Skocz do zawartości

Niedzialajace wentylatory RTX 4070


Kolnid

Polecane posty

Cześć,

Ostatnio zauważyłem spadek wydajności w działaniu PC. Okazało się ze przestały mi działać wentylatory w karcie graficznej. Załączam zrzut z HWMonitora.

1. Jak sprawdzić czy karta graficzna nie została uszkodzona?

2. Czy wentylatory wymieniają na gwarancje? PC kupowany rok temu - powinna być jeszcze aktywna.

3. Jak przełączyć kartę graficzna na ta z procesora? Ryzen 5 5600. ASUS TUF Gaming B550-Plus. Jak wypiąłem kartę graficzna i monitor podłączyłem do płyty głównej (gniazdo displayport) to monitor nie wykrywa sygnału i ekran jest pusty.

Z góry dzięki za pomoc.

HW monitor.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam ze te temperatury nie sa wysokie i wentylatory mogly sie nie uruchomic. Na procesorze mam max 66 sropnie to tez nie duzo. Za to uzycie pamiecie 99-100% 32gb ram. To chyba za duzo jezeli nic nie jest uruchomione tylko google chrome. Jakies porady? Jak to zdiagnozowac i naprawic?

Powodem mogła być mnogość aplikacji OmenInstallMonitor.exe.

Nie wiem czy to wirus to spowodowal czy jak sie tego tylko namnożyło. Na razie wygląda ok, ale jak macie jakieś zalecenia co zrobić to byłbym wdzięczny.

HW monitor 3.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś oprogramowanie od HP. Najprościej to po prostu usunąć, chyba, że z tego korzystasz.

Żeby zabić program otwórz wiersze polecenia z uprawnieniami administratora (Start -> w wyszukiwarce wpisz Wiersz polecenia, kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Uruchom jako administrator). W oknie, które wyskoczy wpisz

taskkill /F /IM OmenInstallMonitor.exe

i naciśnij Enter. To powinno zabić wszystkie instancje tego programu. Potem przejdź do apletu Dodaj lub usuń programy i znajdź tam rzeczy związane z Omenem (będą zaczynały się od Omen) i je usuń. Najpewniej winny jest Omen Gaming Hub, ale usunąłbym wszystko jak leci, bo oprogramowanie HP jest straszne.

 

I dalej – ten procek nie ma karty zintegrowanej, więc nie ma prawa ona działać. A co do wentylatorów na GPU, to możliwe, że nie załączają się ze względu na niską temperaturę, do sprawdzenia po tym jak uporasz się z oprogramowaniem HP.

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 6.07.2024 o 11:41, Kolnid napisał:

1. Jak sprawdzić czy karta graficzna nie została uszkodzona?

Odpal grę pograj trochę i zobacz w hwinfo czy prędkość wentylatorów się zmieniła. Dzisiaj karty graficzne bez znacznego obciążenia nie uruchamiają wentylatorów, nie są aktywne a karta jest chłodzona pasywnie czyli przez radiator. Jak masz przełącznik na GPU to możesz ustawić tryb cichy lub wydajny co wpływa na pracę wentylatorów.

W dniu 6.07.2024 o 11:41, Kolnid napisał:

2. Czy wentylatory wymieniają na gwarancje? PC kupowany rok temu - powinna być jeszcze aktywna.

Tak gwarancja obejmuje również wymianę wadliwych wentylatorów

W dniu 6.07.2024 o 11:41, Kolnid napisał:

3. Jak przełączyć kartę graficzna na ta z procesora? Ryzen 5 5600. ASUS TUF Gaming B550-Plus. Jak wypiąłem kartę graficzna i monitor podłączyłem do płyty głównej (gniazdo displayport) to monitor nie wykrywa sygnału i ekran jest pusty.

Ten procesor nie posiada zintegrowanej karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...