a co do nagłośnienia jak chcesz osiągnąć super efekty to zapomnij to nie ta liga.karta dźwiękowa ok.system x64 i win7 jak najbardziej sprawuje się bardzo dobrze.

a co do zmiany chłodzenia na twoim radku to w grę wchodziła by tylko woda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw kolega powyżej zaprezentował. Od siebie dodam iż można zaoszczędzić nieco na zasilaczu:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2422

a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na zakup 4890:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18095

szczególnie jak masz zamiar trzymać go dłużej bez upgrade'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor, i resztę już mam, więc wymiana odpada, komp ma być na max 7 miesięcy, potrzebuję tylko płytę główną i pamięć. Potem, ten zestaw zostanie uznany jako zabytek, zainstalowany XP i dołączy do poprzedniego opartego na PIII 1,4GHz, i voodoo 5 5500 i wini98.

Tak więc potrzebuję odpowiedniej płyty głównej, wydajnej i stabilnej.

Po głośnikach nie spodziewam się cudów, ale jedyna alternatywą jest tylko CREATIVE GIGAWORKS s750, a przy tak małym pomieszczeniu raczej nie wykorzystam ich potencjału, więc bardziej opłaci mi się chyba kupić T7900.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Bronex94:

Ja wiem, ze Ty chcesz zeby wszyscy czekali dopremiery nowych Radkow 5xxx, tyle ze jak wyjda Radki to pare miechow pozniej GFoce 3xx, a potem Core i9, a potem cos jeszcze i najlepiej jakby tego kompa kupic za 10 lat to Ci go ludzie za darmo beda dawali, bo im bedzie w domu gracil...

Rozumiem, ze nowe karty wyjda to spadna troche ceny starszych, ale nie mysl sobie ze spadna jakos drastycznie (gora 20% z obecnej ceny).

Ja podam przyklad mojego 9600GT, a mianowicie okolo 1.5roku temu kupilem go za 340zl, a teraz ? Moge dostac takiego samego w tym samym sklepie za 380............., a w miedzy czasie wyszlo tyle nowych kart graficznych, ze nawet mi sie niechce wymieniac...

Ja rozumiem, ze waluty sie podniosly itd., no ale wiesz uzywam karty 1.5roku, a ona zamiast tracic zyskuje na wartosci :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, ale sytuacja wygląda następująco, co pozwoli wyjaśnić pewne niedociągnięcia.

Po pierwsze to co podałem, że posiadam, to znaczy, że jest fizycznie w moich łapach i nie podlega modernizacji, procek mam od momentu ich premiery, a kartę wygrałem.

Chcę kupić nową płytę główna, ponieważ moja nie obsługuje am2+, tylko am2, i mam jedynie 2x1GB goodramy.

Po zakupię, brakujących, części ten komputer ma wystarczyć na max 7 miesięcy, ponieważ, wrócę wtedy do kraju i wolę złożyć komputer tutaj, bo taniej wyjdzie i przynajmniej łatwiej kupić części, po okresie 7 miesięcy, win 7 powinien przeżyć swoją młodość i dostać łątki, czyli stać się systemem idealnym dla gracza, bo już teraz jest nieźle, ale na razie testowałem tylko wersję 32 bitową, tak więc w przyszłości będę musiał rozważyć jeszcze kwestię jaki system dla gracza, ale cóż tym się zajmę za te 7 miesięcy, oraz zaczną pojawiać się gry na directx 11 wtedy dopiero kupno odpowiedniej karty będzie miało sens.

Po powrocie komputer, zostanie uznany jako antyk i ostatni krzyk techniki z windowsem XP 32 bit na pokładzie, i będzie służył do gier które nie pójdą na win7, tak samo jak mój poprzedni komp na PIII 1,4Ghz i voodoo5 5500, będą pięknie czekać, abym na nich zagrał, a do nowego systemu kupię już nową maszynę albo na icore albo am3, ale o tym zadecyduje przyszłość tych platform, tak więc chcę zapewnić sobie solidną płytę główna i pamięci aby nie stanowiły wąskiego gardła dla reszty cześć.

I właśnie jakie polecacie głośniki 7.1, bo znalazłem tylko te 2 modele od creativa, biorąc pod uwagę metraż mojego pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że porządne 5.1 wystarczą.

Creative Gigaworks Progamer G500 - http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...amp;&f=more

Ma je mój kolega i kiedy da na maxa to cała chałupa się trzęsie :) Możesz podgłaśniać osobno subufer , tylne głośniki , przednie albo ogólnie wszystkie. Są duże i dobrze wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 5.1 miałem co prawda logitecha z5500, ale już zdechł po 4 latach pracy, dzięki podlewaniu kwiatków, przez przypadek mam rozlała wodę na głośniku niskotonowym ale jednak oglądam filmy na BD i HD-DVD, tak więc przydało by się coś większego, szczególnie, że mamy też na DVD dd i dte -ex, ale logitech miał za dużą moc jak na mój pokó cały czas jechałem na jakiś 30% mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz kasę to bierz g500 przy dobrej karcie dźwiękowej (a taką masz) i przy dobrym ustawieniu słychać je na 0,5km a jak masz jeszcze więcej kasy to te http://www.capslock.pl/produkty/glosniki_c...s_s750_thx/1496 a co do kubatury mieszkania /pomieszczenia możesz brać -tym się nie przejmuj

a co do za dużej mocy to przy głośnikach komputerowych nie ma mowy o tym ja w takim samym pomieszczeniu miałem ustawione 5 kolumn estradowych po 4x 600w i jeden sub 300w w tedy to była za duża moc a s750 i g500 to już głośniki z kopniakiem które się opłaca brać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie G500 to klasa sama w sobie. Używam je z X-Fi i jestem w 100% z nich zadowolony. Sprawdzą się zarówno w grach, filmach itd. A jak je rozkręcisz na max no to na bank rodzinka będzie stała w kolejce przed drzwiami pokoju z błogim lamentem o ciszę :) Dorwałem je w MM za bodajże 520zł...Także można je w przyzwoitej cenie zauważyć a wtedy to już jest zestaw właściwie nie do pobicia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g500 biją tylko s750 ale różnica w cenie jest dosyć pokaźna no ale jedne i drugie są z rodzi pro i są jak wspomniałeś(wwl1) klasą samą w sobie. te głośniki zapewnią ci wrażenia przy graniu czy też oglądaniu filmów.a jak znasz się trochę na lutownicy i masz w pobliżu sklep elektryczny i mają tam kable do kolumn estradowych to polecam wymienić ale nie jest to konieczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...