Skocz do zawartości
Klaudor

Jaki aparat do nauki fotografii?

Polecane posty

Witam, pomyślałem że w życiu spróbuję fotografii i za pewne jak wszyscy się spodziewają, przychodzę z pytaniem jaki aparat powinienem na totalny początek wybrać? Co rozumiem przez totalny początek? moja styczność z aparatami czy samą fotografią jest kompletnie zerowa, tyle co zrobiłem kilka zdjęć telefonem i to tyle. Kiedy zainteresowałem się tematem fotografii to poczytałem na internecie o jakichś 'podstawowych podstawach' I to było by na tyle z mojego 'polizania' tematu. Co do budżetu pierwszego aparatu, nie chciałbym wydać więcej niż 1500zł. Zgaduje że jest to mała kwota, ale chce taki aparat który posłuży mi do nauki, gdzie będę mógł powoli uczyć się podstaw i większości funkcji. Nie chce drogiego aparatu bo w momencie kiedy okaże się że nie jest to dla mnie to będę musiał porzucić temat fotografii a 'ból' z wydanych pieniędzy zostanie. Z tego co wyczytałem na grupie to wypada powiedzieć co chciało by się fotografować. Chciałbym robić zdjęcia naturze, cosplayer'om w klimatycznych do ich postaci miejscach.

W skrócie:
-Szukam apartu do NAUKI do 1500zł
-Chciałbym robić zdjęcia naturze, cosplayerom i to co wpadnie mi w oko
-Jeżeli ktoś ma na sprzedaż aparat to chętnie o tym posłucham.
-Moja wiedza/umiejętności na temat fotografii i aparatów jest zerowa
-Z tego co szukałem na własną rękę na internecie jeżeli chodzi o pierwsze aparaty to znalazłem: CANON EOS 4000D I Canon EOS 2000D

I wydaje mi się że to tyle, jeżeli coś pominąłem to dopiszę jako 'edit'. jeżeli ktoś będzie uważał że źle się zabrałem do tematu, to chętnie wysłucham opinii/propozycji jak się do tego powinno zabrać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nauki to polecam z canonów od 50d w górę. Tak jeszcze myśle może na początek coś innego np. używanego canona g1x mark II - kompakt dający obrazek jak bezlustro, z uniwersalnym obiektywem. Cenowo można wyrwać nawet za 800 zł. Dla porównania w tej cenie dostaniesz tylko starsze lustra/bez lustra z kit-em. Choć i tak do 1500 to polecam canona m3 + obiektyw 22/2 stm (oczywiście używane). Na temat innych sprzętów się nie wypowiadam, bo nie miałem z nimi przyjemności się poznać.

https://photo-passion.pl/

Odsyłam również na stronę wartościowej szkoły - znajdziesz tam wiele konkretnych materiałow na temat fotografowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...