Skocz do zawartości
bendzo

Jak wybrać wc do łazienki

Polecane posty

Ok. Zaczniemy od miski. Wybór między kompaktem a wisząca. Jeśli chodzi o walory estetyczne to zawieszana, jeśli o walory użytkowe to kompakt z racji jego konstrukcji. W kompakcie woda idzie grawitacyjnie ze zbiornika do koszyka, dzięki czemu większe ciśnienie dostaje się na powierzchnię użytkową miski. W przypadku zawieszanej woda idzie najpierw kanałem muchołapki pod kątem 90 stopni, stąd niższe ciśnienie.

Cena nie jest wyznacznikiem. Wszystkie miski bez znaczenia czy zawieszane czy kompakty muszą spełniać te same normy. Pn en 997 o dopuszczeniu ceramiki sanitarnej do użytku. Próby jakim są poddawane, to test papieru o normowej gramaturze i Nasiąkliwość, test plastikowych kulek, test wyprysku wody poza miskę, test na objętość wody po spłukaniu czyli norma mówi nawet ile czystej wody musi popłynąć przez syfon po usunięciu ostatniej nieczystości. W przypadku misek zawieszanych robi się dodatkowo próby obciążenia.

Kształt?

Bez znaczenia. Wszystkie po prostu muszą działać. Jeśli nie, to jest to podstawa reklamacji. To, że woda wychlapuje po spuszczeniu nie jest wina konkretnego modelu jak ktoś wyżej sugerował tylko wadliwość konkretnej jednej miski bądź partii która dostała się na rynek. To się reklamuje.

Podobnie jak inne rzeczy :

Zaprószenia, czyli widoczne kawałki sadzy, które dostały się do masy podczas wypalania

Nacieki szkliwa, czyli widoczne przebarwienia innego koloru

Pęknięcia

Deformacje

I inne

Najlepiej wybierz się do Leroy Merlin, ostatnio również remontowałem łazienkę i z rozpoznania wynikało, że zestaw podtynkowy wc możesz kupic w tym skepie o wiele taniej niż w innych (podobne ceny mają niektóre sklepy internetowe, ale z uwagi na łatwość zwrotu, lepiej jest kupić w Leroy Merlin).

Sam mam u siebie ten model cersanit:

main.jpg

Edytowano przez chances
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najwazniejszy w zestawie podtynkowym jest stelaz ze spluczka. Wiekszosc fachowcow poleca geberit - znajdizesz w sklepach specjalistycznych ale i w dużych marketach ). Geberit produkuje czesci zamienne przez lata, przez to przy awarii nie trzeba niszczyc plytek:) miska to juz raczej kwestia gustu, ale ja z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze im gladsza tym lepsza w sprzataniu:)

Przy remoncie jeśli chciałbyś również zabudować nieestetyczne rury, warto jest zerknąć sobie tutaj:

https://sklep.flexgips.com/zabudowy

Na miejscu można kupic gotowe już elementy z płyty karton gips. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...