Skocz do zawartości
dzikipytonzlasudeszczowego

Co padło? Mam screeny ;) - karta, procesor czy zasilacz

Polecane posty

Mamy takiego oto kompa z 2013 r. (!!):

Płyta: Asus B85M-G Intel B85 LGA1150 BOX
Procek: Intel Core i5-4570 LGA1150 BOX
Karta: Asus GeForce GTX660Ti DirectCu II 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
Chłodzenie: CoolerMaster Hyper T4
RAM: Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical Low Profile CL8
Dysk: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)
Dysk SSD: Crucial MX 512 GB
Zasilacz: be Quiet! PUREPOWER L8 530W
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black

I żeby było śmieszniej, w 2017 r. odradzono mi tutaj kupno karty graficznej, bo ceny podrożały przez kryptowaluty i miałem zaczekać aż spadną. :D Ale do rzeczy.

Przestał działać. ;( Przy odpaleniu gry (Hearthstone) kolory szaleją i komp się zamyka. Po 20 restartach wraca jednak do życia! Moje pytanie brzmi, co padło?
- procesor? po wznowieniu działania muli trochę, przycina dźwięk, kursor skacze, odpala w 800x600, ale z czasem wraca do życia.
- grafika? znane artefakty; przy zacince i trybie 800x600 wiatraczki chodzą na full
- zasilacz? może po prostu za mało WAT (stracił sprawność), żeby uciągnął wysokie obciążenie karty, gdy włączam gry?

Dlaczego mam nadzieję, że sprzęt ożyje? - po kilku resetach i kopniakach komp wraca do normalności! Nie licząc włączenia gry, tutaj po prostu się krztusi i zamyka.

Pomożecie? ;(

trasa.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dzikipytonzlasudeszczowego napisał:

I żeby było śmieszniej, w 2017 r. odradzono mi tutaj kupno karty graficznej, bo ceny podrożały przez kryptowaluty i miałem zaczekać aż spadną.

W latach 2018-2020 można było coś kupić. :whistling:

 

Wracając do sedna sprawy... Wygląda to na problemy z pamięcią VRAM karty. Sprawdź działanie komputera na zintegrowanej karcie graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...