Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

9800 GT w SLI czy nowa grafa?

Polecane posty

Zastanawiam się nad dokupieniem kolejnej GF 9800 GT do swojej maszyny. Czy to dobre posunięcie czy lepiej kupić coś innego? Kartę kupiłbym po premierze nowych kart ATI i Nvidia. A najważniejsze czy zasilacz z sygnaturki pociągnie dwie karty z małym OC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że zawsze lepiej sprzedać starą grafę i dokupić lepszą z tego względu, że nie wszystkie gry obsługują SLI. Poza tym zasilacz 400W do dwóch kart to trochę mało, więc przydałaby się zmiana, do tego może po prostu nawet nie odpalić. Dlatego polecam sprzedaż posiadanej grafiki i kupna czegoś lepszego, przykładowo HD4890 czy 4870, ewentualnie czegoś od NVidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fortron jest dosyć mocny. Zasilacz który obecnie posiadasz jest zdolny trzymać naprawdę niekiepskie konfiguracje. 29A na linii 12V do tego należyta jakość komponentów robi swoje. Ile Ci wciągnie wypasiony konfig z taką 260-tką na pokładzie? Max 320W w stresie po niezlym o/c procka? Tyle to ten zasilacz wytrzyma na spoko. Możesz śmiało wsadzić 4890 + mocny CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczyłem sobie ile ten komp na pełnych obrotach ciągnie i wyszło mi, że max 340W. Przyjąłem, że sprzęt jest po OC z sygnaturki. Także najpierw może zafunduję sobię GTX 260 a potem może E7400 lub E8600 :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze. Dwie karty w SLI to przyrost max. ok 40% w stosunku do jednej karty. Zmienianie Twojego Quada z 12mb cache na E8500/E8600 to szczyt głupoty. Gwarantuje Ci, że jeżeli tak zrobisz to jeszcze zatęsknisz za Q6600. Poza tym nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz jeżeli myślisz, że sprzedasz tego proca za 800zł i do tego używanego. Najmocniejszego Quada extreme kupisz za mniej niż 1000zł więc o czym w ogóle mowa ;) Nad procesorem sie nawet nie zastanawiaj tylko zbieraj na mocniejszą karte i zasilacz bo:

po 1: jest to wydajniejsze niż SLI

po 2: jest to mniej prądożerne niż SLI

po 3: najzwyczajniej w świecie Twoja płyta nie obsługuje SLI :)

W ciągu miesiąca powinny pojawić się nowe AMD HD5850/5870 (wg. producentów podwojona wydajność w stosunku do starszych kart HD4850 i HD4870) cena powinna oscylować pomiędzy 500, a 800zł a wydajność będzie nieporównywalnie wyższa od 9800GT, GTX260 core216 czy nawet HD4890. Do tego mocniejszy, również markowy zasilacz (ten Twój Fortron jest świetny ale przy nowych Radkach nie da rady). W podobnej cenie do wyboru: Pentagram CAV 500W, OCZ StealthXStream 500W, Fortron 500W (230zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie :happy: Skoro ten mój proc jest taki super to go zostawię :happy: Ale i tak może za ponad rok będę zmieniał kompa to po co mi cztery rdzenie? Przynajmniej lepszą grafę sobie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cravencod dobrze zauważył - Twoja płyta posiada 1 x PCI Exprees x16 więc SLI odpada ;)

A zmiania procka z 4 na 2 rdzeniowca to w tym okresie bezsens. Lomelindi wymienił kilka gier które wykorzystują 4 rdzenie a takich gier będzie przybywać więc nie zmieniaj procka , lepiej zainwestować w zasilacz i grafikę , o wiele lepiej na tym wyjdziesz niż na zmianie procka i karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl1

Zaoszczędzona w ten sposób kwota będzie niższa niż poniesione, podczas wymiany, koszty. Czytałem kiedyś taki artykuł (nie potrafię teraz powiedzieć gdzie dokładnie), w którym wyliczono, co prawda w odniesieniu do amerykańskich cen energii, że w ciągu przeciętnego życia komputera - 2 lata, zaoszczędzone pieniądze nie zwróciły różnicy w cenie. Wniosek wyciągnięto taki, że bardziej energooszczędne części opłaca się kupować tylko podczas zakupu nowego kompa. Wymiana tylko ze względu na oszczędność energii dawała skutek odwrotny do zamierzonego. Wyjątek stanowią maszyny chodzące na okrągło pod maksymalnym obciążeniem, np. serwery sieciowe. Ale w przypadku domowego kompa i tak procesor przez większą część czasu jest w trybie idle. A wtedy różnice w "spalaniu" jeszcze bardziej się zacierają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten procesor może zostać, nie jest to co prawda szczyt marzeń overlockera ale może zostać a przy tym zapewni przyzwoite wsparcie dla karty graficznej. Lepiej kasę dołożyć do lepszej karty graficznej. Z tymi rachunkami to u nas bywa rożnie, często do faktycznego zużycia doliczane są rożne opłaty takie jak np opłata prognozowana, którą chcesz czy nie chcesz musisz zapłacić, pomimo, że nie zużyłeś tejże energii...Taki to jest swoisty haracz dla Zakładu Energetycznego. Także jesteśmy specyficznym ustrojem pod wieloma aspektami, ale to już rozmowa na inny temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor dobrze się kręci. Na tych pamięciach stabilnie działa na 3,4 GHz. Ale do rzeczy. To jaka karta by pasowała do mojego sprzętu? GTX 260 czy może coś mocniejszego? Tylko w rozsądnej cenie :happy: Od razu mówię, że jak będę coś zmieniał to po premierze nowych kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...