Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość michi93

OC procka(e6750) i grafy(1950pro)- wasze cenne uwagi i porady

Polecane posty

wwl1 od razu max jak dojdę do tego wyniku satysfakcjonującego mnie to powoli będę obniżał (wiem że powinno być na odwrót ale tak jest szybciej)

M@TH3V bios najnowszy.pamięci dam na cl6 v 2.4 i zobaczę czy to coś dało,a resztę opcji zostawiam na auto.

No i klapa nic nie dało są 3 opcje

słaba wersja procka(wątpię).kiepskie mobo,moje jeszcze zbyt małe umiejętności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością będzie pewnie ja zwykle czyli tak sobie łagodnie powiedziane. Z całego towarzystwa pewnie bachcomp będzie miał go w ofercie ewentualnie jakieś Allegro. Chyba że coś się nagle zmieni ale to już jest teoretyzowanie. Na pocieszenie pozostaje przynajmniej to, że bachcomp tak ostro z cenami nie szleje pomimo iż Biostary są trudno dostępne. Pamiętam, że taki TP I45 w chwili gdy wchodził na nasz rynek jako nowość kosztował u nich wtedy bodajże ok 520zł. Czyli źle nie było. Teraz cena nieco skoczyła przez te całe zawirowania kryzysowe. Wtedy też za tę cenę można było kupić np tego Asusa z którym teraz się męczyłeś przy o/c E6750 a to przecież płyta która Biostarowi nie dorasta do pięt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie tam starczy jak bachcomp ją będzie miał i z ładną ceną no chyba ,że poszaleją to wtedy będę się zastanawiał na czymś innym a za mojego asusa dałem 550zł.miejmy nadzieje ,że $ jeszcze stanieje i może jakoś ceny się fajnie po układają ,no i przede wszystkim intel nie może też wyjechać z cenami z kosmosu a o to się najbardziej "boję".

to się wszystko zobaczy po premierze;]

*823 zł to nie jest mało jak na procesor i 1k na mobo a do tego jeszcze jakaś grafa, zasilacz, ram czy co kto tam jeszcze będzie potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też gość w znaku swojego czasu chciał wcisnąć tego Asusa twierdząc, że jest lepszy od Foxconna MARS i robi zabójcze FSB - a właśnie tego modelu poszukiwałem dla znajomego niestety w ESC koleś mi sprzątnął ostatnią sztukę z przed nosa, spóźniłem się kilka godzin :( - uświadomiłem go nieco przez telefon, gość się zapluł i było po gadce. Z cenami też się troszkę obawiam, mam nadzieję, że fantazja ich nie poniesie nadmiernie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tylko takiego asusa to wzięcia albo jakiś złom na g31.

a tak co do cen to jest średnio moim zdaniem(chyba ,że to ceny tylko przed sprzedaży ) http://kontrast.pl/katalog.asp?parent_id=3...og=socket-1156-[iNTEL]-&so=itemPriceBrutto

asus i gigaszit mają ceny po 1k a co z evga która i tak jest bardzo droga u nas ,biostarem i resztą czołówki?

procesory jak by się utrzymało ,że za 1k sztuk za i7 860 (2.84Ghz) 284 $ i kurs $ dziś 2.90 jest moim zdaniem średnio ale nie tragicznie trzeba czekać do premier;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi cenami jest tak sobie zobaczymy jak inni szczególnie Biostar we wiadomym miejscu. Cóż poczekamy pożyjemy na pewno jakieś przetasowanie będzie. A jak coś to trzeba będzie poczekać aż się sytuacja ustabilizuje. Mi tam ostatnio chodzi po głowie AMD :teehee: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak intel zaszaleje z cenami to też się zastanowię nad AMD bo fajne propozycje mają.

no i stanęło na tym 3.8 e6750,a q 4.4 i stwierdziliśmy ,że na razie chłodzenia nie zmieniamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.4GHz na Quadzie to już jest przyzwoicie. Z tym Asusem to myślę, że w sumie też jest ok jak na tę konstrukcję. Co prawda zdarzają się sytuację gdy w miarę stabilnie przekracza te 500 na FSB ale to jest raczej rzadkość. Zdecydowana większość tych płyt niestety albo ma kłopoty z przekroczeniem tej granicy albo jak przekroczy to całość jest delikatnie mówiąc niestabilna. Także nie jest to wina procka czy samego podkręcającego po prostu taka specyfika mobo. Co do AMD fakt mają niezłe ceny na pewno konkurencyjne w stosunku do rywala. Powiedzmy za 600zł na AM3 kupisz już naprawdę mocną konstrukcję pod obsadę całej sprawy i nietuzinkowe o/c. Procki też nie są jakoś specjalnie drogie, dobrze się kręcą są wydajne zabawa z ACC. Trzeba przyznać, że oferta jest fajna. Jeśli zaś chodzi o P55 to pierwsze ceny w ECS właśnie się pojawiły:

http://www.esc.pl/index.php?cPath=115_335

trochę lepiej jest ale zobaczymy jak to się rozwinie. Asus Deluxe za 769 zł. Jestem ciekaw jak tam będzie z DFI LP czy Asusami serii RoG :) Biostar powinien być nieco tańszy ale jak będzie to zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...