Skocz do zawartości
Szymon22

Wymiana CPU

Polecane posty

Witam. Chcę wymienić procesor w moim komputerze na coś lepszego. Mój sprzęt:

-Ryzen 7 2700X

-MSI B450 Tomahawk

-RAM 4x8Gb 3200Mhz (Adata 2x8 i Crucial 2x8)

-RTX 3070

-SSD Kioxia 480Gb sata i WD Black SN750 1TB

-Corsair 1200W

Jest sens wkładać tam Ryzena 7 5800x3D? Czy lepiej wymienić od razu płytę główną i ram lub zainwestować w intela 13 generacji? A może czekać na nowe ryzeny z 3d cache? Budżetu nie mam ustalonego ale tak myślę 2-3 tysiące zł. Komputer służy do grania, strimowania i renderowania więc potrzebuję mocniejszego cpu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5800X3D jest ogólnie lepszy w grach, ale oba procesory sprawdzą się z kartą RTX 3070. W grach nie powinno być różnic przy tej karcie. Może jedynie w tytułach typu CS:GO pojawią się jakieś większe rozbieżności w liczbie generowanych klatek, ale nadal będą to tak wysokie wartości, że to raczej bez znaczenia.

Musisz zdecydować ile chcesz wydać oraz jak istotne są dla Ciebie poszczególne aktywności. 5700X również zrobiłby tu dużą różnicę.

Płyta główna jest w porządku. Wystarczy tylko wgrać nowszy BIOS i ewentualnie kupić jakieś chłodzenie CPU, jeśli masz tylko to fabrycznie dołączane do 2700X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Bios mam wgrany najnowszy. Chłodzenie mam Cryorig H5 Universal. Planowałem je zmienić na coś lepszego powietrznego. Dodam jeszcze że gram w 1440p jeśli to ma jakieś znaczenie. Z aktywności to najbardziej zależy mi na graniu ale robię też streamy więc nie chcę tracić za dużo klatek przy strimowaniu cpu. Budżet do 3k zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że 5800X będzie jednak za słaby do strimowania gier? Mój 2700X niestety niedomaga i chyba bottleneckuje kartę. Często przy strimowaniu obs wywala błąd że enkodowanie przeciążone i dużo klatek tracę w grach. Może będzie inna promocja na 5800X3D albo 5900X. Na razie czekam na realizacje tego 5800X za 900zł. @Bull3t @Dirian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gry korzystają od jakiegoś czasu z 6/8 rdzeni (link), to 5800X niekoniecznie będzie najlepszym wyborem. Zresztą najlepiej sam sprawdź jak będzie wyglądać streaming z wykorzystaniem cpu i gpu. Może będziesz zadowolony z drugiego rozwiązania, a wtedy nie będziesz potrzebował kilkunastu rdzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rtv euro agd ma wywalone i nie zrealizują tego ryzena 7 5800X za 900zł bo nie mają go na stanie. xD Więc wracam do punktu wyjścia i potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji. Brać 5800X3d albo 5900x i liczyć na to że wszystko będzie działać czy wymienić płytę+cpu+ram? Pozmieniało się coś na rynku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć 5800X3D, do gier to mocarny CPU.

Natomiast streama można puszczać po karcie przez NVENC i tym samym CPU nie będzie się pocić.

 

Jak chcesz po CPU streamować plus będzie bardzo dużo renderu, no to 5900X to lepsza opcja.

 

Na Intela nie warto skakać gdy można mieć 5800X3D który w grach wymiata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...