Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Haufos

Dobra karta pod AGP.

Polecane posty

Edit: Dowiedziałem się nowej rzeczy o moim kompie i treść tematu musi ulec zmianie :P zapraszam na dół tematu.

Witam!

Chciałem zapytać o najbardziej opłacalną, a zarazem wydajną kartę graficzną pod AGP. Nie znam się na tych kartach, a przewodnik po sprzęcie nie obejmuje najnowszych Radeonów... Piszcie, czy np. Rad 3850 jest dużo gorszy od serii 4xxx (a w efekcie mniej opłacalny), która karta z najnowszej rodziny jest najciekawsza etc. Najchętniej porównałbym to sobie na wykresie pokazującym jak dobre karty pod AGP spisują się w grach, ale niestety nic takiego nie znalazłem... Tak więc proszę was o pomoc.

Moja aktualna karta graficzna to Radeon x1600 Pro.

PS. Nie mam możliwości przejścia na PCI Express ze względu na oszczędności. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podania konfiguracj, procesor pamiec, zasilacz. Malo ktory komputer oparty na plycie ktora ma AGP, nadaje sie dla tak mocnej karty jak 3850, zeby taki zakup mial jakis sens powinienes miec co najmniej Athlon'a 64 taktowanego jak 3800+ lub P4 3,6GHz, 2GB pamieci i solidny zasilacz. HD4650 bedzie mial mniejsze wymagania ale wszystko zalezy od tego co masz. Dodam ze za 500zl mozna juz powaznie zmodyfikowac komputer i otworzyc sobie droge na dalsze tanie efektywne zmiany konfiguracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moja konfiguracja po krótce to: Pentium d920@3.2GHz, Ram 4GHz Corsair 800MHz, Zasiłka Chieftec 560W. Myślę że spełniam Twoje wymagania :) Tak więc co się lepiej do tego nada?

A i dzięki za szybkie odpowiedzi :D

Edit: Aha a co z nowością, Radeonem 4670? PowerColor niedawno wydał... Wiecie coś o niej? Pytam, bo to najdroższa karta pod AGP (i to zdecydowanie, ok. 500zł), ale cena nie zawsze idzie w parze z jakością :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sapphire 3850 i bardzo sobie chwalę. Używam komputera przede wszystkim do pracy, ale okazjonalnie też gram, w rozdzielczościach do 1024*768 bo na biurku ciagle mam stary 17'' CRT. W moim przypadku nie widziałem sensu zmiany całej, działającej ale dość mocnej platformy (kręcony AMD X2 @2,53GHz i 3GB ramu), skoro słabowała tylko karta grafiki (Radek x800). Muszę przyznać, że na obecnej konfiguracji w podanych rozdzielczościach udało mi się pograć komfortowo we wszystko co chciałem. Najbardziej sprzętożerna gra jaką mam to GTA IV i dała się ukończyć bez nerwów :)

Dlatego jeśli masz w miarę mocną platformę pod AGP i nie zależy ci na grze na maksa w HD to możesz inwestować w 3850. Jeśłi jednak platforma jest słabsze i grafika miałaby się krztusić, to lepiej dozbierać i powoli przenosić się na PCI-E...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt mam, wydaje mi się, na mniej więcej podobnym poziomie jak Ty. Ostatnio jednak kupiłem nowy monitor (22" iiyama), i na mniejszych rozdzielczościach gry wyglądają znacznie szkaradniej niż na moim poprzednim 17" CRT. Jednak na razie wszyscy polecają mi tą kartę, więc na pewno się nią zainteresuję.

Pytanie tylko, czy jest jeszcze jakaś lepsza, a zarazem równie lub tylko trochę mniej opłacalna karta pod AGP? Bardzo mi zależy aby była możliwie mocna bo tą konfigurację chyba będę miał do czasu przeprowadzki na studia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D920 to wyjatkowo slaby uklad, nie dorownuje najwolniejszym wspolczesnym, a nawet pochodzacym z tamtego okresu Athlonom 64 X2, wiec inwestycja w 3850 ci sie nie oplaci, ale mniejsza z tym narazie. Wazniejsza sprawa to plyta, widze ze dodales jej nazwe do sygny, myslalem ze masz jakas hybryde od ASR{D920/DDR2 i AGP na to wskazywaly}, jezeli to P5VD2 MX to ta plyta ma PCIE nie AGP, wiec sprawdz dokladnie, jezeli to ten model to wystarczy kupic PDC i karte klasy 9600GSO i grasz we wszystko, nie wydajac wiele wiecej niz palnowales lub tyle samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedniego posta - Pzkw

:o na pewno nie pomyliłem się z płytą... Już wcześniej przeglądałem internet aby sprawdzić, czy na pewno mam AGP ale wszystkie tematy które czytałem mówiły, że tak i nie spotkałem się z żadną wersją mojej karty graficznej pod PCI-E...

W takim razie zapytam się tylko, jakie byłoby największe zwiększenie wydajności mojego komputera kosztem do 500zł? Aha i sorry za wprowadzenie w błąd... :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Asusa widnieje opis mobo:

http://pl.asus.com/products.aspx?modelmenu...l3=310&l4=0

w którym jest wymienione złącze PCI-E x16 potrzebne do montażu kart przystosowanych do tego standardu. Co więcej karty z 1600Pro na pokładzie jak najbardziej występowały również w wersji pod PCI-E:

http://ixbtlabs.com/articles2/video/rv530-2.html

http://www.hisdigital.com/pl/product2-200.shtml

także jeżeli to jest ta płyta to masz PCI-E. Wracając do tematu do tego procesora najlepszym wyjściem byłoby coś z 1950 np:

http://www.allegro.pl/item718536882_bcm_sa...dr3_256bit.html

Szybsze konstrukcje po prostu będą się marnować. Resztę kasy lepiej zachować na przyszły upgrade. To wszystko oczywiście przy założeniu, że mówimy o tej samej mobo i Asus nie wyciął jakiegoś "tajnego numeru" wypuszczając płytę z AGP :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ech, jeśli tak to pozostaje mi wymiana również procesora, ponieważ chcę jednak pogrywać w najnowsze na sensownych detalach niskim kosztem... Czy połączenie PDC 5200/5300/6200 + GF 9400 GSO jest sensownym połączeniem, czy procesor będzie się nudził?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum? Hmm, wolałbym aby proporcje były mniej więcej równe, lub aby karta była trochę lepsza... Czy nieco droższy GF 9600 GT byłby w stanie w pełni obciążyć PDC 5300? Bo, jak już mówiłem, zależy mi żeby zakupiony zestaw był wyważony optymalnie i żeby z pary proc-karta g. żaden się nie nudził...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta obsluguje jedynie Pentium Dual Core serii E2XXX, mozna ciagle je kupic, doradzam E2220 i Asus 9600GSO 384MB DDR3{jedyny powszechnie dostepny z tej serii}, ale jak kupisz nowego, nieco chudszego 9600GSO 512 DDR3{np firmy Palit, ktory ma najlepsza cene z tych "nowszych" modeli} to dramatu nie bedzie. 9600GT tez mozesz wziac jak wystarczy, ale nie zobaczysz wiekszej roznicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Kolejna rzecz, której się dowiedziałem o mojej płytce głównej... Tym razem zła wiadomość :(. W takim razie na 90% kupię sobię PDC 2220 i GF9600GSO. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia :) Jednak prosiłbym aby nie kasować go z bazy danych bo za jakiś czas może mi się znowu przydać. Jeszcze raz wielkie dzięki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartym rozważenia byłby jeszcze C2D w 65nm. Można je w przystępnych cenach dostać na Allegro. +/- 200 zł i można mieć taki procesor. Jak będziesz kupował tego GSO to zwróć uwagę na ilosć procesorów strumieniowy, żeby było 96, 192 bit i 384MB RAM - więcej wydajności z pewnością nie zaszkodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe GSO/G94 sa dostepne powszechnie tylko w dwoch wersjach 512MB i 1024MB, wiec nie pomylisz ich ze starym modelem 384/768{byla jedna wersja 512MB od Asus'a ale tylko na pamieciach DDR2}. Jezeli nie trafisz tych resztek Asus'ow GSO 384 i nie starczy na GT to jak wspominalem GSO 512 DDR3 dramatem nie bedzie, wydajnosciowo to konkurent 4670{takze wart uwagi,cichy,oszczedny, dosc podatny na OC, zgodny z DX10.1} wiec duzej roznicy nie ma, da sie je podkrecic, ekstra pamiec tez nie szkodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

96-strumieniowe będą wydajniejsze przy takiej samej cenie. Dla karty graficznej dodatkowa porcja wydajności z pewnością się przyda. Lepiej zakupić coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18112

Allegro:

http://www.allegro.pl/search.php?string=96...9&country=1

do tego jakieś C2D. Ewentualnie jakby kasy starczyło to warto dołożyć do 4730 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...