Skocz do zawartości
Piorumir

Monitor do 2000zł

Polecane posty

Witam, przymierzam się do wymiany mojego 24 calowego i ponad 10 letniego monitora z TN, na coś nowego. Mniej więcej obczaiłem jak to wygląda z matrycami i wydaje mi się, że w moim przypadku dobrym wyborem byłby monitor na VA. Monitor do ogólnego zastosowania z naciskiem na gry takie jak Wiedźmin, Cyberpunk, Gothic, Metro, żadnych szybkich strzelanek online. Czasem Doom Eternal. Do monitora będzie też podpięta konsola PS4 i PS5. Dużo też korzystam z komputera nocą. Na razie upatrzyłem te 2:

https://www.x-kom.pl/p/678450-monitor-led-32-i-wiekszy-dell-s3222dgm.html

https://www.morele.net/monitor-gigabyte-g32qc-a-7861723/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=67777ea8-6f8a-ee7d-c1fb-c73aaf5f88c0

Właśnie, kolejna rzecz to wielkość, podałem 32 calowe, nie wiem czy nie za duże. Aktualnie moja odległość od monitora to około 110cm, ale w przyszłości pewnie się to zmieni, gdyż za jakiś czas czeka mnie przeprowadzka.

Więc te 2 mam na oku, chyba, że ktoś zaproponuje coś lepszego;) Czy to w 32 czy w 27 calach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Powiem szczerze, że im więcej czytam o tych monitorach tym mam coraz większy mętlik w głowie;)

Ten Dell widzę nie ma HDR, dużo stracę na tym? Obczaiłem też to porównanie https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-g32qc-vs-dell-s3222dgm/14613/24246?usage=3623&threshold=0.10

Wiem, że tam jest poprzednia rewizja tego Gigabyte, ale czerń na tym Dellu wygląda super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakiem HDR bym się nie przejmował bo te monitory nie świecą na tyle jasno by zaoferowac HDR - i tak nie będziesz z tego korzystał. Póki co nawet topowe monitory mają problem z sensownym wyświetlaniem HDR z uwagi na zbyt niską jasność. Więc to bym zupełnie olał - to czysty marketing.

Czerń w Dellu faktycznie na plus - kontrast sporo wyższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2023 o 17:22, Piorumir napisał:

A jak to wygląda jeśli chodzi o odwzorowanie barw? Ten Dell ma sRGB: 99%, Gigabyte sRGB: 121% DCI-P3: 93%. O co w tym chodzi? W tym Dellu kolory mogą być trochę gorszę?

Powyżej 100% sRGB oznacza że monitor wykorzystuje HDR. Jak nie będziesz korzystał z HDR to nie wiele zmienia. HDR w monitorach jest tragiczny i  wręcz pogarsza jakość. Chwyt marketingowy niż realne zastosowanie. Monitory nie mogą mieć dobrego HDR jeżeli nie jest ono dynamicznie podświetlone w czasie rzeczywistym.

Edytowano przez cali
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...