Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kj5

Laptop z procesorem 64-bitowym - dobry wybór?.

Polecane posty

Zamierzam kupić laptopa 64bitowego.Jednak poczytalem troche w necie ze taki 64bitowy procesor sluzy glownoie do obliczen inzynieryjnych itp.Ja chce miec komputer do Internetu i filmów, żadnych obliczen czy cos.

Wiec tu sie rodzi moje pytanie :

Czy bardziej oplaca sie kupic 64bitowy laptop, a potem 64bitowy system(btw jest 64bitowy xp?) czy 32 bitowy laptop, i 32 bitowy system??.

Cenowo wyglada to podobnie, ale nie wiem co lepsze, do zastosowan czysto domowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś źle szukałeś.... w nowych laptopach trudno znaleźć procesory 32bitowe... dzisiaj praktycznie wszystkie są 64bit (ale oczywiście radzę sprawdzić co za sprzęt kupujesz....)

na 64bitowych procesorach bez problemu będzie chodził 32bit system.... (na odwrót już oczywiście nie)

a wybór systemu? jedni zachwalają dużo większą zgodność 32bit (np. sterowniki)... inni dużo lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej 64bit (obsługa większej ilości ramu, szybsze włączanie/zamykanie systemu-dane z win7, reszta bez większego znaczenia w domu)

jest 64bitowy XP-ale jest nieudanym systemem... nawet vista* 64bit jest lepszym rozwiązaniem... a dla starszego kompa windows7 x64 (premiera startuje 22października)-a teraz można sobie pobrać wersje RC za free i testować

*trzeba pamiętać że na słabszych laptopach vista będzie mulić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorów 64-bitowych, to obydwoje macie trochę racji. Część procesorów 64-bitowych jest zaprojektowana do pewnych ściśle określonych zadań i nie nadają się one do multimediów (np. architektury IA-64, SPARC64), pozostałe (architekury AMD64, EM64T) są tylko rozszerzeniem standardowych procesorów x86 o rozkazy 64-bitowe.

Jeśli chodzi o zakup, to nie trzeba się martwić, bo sprzęt niezgodny z x86 sprzedają tylko wyspecjalizowane sklepy i zaznaczają one do czego dany towar służy.

Co do systemów, to są nawet 2 różne 64-bitowe XP-ki, przy czym ten przeznaczony do zastosowań domowych jest beznadziejny, a tego drugiego nie widziałem w akcji. Na szczęście jednak, jak już osoba wyżej napisała, 32-bitowy system działa na 64-bitowej architekturze przeznaczonej dla mas.

Jeśli chodzi o wybór systemu, to jeśli chcesz zakupić system razem z notebookiem, to najrozsądniej jest znaleźć 64-bitową Vistę z opcją bezpłatnego rozszerzenia do 64-bitowego Windows Seven (część producentów oferuje taką opcję). Jeśli zaś chcesz kupić notebooka bez systemu i potem sam sobie coś wybrać, to możesz bezpłatnie ściągnąć (jeszcze przez parę dni, choć może MS znowu przedłuży ten termin) Windows 7 RC w wersji 32 lub 64-bitowej (polecam tą drugą) i będziesz miał jeszcze parę miesięcy na namysł (do 1 marca 2010 system będzie działał normalnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorów 64-bitowych, to obydwoje macie trochę racji. Część procesorów 64-bitowych jest zaprojektowana do pewnych ściśle określonych zadań i nie nadają się one do multimediów (np. architektury IA-64, SPARC64)

ja dopisze że mówiłem o "nowych laptopach" - czyli o procesorach ściśle mobilnych.... lecz nadal architektury PC :P

ale dość gadaniny :) autorowi zalecam po prostu założyć w odpowiednim miejscu temat z ilością kasy, wymaganiami, oraz jakimś swoim przykładem lapka ;) da to dużo więcej informacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...