Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczurek89

Co o tym sądzicie...

Polecane posty

Krótko, czy wszystko pasuje i czy to sensowna konfiguracja. Zestaw przede wszystkim do grania w 1280x1024 ( najlepiej w full detalach ) i renderingu grafiki 3D. Jedziem z konfigiem:

*AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

*Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

*PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

*GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

*OCZ ModXStream Pro 500W

No i teraz proszę o opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko ok. Proce by trzeba trochę podkręcić bo na razie nie wszystkie gry korzystają z więcej niż 2 rdzeni a nawet jeśli tak to i tak lubią wyższe taktowania. Można też zainwestować w 4 rdzenie bo za jakiś czas to się opłaci. Sam nie zmieniał bym procesora na 2 rdzenie bo to już teraz mało, 3 mogą być niezłym kompromisem między ceną a wydajnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Krótko, czy wszystko pasuje i czy to sensowna konfiguracja. Zestaw przede wszystkim do grania w 1280x1024 ( najlepiej w full detalach ) i renderingu grafiki 3D. Jedziem z konfigiem:

W takich programach ilość RAMu karty graficznej ma znaczenie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem zdania, że na grafie mocy nigdy za wiele, szczególnie jak się ma przyzwoity procek a cena między konstrukcjami jest na tyle mała, że ewentualne dołożenie do mocniejszego wariantu nie będzie stanowiło problemu. Poza tym gry mają to do siebie, że ich wymagania nie maleją a wręcz przeciwnie rosną. Do tego taki radeon jak ten:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18095

posiada autorski system chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odblokowywaniu rdzeni w Phenomach II nie wiedziałem. Dzięki za info. Nie ma co kupować HD4850 do takiego proca bo może kolega zmieni także monitor. Bo do tej konfiguracji to by się Full HD przydał(1GB na karcie). Możesz też kupić wersje karty Toxic, Atomic lub Veapor od Sapphire. Do renderingu 3D może się też przydać wersja 2GB Veapora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...