Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

domen

4850 czy 4770 z athlonem 64 X2 5600+

Polecane posty

Cześć Wam.

Mam procka Athlona 64 X2 5600+ BOX (AM2)

płyte główna Gigabyte GA-M56S-S3 nForce 560 Socket AM2

no i do tego grafike Geforce 8600 GT 512 MB DDR3/128 bit.

oraz markowy zasilacz 500W 80+

Chciałbym wymienić grafike(i tylko grafike) na coś nowszego.Myślę nad Radeonem 4770 oraz Radeonem 4850 1 gigowym bądź 512 mb.

Słyszałem że najlepszym wyjsciem w mojej sytuacji jest kupno 4770 ponieważ np 4850 nie pokazałby całej siły pod moim procesorem.Ale czy pokaże mniej możliwosci niż spełniający swe zadanie w 100% 4770?

Co bedzie jesli kupie 4850 1gb? Wyjde na tym gorzej niż na 4770? Czy procesor bedzie sie przez mocniejsza grafike grzał czy cos w tym stylu?

Czy w grach wyjde lepiej na 4850+ mój procek czy 4770 + mój procek?

Nad wymiana procesora i płyty głównej pomysle dopiero za rok, ale chciałbym juz wtedy miec mozliwie najmocniejsza karte mającą sie dobrze z moim obecnym procesorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4850 jest obecnie nieco tańszy jak i wydajniejszy. 4770 dopiero po o/c może się równać z 4850 tyle że o/c tak samo możesz wykonać na 4850 tym samym uzyskując wyższą wydajność. Dobrym wyjściem do obecnej konfiguracji będzie ten radek:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=8529

sprawnie i przystępnie cenowo. Mocnej karty, która się sprawdzi dopiero za rok przy następnym upgrade nie ma co teraz kupować ponieważ za taki rok będzie już zwyczajnie za słaba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zasilacz Tagan. Chciałbym wydać na to od 400 do 700 zł. Wiecie zawsze jest szansa wybulic 100-200 zł wiecej z jakiegoś źródła ale powiedzcie mi jak mocniejsze karty niz 4770 będą sie miały z moim procesorem? Czy karty te nie będą sie nudziły a procek bedzie nawijał za dwóch? Chodzi mi o to czy np 1 gigowy 4850 bedzie miał sie dobrze z moim prockiem i czy wpólna praca nie bedzie zakłócana "czyms" dlatego ze karta jest za mocna w stosunku do procka?

Nigdy sie nie bawiłem w podkręcanie i zbytnio sie na tym nie znam póki co:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko jedną rzecz.

Jeżeli planujesz grać np w GTA IV, to polecam 4850 w wersji z 1GB pamięci, ponieważ jest to jedna z niewielu gier, w których rzeczywiście rozmiar pamięci ma znaczenie.

Na moim 512MB przy włączeniu wszystkiego na maksa.. nie mam bardzo dużej części tekstur :laugh: Procek radzi sobie bez problemu (E5200 puszczony na 3,9Ghz), z RAMem też problemu nie ma (4GB), natomiast VRAMu jest po prostu za mało.

Swoją drogą 4850 to taki mały i bardzo tani potworek, który ciągnie mi Crysisa na Ultra High bez zwolnień czy zacięć = bardzo warto go kupić, tym bardziej że jest tańszy od 4770 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...