Skocz do zawartości
pioterrowaty

Fluid Motion Frames nie działa

Polecane posty

Witajcie!

Mam kłopot z funkcją generowania klatek, którą oferują sterowniki do kart graficznych AMD. Wiecie, są sterowniki "normalne", które tej funkcji nie mają i eksperymentalne właśnie z funkcją frame generation, którą można włączyć w dowolnej grze. I tu pojawia się kłopot: zainstalowałem te sterowniki, usunąwszy uprzednio stare za pomocą programu display driver uninstaler i postanowiłem je wypróbować przy Wiedźminie 3 z włączonym raytracingiem. Działało. Co prawda opóźnienie powodowało, że nie było to wymarzone doświadczenie ale działało. Potem, gdy chciałem spróbować włączyć tę funkcję ponownie w tej i kilku innych grach, np. Cyberpunku, już niestety nie działało. Pojawia się komunikat, że funkcja jest niekompatybilna z trybem wyświetlania gry, generowanie klatek działa tylko, gdy w opcjach obrazu ustawiony jest fullscreen (nie okno i nie okno bez ramek, tylko pełny ekran) a vsync jest wyłączony. Tak właśnie jest, a mimo to cały czas wyświetla się komunikat, że jest inaczej i generowanie klatek nie zadziała. Szukałem w internecie czy ktoś miał podobny problem i nie znalazłem. Nie wiem co z tym począć. Uznałem, że napiszę na tym forum, bo zdarzało się już w przeszłości, że ludziska pomogli znaleźć rozwiązanie.

Moja karta graficzna to RX 6700 XT, sterowniki zaś wziąłem stąd https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview - to najnowsza ich wersja, z grudnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...