Skocz do zawartości
Klaudor

Laptop na studia

Polecane posty

Hej! Przychodzę z pytaniem odnośnie laptopa, konkretnie macbooka, przynajmniej tak myślę, bo posiadam już telefon i tablet appla. Jakie są największe plusy kompatybilności ekosystemu appla? Które opcje są najbardziej przydatne i z których najczęściej korzystacie? Potrzebuje czegoś co przekona mnie, że dopłacenie około 1000zł faktycznie ma sens i ułatwi mi życie (początkowo miałam kupić laptopa z windowsem do około 3300 (myślałam a matebooku d14)

Z laptopa planuje korzystać głównie do zdalnych lekcji, oglądania netflixa, a jakbym mogła czasem popykać w simsy definitywnie bym nie płakała. Póki co idę do klasy maturalnej, ale jeśli chodzi o studia to planuje jakiś kierunek społeczny, prawdopodobnie dziennikarstwo albo socjologię. Czy macbook na takich kierunkach zda egzamin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa zaleta ekosystemu Apple to doskonała synchronizacja między urządzeniami - chmura, przerzucanie zdjęć, kontaktów, itp. To wszystko działa bardzo sprawnie, zdecydowanie sprawniej niż w połączeniu Windows + Android. Jeśli posiadasz już iPhona i iPada, to tym bardziej warto pomyśleć o Maku, chyba nawet nie rozważałbym wówczas lapka na Windowsie.

Nie widzę przeszkód by Macbook miał się nie sprawdzić na kierunkach społecznych - w końcu to sprowadza się głównie do redagowania tekstu, prezentacji, itp., a tutaj Mak sobie poradzi bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to bym szedł w M1, Intel to będzie jakiś marny i3 , nawet jak złapiesz z i5 to i tak za dużo z niego nie skorzystasz bo skopali w nich chłodzenie. Co do ekosystemu, to często korzystam z kopiowania i wklejania tekstu/zdjęć między urządzeniami, szybciutko wysyłam filmy przez AirDrop. Notatki, zdjęcia, muzyka, dokumenty się ładnie synchronizują. No i bezproblemowe łączenie się z AirPodsami i Beats. Świetnie jest tez to, że na każdym urządzeniu mogę odebrać rozmowy, wysyłać smsy i dodatkowo wszystkie dane logowań się ładnie synchornizują łącznie z danymi do WiFi Jeśli chodzi o dodatkowe wydatki to na pewno akcesoria jak tutaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka szukam lapka dla siostry do 3000 ziko mógłby ktoś coś polecić? Laptop głównie do zdalnych, później na studia. Najważniejsze to:

- długi czas pracy na baterii

- z systemem

- rozmiar to 15 lub 14stka.

Nie będzie wykorzystywany do gier. Jak już to tylko do obejrzenia jakiegoś filmu od czasu do czasu.

Wcześniej miałem na oku Lenovo Ideapad ale ze względu na matrycę dużo ludzi mi odradzało. I tak oto mam 4 typy Asus Vivobook, Acer Swift 3, Huawei matebook albo HP pavilion. Ma ktoś może doświadczenie w tych lapkach i mógłby coś poradzić bądź odradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Przejście na OS wymaga przyzwyczajenia, bo okienka zamyka się z lewej strony itp. Podczas grania na laptopach bez dedykowanej karty można lekko zejść z detalami, aby zwiększyć płynność rozgrywki. Apple MacBook Air M1 to jednen z najbardziej znanych 13,3" lapopów z logiem jabłuszka. Jeśli chcesz wydać mniej na laptop i może być na Windowsie, to MateBook D14 będzie dobrym wyborem. Ma podświetlenie klawiszy i jest stylistycznie upodobniony do Maca.

@Kacpee

Acer Swift 3  to dobry 14-sto calowy laptop w niewygórowanej cenie. Huawei MateBook D 15 to metalowy laptop ze świetnym ekranem 15,6". Alternatywnie z 15-stek HP 15s, lub ew HP Pavilion 15, który z tymi samymi podzespołami jest droższy od HP 15s, ponieważ jest lepiej wykonany. 

 - VivoBook S14 i S15, to slimy wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. MateBook D15 będzie ok, jak nie potrzebujesz podświetlenia. Pavilion i HP15s mają podświetlenie, natomiast materiały użyte do ich wykonania nie sprawiają wrażenia tak solidnych z jakiej wykonana jest metalowa obudowa Huawei-a, czu Asusa. 

- Dobrze, że załozyłeś temat, bo laptop z kiepskim ekranem, to wypalarka dla oczu nawet na małej jasności i minimalnym kontraście, której kolory są wyraźnie gorsze.

- Nie wszytskie ideapady mają kiepskiej jakości ekrany. IdeaPad jest oferowany zarówno z wysokiej klasy ekranami ips, jak i budżetowymi tn, których bym Ci nie polecał. Jeśli Chcesz 15-sto calowy laptop firmy Lenovo, to IdeaPad 3-15 ma dosyć dobry ekran, procesor r5 5500u, oraz Win11 w niewygórowanej cenie.

Zależy też, czy laptop ma mieć podświetlenie i czy wolisz 15-stkę, czy 14-stkę. MateBook d14 jest nieco lepiej wykonany od 15-stki. W opisie sklepowym laptopa jest info, czy ma wlutowaną pamięć ram. Jak ktoś potrzebuje więcej niż 8gb, to lepszym rozwiązaniem będą laptopy w konfigu z 12-16gb, lub z możliwością dodania.

 

 

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...