Skocz do zawartości
Mazori

Dysk ssd do starego kompa

Polecane posty

Witam, 

prawdopodobnie w przyszłym roku (bliżej końca) mam zamiar zainwestować gotówkę (10k+) w całkiem nowy komputer. Jednak zastanawiam się nad poprawą wydajności obecnego, leciwego już komputera. Jeżeli chodzi o hardware to jestem dosyć zielony dlatego proszę o sprostowanie mojego myślenia, jeżeli jest złe.

Myślałem o zakupie dysku ssd, które będzie zgodne z sata III i po zakupie nowego kompa dorzuciłbym ten dysk jako dodatkowy. Tylko teraz pytanie czy to nie będzie zbyt przestarzałe dla nowej skrzynki? Bo rozumiem, że w tej chwili nie mam opcji wsadzenia dysku m2 do obecnego? No i czy uważacie, że dokupienie tego dysku teraz faktycznie dużo zmieni? Myślę nad 500gb minimum, ale 1tb byłby fajny.

Wstawiam aktualne podzespoły.

 

Pozdrawiam

komp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD zauważalnie polepszy responsywność działania komputera - system i gry będą się szybciej ładować. Nie doda jednak wydajności w postaci zwiększenia liczby FPSów w grach.

Możesz kupić np. dysk Crucial MX500 1TB. W nowym komputerze również się sprawdzi. Będzie oczywiście wolniejszy niż dysk NVMe, ale nadal to dużo lepsza opcja niż HDD. W kontekście np. wczytywania gier nie ma jakichś ekstremalnych różnic względem SSD SATA i NVMe. Gigantyczne różnice można zauważyć podczas choćby kopiowania plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat wyszedł przy okazji otwartej bety Diablo IV. Teoretycznie zapowiadano, że na starszych sprzętach będzie chodziło a dla mnie było niemal niegrywalne. Tzn momentami było wszystko ładnie i płynnie po czym miałem masakryczne ścinki. Jak sprawdziłem w task menager to użycie  CPU i ram było ok, a dysk 100%. 

W każdym razie dzięki za poradę. Przyjrzę się i zakupię ten dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...