Skocz do zawartości
patkoz

zasilacz 850-1200 w

Polecane posty

Żaden producent nie wrzuca topowych komponentów do zasilacza z certyfikatem niższym niż 80 Plus Gold, więc będziesz musiał pogodzić się z faktem wysokiej sprawności. ;)

Może trafisz na jakąś okazję w ramach Amazon Prime Day (12-13 lipca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten sie nada  zasilacz morele   ? outlet tani . no chyba że polecisz jakiś lepszy nieznacznie droższy do około 700   . no chyba ze to kiepski model to szukam dalej / lub warto dopłacić jednak do innego 

a ten sie nada  zasilacz morele   ? outlet tani . no chyba że polecisz jakiś lepszy nieznacznie droższy do około 700   . no chyba ze to kiepski model to szukam dalej / lub warto dopłacić jednak do innego  . ogólnie to nie chciałem wydać więcej niz 800 ale nie bede ukrywał ze im mniej tym lepiej dlatego używany jak najbardziej mi pasuje . im więcej zaoszczędze to dorzuce do lepszej plyty głównej 

a ten sie nada  zasilacz morele   ? outlet tani . no chyba że polecisz jakiś lepszy nieznacznie droższy do około 700   . no chyba ze to kiepski model to szukam dalej / lub warto dopłacić jednak do innego  . ogólnie to nie chciałem wydać więcej niz 800 ale nie bede ukrywał ze im mniej tym lepiej dlatego używany jak najbardziej mi pasuje . im więcej zaoszczędze to dorzuce do lepszej plyty głównej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym odpuścił tak wiekowy model. Do 700 zł można dostać be quiet! Pure Power 11 FM 1000W, jeśli taka moc Cię interesuje.

Interesują Cię topowe karty graficzne, więc może lepiej specjalnie nie oszczędzać na zasilaczu i dorzucić do Corsair RM1000X 2021. Może dostaniesz go za ~700 zł w amazonie, bo już bywał w tej cenie.

 

Swoją drogą, zamierzasz złożyć kompletny pc w najbliższym czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu myślałem że jak firmowy i duza moc to juz nie robi za bardzo różnicy byle nie kupopwać jakiś no name .  bardziej zmodernizować do nowego krok po kroku 

narazie zasilacz  drugi zakup to wymiana mobo b450 na b550/x570 potem procek 5800x albo x3D jakaś 3080 12gb albo 3080ti ale to zależy kiedy ceny spadną juz konkretnie   kase mam  ale ten komp jeszcze daje rade więc krok po kroku  bo mi sie nie spieszy  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jest, ale z drugiej strony lepiej dorzucić te 200 zł i mieć porządniejsze PSU z lepszymi parametrami elektrycznymi, cichszą pracą, dłuższą gwarancją. Tym bardziej, że RTX-y są bardzo wymagające w stosunku do zasilacza (duży pobór energii, chwilowe peaki mocy), więc warto mieć porządny zasilacz który nie będzie dostawał po tyłku od wymagających warunków pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spieszy ale wszystko po kolei najpierw podrasowanie mojego am4 plus na koniec 3080 12 /ti a potem wymiana na am5 jak troche potanieją . nie chce płacić podatku od nowości . zasilacz-mobo- procek-grafa a potem, sie zobaczy co szybciej zacznie niedomagać ryzen 5800x albo x3D czy 3080 

 

a przy okazji . najlepsza mobo pod am4 cena/jakość/ możliwości ?jest jakiś jeden rodzynek który wyraźnie jest bardziej opłacalny niz reszta mobasów na b550 albop x570 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patkoz napisał:

a przy okazji . najlepsza mobo pod am4 cena/jakość/ możliwości ?

MSI B550 Tomahawk do ~700 zł. Jeśli masz jednak płytę B450 z niezłą sekcją zasilania, to może obyć się bez wymiany.

 

Jak konkretnie wygląda specyfikacja Twojego pc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 21:09, patkoz napisał:

ten tomahawk lepszy od czesto polecanych tuf gaming i aorus elite ?

Lepsza, przynajmniej w kontekście temperatur sekcji zasilania: https://youtu.be/JxczZChFaZI

 

Mnie również wydaje się, że lepiej byłoby po prostu zaczekać na kolejne generacje cpu i gpu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że jest "za dobry". Są gry gdzie przy mocnym GPU to np. Ryzen 7 5800X3D odjeżdża wyraźnie od 5600X.

Ale też kwestia rozdzielczości, jak chcesz grać w 4K to taki 5600X spokojnie starczy. Chyba że grasz dużo w gry sieciowe, to można pomyśleć o lepszym CPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie  nie zbyt gram po sieci  a i docelowo właśnie ma być 5800x3D albo 5800x  chyba ze amd zapoda coś fajnego jeszcze na am4 bo są takie plany z tego co czytałem 

 

gram, w 2k  . na 2060 super  4k to za dużo jednak a i nawet jak kupie grafe to raczej zostane jakiś czass przy 2k ze względu na monitor  

a dodatkowo nie zmieniająć podstawki moge wypatrywać jakiejś fajnej okazji i czy kupie procka czy karte czy zasilacz to nie bedzie leżał i sie marnował zanim dokupie reszte   

a dodatkowo nie zmieniająć podstawki moge wypatrywać jakiejś fajnej okazji i czy kupie procka czy karte czy zasilacz to nie bedzie leżał i sie marnował zanim dokupie reszte   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVGA 1000W SuperNOVA GQ 80 PLUS Gold  ten stoi na promce z am,azona za 560  . ale to pewnie jakiś kiepski bo bardzo tanio 

 

jak wydam mniej niz 700 to super jak mniej niz 750 to tez fajnie a powyżej 800 chciałbym nie wyjść jak sie uda nie idąc na zbyt duze kompromisy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...