Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zdzieszek13

Upragade PC :)

Polecane posty

Chcialbym cos zmienic w moim sprzecie, bo mam troche kasy (300zl), co byscie mi poradzili zmienic?

DCE2200 2.2Ghz

G9600GT

Asus P5K

GoodRam 2GB 800Mhz

Feel III 500W - to juz wymieniam za inna kase na Korsarza :P

Jakiejs slabej jakosci nagrywarka

Stara i nie przewiewna obudowa :P

Myslalem nad obudowa, albo ramem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymienić procesor, jednak nie ma sensu.....

Hehe,dobre :P A co do tego IPDC e5400 - e2200 rózni się od niego tylko ilością cache a zegar można spokojnie podnieść do poziomu procesora przytoczonego przez ciebie lub nawet wyżej, więc po co pchać się w niepotrzebne koszta? Tym bardziej, że 9600gt nie wymaga wiele. Owszem e5400 takze ma zapas OC ale róznica wydajności w stosunku do poniesionej ceny będzie nieadekwatna.

Btw. Jakiej firmy masz karte..? Może z niej uda sie coś wycisnąc oczywiscie po uprzedniej wymianie zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam.. mi się podobają. Lubie takie futurystyczne sprzęciki ;p A jeśli chcesz mieć jak najlepszą przewiewność to zdejmij sciankę boczną ( tak jak ja) i ciesz się doskonałą wentylacją :P Jeśli będzie mało - Przystaw wiatrak pokojowy do kompa i ciesz się jeszcze lepszą doskonałą wentylacją ;D Chyba niczego więcej nie trzeba..? A do tego 300zł w kieszeni za które może schodzić sam siebie ( colą z lodem oczywiście^^ _) Bo przecież nie tylko komputer ma prawo do luksusów, ale także użytkownik który się nim opiekuje. Myślę że jest to kompromis między jakością a ceną i niczego lepszego nie znajdziesz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mu 4GB RAM :laugh: niech lepiej pozbiera na nowy komputer, żeby potem nie bił się w czoło, że zmarnował pieniądze w błoto. Jak już to chłodzenie na proca ( polecam Pentagram Karakorum jak koledzy wyżej, jest to jeden z najlepszych coolerów w tym przedziale cenowym, więc polecam ). Jak go kupisz to kręć proca do bólu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam.. mi się podobają. Lubie takie futurystyczne sprzęciki ;p A jeśli chcesz mieć jak najlepszą przewiewność to zdejmij sciankę boczną ( tak jak ja) i ciesz się doskonałą wentylacją :P

Zapomniałeś dodać, że może się także cieszyć, iż wówczas środek kompa będzie działał jak magnes na kurz - dodatkowa "zaleta" (nie trzeba pokoju z kurzu sprzątać!)... a co za tym idzie wydajność spadnie, wiatraki się pozapychają.. nie polecam stosować takiej praktyki, lepiej zainwestować w porządną i przyjemną dla oka obudowę. Przyzwoite obudowy zaczynają się od 150zł w górę (nowe, a nie takie z rozłożonego nowego kompa..to różnica), a dobra obudowa to wydatek ponad 200zł.

Po co mu 4GB RAM :laugh: niech lepiej pozbiera na nowy komputer [...]

Jak ma się Vistę / Windows 7 nawet przy takim sprzęcie 4GB jest wskazane do gierców. W przypadku Xp te 2GB jest wystarczające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 4GB RAM zawsze sie przyda, a tego procka moge krecic narazie na chlodzeniu BOXowym i zobaczyc czy sie bedzie bardzo grzal... Pozatym zeby zmiescic Karakorum do mojej obudowy trzeba by zdjac boczny panel, a ja tego nie zrobie bo nie bedzie wsi z kompa robil. Wszystko pokolei i z rozmyslem trzeba kupic, dlatego szkodnik jakbys przecxzytal moj pierwszy post to bys zauwazyl, ze obudowa nadaje sie do niczego.

A co do obudowy to albo Antek 300, albo CM Dominator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się NIE OPŁACA, ponieważ wzrost wydajności do ceny będzie znikomy, a bardziej opłaca się kupić nowy komputer.

Gdybyś zamontował na pierwszym komputerze 2gb z xp, a na drugim 4gb z vistą to praktycznie Vista pożre połowę RAMU i niewiele zostanie, a przy okazji na Viście są zwiększone wymagania RAMU do gierek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje takie zmiany:

Obudowa: asus ta... 75zł

Dokupienie ramu 82zł

Cooler: Pentagram Karkorum 95zł

Razem Ok. 265zł czyli 35 masz w kieszeni

Ceny z agito.pl

Nic lepszego nie wymyślisz. Nie zgodzę się tylko z zapasem 35zł - przesyłka swoje kosztuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że może się także cieszyć, iż wówczas środek kompa będzie działał jak magnes na kurz - dodatkowa "zaleta" (nie trzeba pokoju z kurzu sprzątać!)... a co za tym idzie wydajność spadnie, wiatraki się pozapychają.. nie polecam stosować takiej praktyk.

Wypowiedziałem się ironicznie, nie bierz na serio co wszyscy piszą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się NIE OPŁACA, ponieważ wzrost wydajności do ceny będzie znikomy, a bardziej opłaca się kupić nowy komputer.

Gdybyś zamontował na pierwszym komputerze 2gb z xp, a na drugim 4gb z vistą to praktycznie Vista pożre połowę RAMU i niewiele zostanie, a przy okazji na Viście są zwiększone wymagania RAMU do gierek.

LOL. Wybacz, ale nieźle się uśmiałem. Ja mam w tej chwili zajęte na Viście ~ 900MB RAMu z 4GB.. a mam tyle aplikacji włączonych że byś z krzesła spadł. Trzeba umieć po prostu optymalizować pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to są bzdury. Kolega powtarza mity, które pisze się na forach.

Przy 4GB RAM Vista zajmuje ok. 1GB pamięci w czasie normalnego użytkowania (np. przeglądania internetu).

I tu się kończy mit o pamięciożerności Visty - rzecz w tym, że jeśli uruchomimy aplikację, która potrzebuje dużo pamięci, Vista oddaje swój przydział RAM (jakieś 30-40%).

Windows XP potrzebuje mniej pamięci, ale w podobnym przypadku jest o wiele mniej elastyczny i oddaje tylko małą część pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...