Jump to content
Klaudor

Rower na co dzień

Recommended Posts

Temat rzeka, ja bym patrzył przede wszystkim na wagę. Rower bez dodatkowego wyposażenia nie powinien ważyć więcej jak 13 kg, choć pewnie niejedna osoba tutaj napisze, że goły, aluminiowy gravel waży przecież lekko powyżej 10 kg.
Co do siedzeniacw pozycji wyprostowanej to jest to, że tak powiem temat ważny, bo naroslo wokoło niego wiele mitów.
Generalnie zupełnie wyprostowana sylwetka sprawdza się tylko przy tzw jeździe po bułki na rowerze miejskim, gdy dystans to 5 km. Nie dość, że ciężar ciała spoczywa głównie na miednicy, to jeszcze trzeba więcej wysiłku włożyć w jazdę, bo wyprostowane ciało to większa powierzchnia, więc i większy opór powietrza.
Nic nie piszesz o dystansach i o tym, po jakim terenie będziesz jeździć.
W kwestii podjeżdżania pod górę, to prostu warto nauczyć się obliczać przełożenia, choćby najprostrzą metodą, bez uwzględniania wielkości kół, a jedynie dzieląc liczbę zębów najmniejszego blatu korby przez liczbę zebów największej koronki kasety. Przykładowo mój zmodyfikowany napęd to 24/36=0,66, dzięki temu będziesz w stanie porównywać przełożenia, generalnie najlepszy współczynnik będzie w rowerach górskich, ale rasowy rower mtb, typu hard trail, czyli z przednim amorem, będzie wolniejszy na asfalcie. Generalnie prościej by było jak byś napisała więcej konkretów. 

Możesz też wziąc pod uwagę elektryczne, szczególnie jeśli potrzebujesz wspomagania przy jeździe pod górę https://www.fischer-ebike.pl/ Wiele dobrych modeli ma Fischer. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...