Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Itukoni

Gra na silniku Vallheru - problem z instalacją

Polecane posty

Witam! Mam pewien problem otóż razem z kumplami robię grę za silniku VH (Vallheru). Można go pobrać stąd: sourceforge.net/projects/vallheru/files/. Posiadamy wersję 1.0.9. Wybraliśmy tą ponieważ jest najnowsza i co najważniejsze, stabilna bo nie jest betą. Jest on pisany w PHP. Z czym mamy problem? Z zainstalowaniem gry. Wszystkie pliki zostały wsadzone na serwer. Silnik jest teoretycznie oryginalny, zmienione są tylko opisy klas i ich nazwy. Host to: oooowebhost. Link do gry: ragnarokproject.netne.net. Twórca który skończył z projektem dobre 3 lata temu, thindril (nie wiem czy dobrze napisałem nick) powiedział że trzeba nadać plikom odpowiednie uprawnienia przez ftp. Proszę o pomoc i z góry dziękuję oraz pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak. Opisuję na czuja ponieważ na co dzień nie korzystam z narzędzi graficznych(i windowsa) do robienia tego typu rzeczy.

Pobierz jakiś porządny program FTP np. FileZilla. Zaloguj się na serwer kliknij prawym na pliki wymienione w procesie instalacji i szukaj czegoś typu Zmień atrybuty, uprawnienia ew. właściwości->uprawnienia/zabezpieczenia (musisz znaleźć sam ;) ).

Jakie uprawnienia ma mieć każdy plik nie wiem bo nie korzystam z tego silnika.

====[edit]====

Może to Ci pomoże:

KLIK

A jak chcesz się dowiedzien czegoś o uprawnieniach:

KLIK

Ps. Kolejne posty typu "Ktoś mi pomoże???" nie zachęcają do takiej pomocy. Napisałeś topic i twoje "domaganie" się pomocy jest bezzasadne.

Ps2. Informacje o tym jakie uprawnienia miały mieć poszczególne pliki/katalogi znalazłem w Google po wpisaniu "install vallheru" i to na pierwszej stronie. Sugeruje to, że nawet niespecjalnie(albo wcale) nie szukaliście ze znajomymi rozwiązania problemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2. Informacje o tym jakie uprawnienia miały mieć poszczególne pliki/katalogi znalazłem w Google po wpisaniu "install vallheru" i to na pierwszej stronie. Sugeruje to, że nawet niespecjalnie(albo wcale) nie szukaliście ze znajomymi rozwiązania problemu.

Pozdrawiam

Mi to bardziej wygląda na to, że kolega chce zrobić grę nie wiedząc w ogóle jak. Może najpierw poczytaj jakieś książki o PHP, MySQL a później się bierz za gry? (Nawet te których sam nie napisałeś) Ja kiedyś się bawiłem trochę w VH i moim zdaniem to nie jest aż takie banalne do zainstalowania (Oczywiście jest pełno instrukcji - nawet w samym folderze silnika jest! - ale nie każdy umie czytać, nie? ). Kolejne to serwer... Po kija zakładasz na darmowym serwerze grę, która będzie na nim działać tak, że popłakać się idzie?? Darmowe serwery MySQL mają to do siebie, że albo co chwila wysiadają, albo są woooolne jak cholera. Jeżeli już chcesz mieć grę to:

-> Najlepiej sam ją napisz - będziesz wiedział co i jak

-> Naucz się chociaż podstaw języka

-> Użyj własnego kompa jako serwera (np. Apache) albo kup jakiś nie-płatny.

Ale jeżeli już chcesz to pisać i potrzebujesz tych uprawnień to masz (powinno zadziałać):

1. Ściągamy klienta FTP - polecam Total Commander bo jest banalny.

2. Instalujesz i otwierasz.

3. Klikasz jakiś tam numerek (1,2 albo 3) który ci każą.

4. Klikasz (13-nasty) guziczek na górze - Taki komputerek i folderek a nad nimi napis FTP.

5. Dajesz nowe połączenie.

6. W Sesja wpisujesz byle co np. Moja Gra

7. W nazwa hosta wpisujesz nazwę hosta (powinno być przy rejestracji serwera)

8. Użytkownika i hasło też wpisujesz i dajesz OK.

9. Klikasz "połącz" i czekasz aż się połączy.

10. Teraz jak masz wszystkie pliki na serwerze to po kolei szukasz tych co potrzebują uprawnień.

11. Klikasz takowy prawym przyciskiem (powinien się podświetlić na czerwono).

12. W menu na górze wybierasz Plik -> Zmień Atrybuty...

13. Tam wpisujesz zamiast "755" -> "777".

14. I tak dla każdego pliku który potrzebuje uprawnień :)

15. End...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zrobiłem jak mówiliście, zainstalowałem Total Commander'a, zmieniłem atrybuty wszystkiego czego trzeba było i kicha. Jeden ostatni katalog, cache, też został przestawiony na 777. Niestety, błąd. Ponieważ w środku jest tylko jeden plik (index.htm) więc zrobiłem tak że katalog ma 755 (jak na początku) a plik 777. Też kicha. To na odwrót. I znowu [beeep]. Nie wiem, może tam trzeba jakoś inaczej zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie, to nie napisałeś, z czym jest problem. Instalacja może się wykładać w różnych miejscach, z różnych powodów. Daj jakieś komunikaty błędów czy screeny.

Ja bym się zastanawiał, czy czasem nie potrzebny jest mod_rewrite, który często bywa wyłączony. Pamiętam, że bez niego nie byłem w stanie zainstalować joomli jakiś czas temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie, to nie napisałeś, z czym jest problem. Instalacja może się wykładać w różnych miejscach, z różnych powodów. Daj jakieś komunikaty błędów czy screeny.

Ja bym się zastanawiał, czy czasem nie potrzebny jest mod_rewrite, który często bywa wyłączony. Pamiętam, że bez niego nie byłem w stanie zainstalować joomli jakiś czas temu.

Wystarczy wejść na tę stronę którą podał (to nie ma brzmieć jak wrogie nastawienie - takie po prostu zdanie się ułożyło ;) ) - tam jest link "instalacja" - http://ragnarokproject.netne.net/install/i...p?step=install1

Błędy takowe:

Test uprawnień plików oraz katalogów

Zanim zaczniesz instalację upewnij się, że skrypt posiada uprawnienia do modyfikacji odpowiednich plików

Plik includes/config.php...W porządku

Katalog templates_c...W porządku

Katalog avatars...W porządku

Katalog images/tribes...W porządku

Katalog templates_c/layout1...W porządku

Katalog cache...Brak uprawnień!

Plik mailer/mailerconfig.php...W porządku

Zanim rozpoczniesz instalację, nadaj odpowiednie uprawnienia a następnie ponownie odśwież stronę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...