Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dirian

[PSP][ANKIETA] Jaki rozmiar karty pamięci?

Polecane posty

Hmm... Często ludzie pytają się/zastanawiają się jaka karta pamięci powinna znajdować się w ukochanej konsolce ;]

Stąd postanowiłem postawić ten temat, żeby nieco rozwiać wątpliwości.

Na start ankieta - po zagłosowaniu prosił bym napisać dlaczego właśnie taki rozmiar pamięci.

Ja ze swojej strony głosuję na 8 GB. Co prawda sam posiadam 4, ale zaczyna mi się robić na karcie "ciasno"

Mam na karcie sporo filmików, dość dużo muzyki i kilka dem - karta zapchana. A jakoś nie bardzo jest co usuwać - większość muzyki to albumy a je trzeba mieć w całości ;] Filmiki też mam takie, które często oglądam (a to dobra w nich muzyka, a to sam filmik jest dobry). Do tego kilka dem, sporo sevów i co? Full. Po wakacjach zamierzam kupić 8 GB, bo usuwać niczego nie zamierzam a już następne 2 GB muzyki mam zamiar wrzucić ;]

A jak sprawa wygląda u Was?

[EDIT] Niestety z nieznanych mi przyczyn ankieta się nie pojawia :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ankieta coś zaginęła. Ja osobiście wraz z kupnem PSP'ka zaopatrzyłem się w kartę 8 GB, więc miejsca w sam raz jest by wrzucić wszystko co niezbędne i jednocześnie zostawić go trochę, by przy okazji zrzucić coś od kumpla, gdyby przypadkiem miał coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by wystarczyła w zupełności 4 GB, mam obecnie 2 i troszkę brakuje , ale to gdy mam dema gier, ;) dużo ich jest. W tym przypadku wolałbym PSP GO, gdyby było tanie to bym się przesiadł na nią z 3004. Ale znowu nie mam aż tylu powodów do narzekań na moje czerwone cudeńko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę robił zakupy na ps store to kupię inną kartę, pojemniejszą, w tym wypadku 8 GB stał by się idealnym rozwiązaniem. Nurtuje mnie pytanie, już mówię przykład,

ściągam medal of honor z ps store, zajmuje 1,5 GB. Gram aż mi się znudziła. I czy jest możliwość przeniesienia gry na dysk, czy jestem skazany na tę grę,

czy też muszę ją skasować, by potem gdybym z powrotem ją chciał na kartę umieścić muszę :

a) kupić znowu

B) wprowadzić jakieś tam hasło, lub kod zakupu gry i znowu ściągać z neta

Dzięki za odp. :thanks:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry na dysk sposobem "przesuń i upuść" nie przeniesiesz. być może jakims programem od sony, ale nie znam takiego :P

a co do kart pamięci, to mam dwie. 1GB i 2GB (tzn miałem, bo 2GB gdzies zapodziałem) na razie mi to starcza, ale zastanawiam się nad kupnem 4 lub 8 GB i nie wiem czy lepiej nie poczekać, bo podobno mają wyjść jakies karty do 64 GB pojemnosci i będą pasować do PSP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak że można jedynie skasować, a gdy się chce z powrotem grę to należy pobrać ją kolejny raz czy też trzeba jeszcze raz :down: zapłacić za daną grę ????? Czekam na odpowiedź, to może najlepiej dysk Seagate włożymy do PSP ? :laugh: A tego typu pendrivy mieszczące 64 i 32 to ze 2000 zl kosztują . Myślę że 16 wystarczy w zupełności. To jak, tylko karta duża by zasysać gry na zwykły PSPku ? Nigdy tego nie robiłe, to jak nigdy się z tym nie spotkałem. Ściągał ktoś ???? :geek: Muszę looknąć ile stoją karty np. micro w adapterze , byle taniej . a jakże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Akurat w sprawie PSP daję sobię radę, oryginał. Tylko tak myślę czy by np. swoje memorys stick micro nie wsadzić w adapter bo potem nie wyjmę ze slotu i wtedy kupić jakąś grę na Playstatation store gdy będą te zdrabki , karty zasilające i grać sobie jak w PSP GO.

Dirian , co ty na to ???? Zawsze wtedy grę masz na karcie, a zmieszą się ze dwie takie gry, na 8 GB . Jak to widzisz , jakie masz zdanie ? :kiss:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś mojego posta i nie zrozumiałeś go. Jeśli masz memory stick micro , to mogą być problemy z wyjęciem. Jak mam 2 GB w adapterze to jest dobrze. Teraz rozumiesz ? To sam już nie wiem, Dirian wiesz na jakiej to zasadzie działa, jak kupię grę to mam jakiś kod do ściągniecia tak, a jak mi się gra znudzi to moge skasować i jak mi się z powrotem zechce zagrać to mogę skopiować na konsolę ???? No bo jak gra ma być jednorazowa to podziękuje z zakupów, a to byłby świetny pomysł, karta 8 GB i gry na karcie a nie na UMD. Oczywiście chodzi mi że bateria dłużej potrzyma i bez wkładania płyt mogę mieć 4-5 gier od razu i jeszcze miejsce zostanie.

Po spojrzeniu w twoją sygnę przypomniałem sobie że o czymś zapomniałem, .... zarejestrować konsolę hehe ;)

Killzona właśnie dzisiaj odbieram . Nareszcie, bo nie miałem żadnej gry jak dotąd. Ale PSP rozładowane już, teraz obliczę ile potrzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku kupowania gier z PS Store. Ja mam wszystkie gry na UMD. Bo się nie opłaca moim skromnym zdaniem kupować z PS Store (przy obecnych cenach jakie tam panują). A poza tym lubię mieć na biurku pudełka po grach ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie opłaca, ale to się może zmienić. Też wolę tańsze rozwiązania , a gry na UMD w cenie 20-40 zl spokojnie do kupienia. W każdym razie ja kupię sobie coś na pewno, a już się dowiedziałem jak to mniej więcej będzie działać, jak na ps3 chyba. Także już zamykam swoje pytania, znam na nie odp. Niektóre tytuły nie w PL są tanie, więc mile byłoby mieć je na karcie, a ja manii pudełkowej nie mam :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go na dysku, chyba rzeczywiście albo 4 GB bądź 8 zakupię. Program mam , update wczoraj przeprowadziłem i teraz jest Media GO 1.1 Menagery poszły do lamusa.

Tylko tak , mam 4 GB . Na muzykę, filmiki przeznaczam 700 mb. Czyli zostaje 3200 mb.

Gra , 1200 MB + 800 + 1000 = 3000 mb. Zmieszczą się 3 gry. Całkiem dobry wynik , lecz przy 8 GB komfort jest ogormny. A przy 16 GB jest na prawdę dobrze, zresztą jak nie ma alternatywy, do jest ok. , ale w PSP go można jeszcze micrusy włożyć, dajmy na to 4 GB, to już mamy 20 GB !!

Jak w moim starym PC. :geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mnie to będzie kosztować ? A tak nawiasem PSP GO i inne będą miały nowy soft, 5.70 , trzeba będzie zaktualizować, tylko w PSP GO uświadczymy wiele zmian. 16 GB to pewnie 200 zl co ? To ja już wolę 8 GB za 90 zl :confused: Bo jakbym miał kupić 2 16 GB to bym pewnie wydał ponad 400 zl, a za 500 konsolę kupiłem. Mam teraz 2 GB i nie nadaje się na gry na karcie, 8 GB by się nadawało. To może sprzedać swoją a kupić 8 ? Pomyślę, zanim zdrapki będą, ps store się rozkręci i wejdzie PSP go na dobre minie jakieś 3 miesiące. Mam czas.

Ej, a da radę użyć Micro SD w adapterze do memory w PSP ? 8 GB w cenie 55-60 zl. Hmm..????

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43552

Co ty na to Dirian, gry będą chodzić płynnie bez zwiech na karcie ??????

Taniej wyjdzie :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry powinny chodzić ale to Goodram, którego PSP raczej nie toleruje. Generalnie lepiej dorzucić te 50 zł i mieć święty spokój, niż problemy w przyszłości i wyrzuty - dlaczego nie kupiłem pożądnej oryginalnej karty SanDiska czy Sony.

SanDisk 8 GB Allegro

A MicroSD 16 GB kosztuje 180 zł około :P Wiesz - wsadzenie dwóch takich w adapter to już rozwiązanie dla hardcorowców ;P Ale podobno to trochę laguje przy otwieraniu zdjęć, filmów i muzy. Jak jest w przypadku gier tego Ci niestety nie powiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę grosza na zbyciu więc kupiłem 16GB. PSP zastępuje mi mp3 więc muzyka zajmuje sporo pamięci na karcie. Jest to również mój pendrive gdy potrzebuje przenieść plik powyżej 4GB. Czasem pooglądam na nim jakiś film jak i nagram demka.

POLECAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też używam PSP jako mp3. Stara wysłużona empetrójka mi siadła, a jakość dźwięku po podłączeniu dobrych słuchawek jest w PSP całkiem zadowalająca. Jedyny problem to gabaryty... Dlatego też myślę by jednak kupić jakieś osobne MP3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguje przy takiej pojemności, czy dostaje czkawki na odczyt i zapis, tam był 7 także nie jest źle. Nie spojrzałem na markę, cóż, 8 GB byłaby fajna, ale dopiero wtedy gdy będą zdrapki i ps store rozkwitnie. Jak tam patrze a tam takie pustki że ho ho.

Ja myślałem nad mp4 z 3 calowym wyświetlaczem, ale narazie opadł zachwyt. Jest sansa za 180 zl 4 GB , 4 cale, bomba, ale mam PSP. Słucham na niej muzy, jak coś to zawsze telefon jest więc niepotrzebne mi ....poza kolejną kartę. 16 GB bądź chociaż te 8 , no naprawdę. zbieram już. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wystarczy karta 4GB, przy wyborze kart radzę kierować się również firmą (SONY/Sandisk) Ja osobiście polecam karty SD, gdyż karty sony mają dużo podróbek (mniejsza prędkość zapisu/odczytu danych)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepie 8 by potem nie żałować.

Pods.

muzyka = 500 mb

ebooki, zdjęcia = 100 mb

dema = 800 mb

gry z ps store = 5 gb

filmy, trailery = 1 gb

7,4 GB,

Ogółem 8 GB wybór idealny, a w PSP GO 14,7 GB. To lepiej jeszcze. Ale 4 też wystarczy w zupełności o ile ktoś nie chce robić zakupów na ps store, a karty doładowujące w pobliżu , październik- listopad będą w Europie, i w Polsce też muszą być ... :starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...