Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adis1234

Zasilacz i płyta główna do quada i radeona hd 4850

Polecane posty

Prosiłbym was o dopasowanie do zestawu komputerowego płyty głównej i zasilacza ew. wemienienie RAMu na lepszą firmę

Oto zestaw:

Procesor: Intel core 2 quad q8200 2,33 ghz

RAM: Kingston 4096 / 800 (2 x 2048 mb), Cl 6

Dysk Twardy: Segate 320GB, 16mb, SATA II, ST3320418AS

Karta Graficzna: PCiex SAPPHIRE HD 4850 1024 mb ddr3, 256 bit

Karta Muzyczna: CREATIVE X-fi Gamer

Nagrywarka: LG GH22n530

Obudowa: Cooler master elite rc-334

Monitor: Samsung 9435N 19"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronex94 - chodzi o to że chcę dopiero co kupić :) wiem ze piszę trochę niezrozumiale :ermm:

masz już coś z tego ile masz kasy na cały zestaw ?? albo ile na samo mobo i ram

Coś koło 2500zł na samo pudło

Słaby zestaw niestety... Mam nadzieję, że go nie kupiłeś jeszcze, bo moglibyśmy Ci pomóc złożyć coś lepszego.

Zero info o zasilaczu, a to również bardzo ważny element komputera.

Jeszcze nie kupiłem i proszę pomóżcie :happy: komputer ma służyć głównie do grania w nowsze gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X3 720 Black Edition - 459 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme - 120 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB - 635 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3EG - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 33x - 149 zł

Razem : 2466 zł (esc.pl)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale tylko kosztem karty graficznej... Nie warto, większość gier i tak nie korzysta z więcej niż 2 rdzeni. A te, które korzystają, będą dobrze pracować na X3.

Zresztą jest szansa odblokować 4 rdzeń w tym procesorze! Napisz do mnie, jak kupisz, pomogę. Jest to całkowicie bezpieczne (nie tracisz gwarancji; nie spali się) i łatwe przestawiasz jedną funkcję w biosie.

W takim razie weź Scythe Katanę 3 i Gainwarda GTX 260. Jeśli i tak wyjdzie drożej, to kupuj w ESC - to solidny sklep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 będzie bardzo dobry szczególnie pod względem cena/wydajność a poza tym jak już inni trafnie zauważyli jest jeszcze zabawa z ACC. W zasadzie to taki niezły kompromis pomiędzy X2 a X4 który w dodatku może się zakończyć tą drugą opcją :) Także śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Gi3r3k złożył Ci bardzo dobry zestaw. Nie bierz grafiki z taką ilością RAMu, starczy Ci 892 MB. Zasilacz też ok. 500-600W.

W Areście ceny przedstawiają się tak:

AMD PHENOM II X3 720 BOX / 2.8 GHz, AM3 449

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P - AMD770, DDR 3 PCI-Ex, S-AM3 299

KINGSTON DDR3 4096 MB / 1066 (2x 2048 MB), CL 7 11355 312 (Goodramów DDR3 nie zauważyłem)

SAMSUNG 500 GB, 16 MB, SATA II - HE502IJ 232

PCIex GAINWARD GF GTX 260 896 MB DDR3, 448 bit, 0.8 ns 670 (od Galaxy nie było, ale ta wersja z Golden Sample jest b. dobra)

SAMSUNG SH-S223B - 22x DVDRW DL, SATA, OEM, biała 90

COOLER MASTER ELITE RC-33x 135-145

SCYTHE KATANA 3 - AlCu /6x HP, 1x 92 mm, 31 dB, AM3 119

CHIEFTEC GPS-550AB-A - 550 W 235

Suma: 2541-2551 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz przejdź się do areta z zestawem Gi3r3k i powiedz ,że chcesz taki i żaden inny i powinno być cacy a to co Ci sprzedawca wciskał to dziękuję ale moje lepsze

ORG zasilacz kiepskawy słaba linia 12v , a ram średni, reszta OK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93

Ale jak on napisze do tego Aresta i będzie chciał taki zestaw, to za te części, które będą musieli sprowadzić nie będą wołać więcej?

Jakie pamięci DDR3 z Aresta byś polecił do takiego PCta? Mały tam mają wybór, w esc.pl jest więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mają wołać więcej wydaje mi się ,że arest jest na tyle porządny że jak coś mają na hurtowni to nie będą robić problemów.

am3 jest specyficzne jeśli o pamięci chodzi towarzysz Gi3r3k będzie wiedział lepiej jakie tam wsadzić. a zasilacz od szefa to w wersji cft jak już

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieftec GPS to nie jest taka kiepska sprawa. GPS to Delta. Natomiast resztą Szefów zajmuję się Sirtec i Channel Well Technology (CWT). Well odpowiada za zabawki z przedziału CFT 650-850 natomiast Sirtec CFT 850-1200. Tak to w skrócie wygląda. Do tego Phenoma X3 720 i konfigu wszystkie w/w Szefy wystarczą spokojnie. O problemach z pamiciami DDR3 pod AM3 to już żeśmy kilka stron napisali :) Wystarczy poczytać w innych tematach a wszystko będzie jasne. Ogólnie zestaw spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

Arest to z wrocławskich, lokalnych (nie online), sklepów najtańsza i najpewniejsza alternatywa. Moje główne źródło części (a więc i moich znajomych). Nigdy nie miałem z nimi problemów. Czasami tylko kręcili nosem jak chciałem sprowadzić coś ekscentrycznego;) Ale zawsze dawało się ich w końcu przekonać.

wwl1

Faktycznie, własną krwią i potem;) napisaliśmy całą epopeję. Tylko, że nic z tego nie wynikło, bo żadna ze stron konfliktu;) nie przekonała drugiej. I w rezultacie po przeczytaniu tego wszystkiego dalej nic nie wiesz;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi

Myślę, że tak źle jednak nie jest :) Bowiem naświetliliśmy nieco problem pokazaliśmy na czym on polega itd, pokazaliśmy też iż z niektórymi modułami mogą być problemy np od OCZ serii Platinum czy Reaper. Poza tym poruszyliśmy zagadnienie co w takich razach jest zazwyczaj winowajcą itd i jak mniej więcej trzeba postępować. Także dla zwykłego użytkownika który nie jest w to wszystko wtajemniczony z pewnością kilka ciekawych zdań się znajdzie :)

EDIT: a że siebie nie przekonaliśmy :) cóż mówi się trudno w każdym razie my sobie poradzimy ważne, żeby inni z tego skorzystali. Zazwyczaj w takich razach jest tak, że prawda leży po środku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...