Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eniac

Kilka pytań co do nowego konfigu.

Polecane posty

Siemka,

Mam niemały kłopot. Jutro, najdalej pojutrze idę złożyć nowego PC'ta i mam problem z niektórymi komponentami. Proszę was o radę. Piszcie co należałoby zmienić i dlaczego, co według was będzie lepsze, może ktoś aktualnie posiada jakiś z podzespołów poniżej wymienionych i może się na jego temat wypowiedzieć. I jeszcze na koniec jaki system polecacie wybrać, z tym także mam ogromny kłopot.

Oto konfig:

Procesor: Athlon II x2 250 ~ 3.0Ghz <----------------- czy nie będzie za słaby na tak cywilizowane czasy ?

Płyta Główna: Gigabyte Ga-MA770 UD3 P <---------------- nie mam zastrzeżeń

Karta Graficzna: EVGA GTS 250 1gb 256 MB <------------- przeczytałem setki testów niektórzy są zadowolenie, inni niezbyt.

Nagrywarka: DVD Samsung SH-S223B Sata Black <------------ normalka chyba

Obudowa: Qoltec Saturn <-------------- nie znam tej firmy, taką polecili mi w sklepie, ma wyświetlacz i pozwala na kontrolę prędkości wiatraczków

Dysk Twardy: Samsung 320 GB 16 MB SATA II F1 <----------- twardziel jak każdy inny

Zasilacz: Qoltec Chill Power II 525 W PFC ATX <-------- co to w ogóle jest za firma? Czy opłaca się to brać?

Pamięć: Patriot 4 GB DDR II 800 Viper LLK <-------------szczerze mówiąc nigdy nie miałem do czynienia z Patriotami więc troszkę się boje

Całkowita kwota przeznaczona na zestaw: 1850-1900 złotych i ani grosza więcej

Komentuje, doradzajcie i piszcie co myślicie na temat zestawu? Co zmienić, co wyrzucić itd.

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika wywodzi się z GF z serii 8xxx, co oczywiście nie oznacza, że jest zła, ale jednak zamieniłbym ją na coś innego, np radka 4850/70. Zasilacz raczej koniecznie do wymiany. Szczerze mówiąc, to pierwszy raz o tej firmie słyszę, więc dla spokoju sumienia polecę coś sprawdzonego, jak np Ocz, Tagan lub coś w ten deseń. Ale myślę, że za tą kasę da radę kupić coś lepszego - zaraz ktoś tu wpadnie i rzuci Ci ładnym zestawem.

PS - pamięci patriota to dobre pamięci. Jeżeli się boisz, to możesz zmienić na jakieś Kingstony, np HiperX, albo jakieś GoodRamy.

PPS - zapomniałem o procku. Jest dość dobry, ale przy takiej cenie zestawu można wsadzić Phenoma II X3 710. Jest to opcja bardziej przyszłościowa. Trzy jajka z możliwością odblokowania czwartego kuszą ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś takiego:

Procesor : AMD Phenom II X2 545 - 330 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 290 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 240 zł

Karta Graficzna : Galaxy GeForce GTS 250 512MB DDR3 - 415 zł

Zasilacz: Corsair 400W CMPSU-400CXEU- 185 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Asus TA-... - 115 zł

Razem : 1855 zł (ceny z esc.pl)

Przedstaw w sklepie ten zestaw - jeśli będą kombinować, starać się wcisnąć coś innego (bo lepsze - to częsta praktyka) to podziękuj i kup w ESC - złożą za darmo i przyślą kurierem. Gdyby nie mieli np. tylko dysku, to może być ten F1, którego podałeś, a karta Gainwarda. Reszta - nie do zmiany.

System - polecam Windows 7 RC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...