Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Dolores Claiborne, Stephen King

Polecane posty

83-7359-090-0_75641_F.jpg

Od samego początku wiedziałem, co ma w tej powieści nastąpić. Nie będzie wielką tajemnicą i spoilerem, jeśli napiszę, że Dolores przyznaje się do zamordowania męża. Mimo tego, że mniej więcej wiemy jak się to wszystko zakończy, czytamy stronę za stroną bez przerwy, czasem nawet zapominając o jedzeniu i piciu. To chyba jedna z najlepszych powieści Kinga, od samego początku aż do zaskakującego zakończenia przemy do przodu poprzez strony zapominając o otaczającym nas świecie. Jest tylko Dolores i historia, którą opowiada. Smutna historia, trzeba przyznać, ale też pełna miłości i nadziei. Na plus trzeba zaliczyć to, że w całej powieści nie pojawiają się żadne elementy nadprzyrodzone. Bez nich King też potrafi zabawić czytelnika. Poza tym to jedna z niewielu, a może nawet jedyna książka Kinga z narracją pierwszoosobową. Nie dam sobie uciąć ręki za to stwierdzenie, ale nie przypominam sobie żadnej innej w której opowiadającym był jeden z bohaterów... I robi to świetnie. Ani na chwilę nie zapominamy, że jest to opowieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem bardzo dawno temu, ale o dziwi calkiem duzo pamietam z fabuly ksiazki, co nie czesto mi sie zdarza po pewnym okresie czasu ;) Swiadczy to chyba jak najbardziej na korzysc tej pozycji. Zazwyczaj nie czytam ksiazek szybko. Rzadkoscia sa dla mnie calodniowe posiedzenia przy ksiazce. Niemniej jednak ta pozycje czytalo sie tak plynie i szybko, ze przeczytalem bodajze w jeden dzien czy moze troszke dluzej. Swietna postac glownej bohaterki, ktora opowiada cala historie. Dolores to kobieta twarda i bezwzgledna, z drugiej jednak strony naprawde opekuncza nie pozbawiona uczuc. Bohaterka, pomimo morderstwa, naprawde przypada czytelnikowi do gustu (przynajmniej mi) i autentycznie mozna ja polubic. Dodac do tego nalezy, dosc ciety jezyk wystepjacy w ksiazce, ktory jeszcze bardziej podkresla charakter Dolores. Pozycja obowiazkowa dla kazdego fana Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...